Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma már nem ciki, ha valaki...

Ma már nem ciki, ha valaki szemüveges a suliban?

Figyelt kérdés
Szimplán csak érdekel. Amikor még én jártam általános- és középiskolába, elég gáz volt, fősulin már nem. Kíváncsi vagyok, hogy életkor-függő a megítélés, vagy ma már annyira természetes és elfogadott a szemüveg, hogy soha sehol sem gáz?
2010. nov. 11. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem életkorfüggő..a gyerekek hajlamosabbak rá természetesen, hogy cikizzék a szemüveges osztálytársukat, de ha valakin "béna" szemüveget látok, azt azért én is megmosolygom. Félre ne érts, egy klassz szemüveg öltöztet és még nekem is tetszik és manapság már olyan is van, aki simán dioptria nélküli szemüveget hord, csupán azért, mert jól áll neki. Tényleg nagyon sok függ attól, hogy illik-e az illetőhöz az adott szemüveg.
2010. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mostanában épp divat lett szemüveget hordani. Ismerek olyan gyerekeket, akik 2kisírták" a szülőknél, hogy bár nekik nincs igazi szemüvegre (dioptriásra) szüksége, vegyenek neki egy szemüveget, amiben csupán egy sima lencse van.
2010. nov. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nem annyira ciki, mint gyerekkorunkban volt. Most már nagyon szép, divatos szemüvegek vannak, nekünk meg még kis barna, SZTK keretes szemüvegeink voltak....brrrr, de utáltam. :-((
2010. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki egyáltalán.
2010. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 évesen kaptam szemüveget. SOHA nem bántottak miatta. Nopara nuygi:)
2010. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja, hát én nem parázom, 28 éves vagyok, úgyhogy nem fenyeget a veszély, hogy kinevessenek! :) Én sem olyasmire emlékszem, hogy bárkit is cikiztek volna miatta, de elsődleges volt a megítélésben, hogy valaki szemüveges vagy nem, és egyértelműen negatív irányba.

Köszönöm a válaszokat! :)

2010. nov. 11. 16:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Elég fura felfogása van annak aki a szemüveget cikinek találja. Az nem azért van , hogy ciki nem ciki.inkább azért mert akinek szüksége van rá ne essen az orrára. Az a ciki aki ezt annak tartja.
2010. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahova én jártam/járok, ott nem volt ciki. Általánosban is voltak szemüvegesek, de sose csúfolta őket senki, és itt középiskolában meg az osztály jó része szemüveges, de egyébként sem gáz, ma már nagyon csinos szemüvegek vannak ill. ha valaki mégis nagyon utálja ott a kontaktlencse.
2010. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is szemüveges vagyok és nekem jól áll :) Egyszer be kellett vinnem az optikába valamiért és szemüveg nélkül indultam haza a kutyámmal és senki nem ismert meg engem csak a kutyám -.-"


12,5/L

2010. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ciki egyáltalán. Van akinek kifejezetten jól áll.
2010. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!