Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy elengedjenek bulizni szilveszterkor?

Figyelt kérdés

Hétvégente nem szoktam bulizni járni, mert nem engednek a szüleim, pedig én mennék. Most, hogy szilveszter lesz, nem szeretnék otthon kuksolni egyedül, mint az elmúlt években. Hogyan vehetném rá őket vagy hogyan menjek oda megkérdezni, hogy elmehetek-e? Már barátaim hívtak ide a helyi discoba, már hétvégére is hívtak de a szüleim nem engedtek el, pedig itt van helyben, ahol lakom. Nem városban lakom hanem egy faluban, ahol mindenki ismer mindenkit ezért nem értem, hogy miért nem engednek még ide sem. Szerintetek mit csináljak? Előre is köszönöm a válaszokat!

15/L


2010. dec. 19. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl. így: Szilveszterkor lesz buli, és én is szeretnék elmenni.


Tudják kivel mennél ? Nem a barátokkal van a gond?

2010. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudják, hogy kivel mennék. Nekem nem mondják, hogy baj lenne valakivel is, mondjuk nem olyan jó a kapcsolatom a szüleimmel, beszélgetés terén is csak a fontosabb dolgokat szoktuk megbeszélni pl. suliban szülői ilyenek. Inkább a barátaimmal beszélem meg a nekem fontos ügyeket.
2010. dec. 19. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ez a probléma nem bíznak benned?
2010. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáljatok valami kompromisszumot találni. Pl. megmondod, hogy nem maradnál hajnalig, hanem hazajössz mondjuk éjfél után. Megengeded a szüleidnek, hogy érted menjenek (ha tudnak). A telefonodat mindig magadnál hordod bekapcsolva, és felveszed ha hívnak, vagy akár mondjuk másfél óránként megcsörgeted őket, jelzésként hogy minden rendben. Megígéred, hogy nem iszol alkoholt és hogy ezt ellenőrizhetik is hazaérkezéskor. Szolidabb ruhát veszel fel, nem olyat amiből minden egyes porcikád kilóg és megőrjíti a fiúkat.

Semmiképp ne hisztizz, nyafogj, abból csak azt látják hogy még egy kislány vagy akit nem szabad elengedni. Okosan, nyugodtan, de határozottan mondd el, hogy miért szeretnél elmenni. Hangsúlyozd, hogy nem az alkoholon lenne a hangsúly, hanem a táncoláson, nevetésen, barátokkal együtt léten.


Nagyon féltenek téged, a híradókban mást sem látni manapság, mint bűnügyeket, gyilkosságokat, gyújtogatásokat... és discokban is szoktak veszélyes dolgok történni. Egy 15 éves lány tényleg ki van téve a veszélyeknek, az meg sajnos szilveszterkor nem sokat jelent, hogy a faluban mindenki ismeri egymást, tudod ilyenkor mindenki elhívja az ismerősének az ismerősének a rokonának a szomszédját is.

Nem akarlak lebeszélni a buliról, csak hogy lásd, a szüleid érthető módon aggódnak, nehéz elengedni egy gyereket az éjszakába.


Remélem sikerül olyan megoldást találni, ami neked is jó, és a szüleid sem izgulják magukat halálra, aztán csak okosan! :)

2010. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 20. 20:53
 6/6 anonim válasza:
0%

már bocs de 15 évesen nem vagy egyátalán érett ilyesmire.

miből áll egy buli: 1.felszedni az ellenkező nemi egyéneket akik tetszenek 2. piálni 3.drogozni kva hangos zenével párosítva

2014. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!