Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szüleimtől karácsonyra egy...

Szüleimtől karácsonyra egy csizmát kapok kb 4000ft értékben. Szerintetek ez kevés? Szerintem igen. Mit mondjak nekik? Hogyan tudnám rávenni őket, hogy kapjak mást is? 12

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 12:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

keves??? Mas meg kajat is alig tud venni, igy a gyerekenek veszi meg... orulj, hogy kaptal valamit...

Most kulonben sem egyszeru a helyzete senkinek...

2010. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel egymásnak nem veszünk semmit, mint ahogy tavaly sem. A kislányunknak vettünk overált és csizmát. Neki szüksége volt rá...mert kicsi még és gyorsan nő.


Gondolj bele. Vajon a szüleidnek mire lenne szükségük? Lehet anyukádnak is kéne valami, de NEM veszi meg, csak hogy NEKED jusson. Örülj, hogy van fedél a fejed felett, van mit enned és még ajándékot is kapsz a mai világban!


S aztán jönnek a tinik lenézése, hogy anya/apa milyen slampos, milyen maradi kinézetű stb :( Mert valószínűleg magától von meg szinte mindent, csak hogy a gyereknek MÁRKÁS DRÁGA holmi kell, nehogy már szégyenkeznie kelljen a hasonszőrű haverjai előtt :(

2010. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

19:17 - Valószínűleg ezért a hozzáállásért egy húsz millás ház is kevés lenne. Valamit ugyanis nem lehet pénzért megvenni, mégis az egyetlen kétségbeesett lehetőség, hogy megpróbálják.


Kérdező:

Mondjuk írd ide hogy mire van szükséged. Esetleg egy csoki, csak hogy ne becsomagolják azt, amit amúgy is megvesznek? Vagy még drágább cucc kéne, mert úgy érzed anélkül nem érsz semmit? Tudod ha tízezret költötök egy csizmára, 80%-ban a boltnak adtok karácsonyi ajándékot, nem neked.

2010. dec. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Hát igen az bánt, hogy az osztálytársaim jobbnál jobb cucokkban járnak. c&a deichmann, invázió, euró sport stb. És engem majdnem, hogy kikülönítenek. ( A fiúk is az olyan lányokkal járnak.) És tudjátok ,hogy ez milyen rossz nekem.:( Arról nem is beszélve, hogy nem vagyok valami vékony se. Amúgy szüleim karácsonyra pár hónappal ezelőtt laptopot ígértek.
2010. dec. 15. 10:16
 15/25 anonim ***** válasza:

A testalkatodon nm segít a karácsonyi ajándék. Azon TE tudsz változtatni.


Én a három gyereknek összesen 5000 tudok idén költeni és karácsonyfa is akkor lesz, ha valamelyik nagyszülő vesz.

Életem legszarabb évét éljük most, és hidd el nekem a legrosszabb, hogy nem tudom megvenni a gyerekeknek azt a sok mindent amire vágynak. De érdekes módon az én nagy fiam 12 megértette, hogy most ilyen helyzetben vagyunk és nem követelőzik, hogy idén miért csak egy könyvet kap tőlünk.


Sőt mikulás csomagra sem futotta, mert inkább azt mondták legyen rántott hús mint csoki!!!!

2010. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Így van...


És lehet, hogy most a pasik az olyan lányokkal járnak... De szerintem neked az önbizalmaddal van baj... Tudom, hogy most úgy gondolod, hogy a ruha tenne különlegessé, de elárulok valamit... Nem... én is azt hittem, ha majd olyan leszek, amilyen akarok lenni, akkor majd megszeretnek a pasik is, nekem sincs pénzem, szüleimmel most költöztünk, új munkahely, új suli, nem olcsó, így én is alig kapok ajándékot, de örülök neki!

Addig, amíg magadat nem fogadod el, mások se fognak...

És én se lehetek az aki akarok, és nem az miatt, mert esetleg nem kapok márkás, drága dolgokat... Minden fejben dől el...

Én félénk vagyok, hiába akartam a nagyszájú, vidám bandához tartozni, mikor én nem vagyok olyan... rá kellett, hogy jöjjek...

Lehet, hogy neked is meg kéne találni az igazi "helyedet"

És még egyszer... talán ha jobban figyelnél, hogy mi minden van most kint a nagyvilágban... újabb "válság" nem telik senkinek sem úgy mint azelőtt...

Fogadd el...

2010. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

lol.:D ugylátom te még mindig nem fogtad be a másfél oldalas válaszokbol,hogy a szándék a lényeg.

nekem 1 kezemen megtudnám számolni hogy hány olyan ruhám van ami nem kínaiból van,még is tetszem így is 1-2 fiúnak.

nem kell márkás cuccokat venni ahhoz,hogy divatos és szép legyél.a te korosztályodban lévő fiúk nem azért akarnak járni a többi osztálytársaddal mert lelkitársat keresnek,csupán tapasztalat szerzésre.=D

13/L

2010. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Igen a karácsonynak nem az ajándék értékéről kell szólnia,hanem a szeretetről.Valakinek ennyi sem jut.Inkább örülj neki hogy van családod akiktől bármit is kapsz és van kikkel töltened a szeretet ünnepét!!!!
2010. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nézd, én a szüleimtől nem 4 ezer ft értékben fogok ajándékot kapni, hanem többért, de mindent a lehetőségekhez kell mérni, ha több pénzünk lenne, többért, ha kevesebb, nyilván kevesebbért kapnánk ajándékot, de a szándék a fontos, nézhetsz ki jól akkor is, ha nem márkás cuccaid vannak, bár tény, hogy drágább árfekvésű ruhákból könnyebb jól öltözködni, de nem azért fognak szeretni a fiúk, mert gazdagok vagytok( fordítva, az már egy másik kérdés, de ebbe ne menjünk bele, mindig vannak kivételek.

És ne felejtsd el, van akinek még ennyi, sőt még egy csokira sem telik, és lehet, hogy boldogabb életet élnek, mint ahol milliókat visznek haza a szülők, de nem törődnek a gyerekekkel.

15/f

2010. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nekem gazdagok voltak a szüleim.A kis pi.csám mindig ki volt nyalva,mindent megkaptam,még lakást is,nemhogy ruhát,azt annyit,amennyit akartam.Tanultam éppen amennyit kellett,aztán kikerültem a való életbe.Rögtön padlót fogtam az első akadálytól,hiszen senki nem tanított meg kűzdeni.Na meg voltak olyan dolgok,hogy azt sem tudtam mennyi egy kiló kenyér.

22 évesen megtanulni ezeket nagyon kemény volt.Megfogadtam,hogy én direkt nem fogok megadni a gyerekemnek mindent.Hidd el,sokkal értékesebb vagy te a 4000ft-os csizmáddal,mint más a 25.000-el.Ez még biztos nem vigasztal most mert nagyon fiatal vagy,de így van/lesz.És becsüld meg a szüleidet,becsüld meg a munkájukat,és adj hálát mindennap azért,mert élnek,szeretnek,és még veled vannak!

2010. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!