Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit válasszak? Külföld, vagy...

Mit válasszak? Külföld, vagy másik város?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak már több, mint másfél éve. Anyukámékkal lakom. Anyumnak régi vágya, hogy kiköltözzön Svájcba, és egyelőre úgy tűnik, hogy ez meg is fog valósulni. Viszont akkor választanom kell, hogy elmegyek megint itthonról (amikor még együtt voltak a szüleim, Angliába jártam ki sokat, 3 nyáriszünetet ott töltöttem), távol a barátaimtól, az otthonomtól, új nyelvet kell tanulnom (egyetlen dolog, amit kifejezetten nem szeretek tanulni), viszont több a lehetőség és jobban tudnánk élni (amire semmi szükség, mert most se evickélünk, egy drága város egyik legelitebb részében lakunk, szóval mindenkit megkérek, hogy ne jöjjenek azzal, hogy biztos csak azt mutatják anyumék, hogy jól élünk), vagy pedig apumékhoz költözöm, ahol szintén mindent változtatni kéne, senkit se ismerek abban a városban, és tudják amúgy a szüleim, hogy ragaszkodom minimum a városunkhoz (amit írtam költözést, az városon belül volt), viszont erősebb iskolába tudnék járni. Ki hogy döntene, ha ilyen helyzetbe kerülne?
2011. ápr. 28. 14:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én azonnal kapnék az alkalmon és irány Svájc.Most még nehéz lesz,de utána még örülni fogsz,hogy oda költöztél.
2011. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem azér,de aki Svájcot írja az megis indokolná??Hány évet éltetek Svájcba ,hogy ez tudjátok?
2011. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez engem is érdekelne. Köszi megint a válaszokat.
2011. ápr. 30. 07:51
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Svájcba költöznék. Lehet hogy a korod okán még nem látod ennek az előnyeit, de később tutira megtérül. Ha itt maradsz, elvégzed a sulit, és szembesülni fogsz azzal, amivel itt a pályakezdők nagy része is, hogy nincs munkahely, ha van, akkor meg nem vesznek fel, mert nincs elég szakmai tapasztalatod.

Ha most kimész anyuddal, ott is van suli, és nyelvet is kell tanulni, de alapból előnyöd lesz, mert olyan szinten nem fogsz tudni itt pl nyelvet elsajátítani, mint ott. Ott rákényszerülsz a használatára is a mindennapokban, plusz szerintem ott több álláslehetőség van mint itt, és ha nem jön be neked Svájc, suli után esetleg diplomával, pöpec nyelvismerettel még mindíg visszajöhetsz ide, és előnyöd lesz ebből mindenképpen. :)


33 éves nő vagyok, huszonévesen én is itt maradtam, hiba volt, most már két gyerekkel nem olyan egyszerű elindulni és előlről kezdeni. Neked most van lehetőséged, élj vele, aztán majd még meglátod, bármikor visszajöhetsz, hiszen apud itt él, de legalább próbáld meg, vesztenivalód egyenlőre nincs. :)

2011. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm szépen. =)
2011. máj. 1. 16:00
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek azt írod,hogy Svájc nem jó,hát akkor maradj!
2011. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy nem jó. Lényegében Svájcban rövidtávon nem lenne jó, de hosszútávon biztosan, apuméknál meg rövidtávon jó/jobb lenne, hosszútávon nem biztos.
2011. máj. 1. 18:31
 18/23 anonim ***** válasza:
De az Életedet gondolom hosszútávra tervezed, nem?
2011. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia! Ha ilyen lehetőséged van, mindenképp menj külföldre.. Ott nagyobb az életszinvonal, mint itthon, és később is jobban tudnál érvényesülni. Én sok időt töltök Ausztriában, mindig megyek, mikor lehetőségem van rá.. Nincs olyan messze, de sokkal másabb ott minden, az emberek sem olyan bunkók, mint itthon, hanem kedvesek.. a legtöbb..

Ne sajnáld magad mögött hagyni a mostani életed, mert egy csomó dolgot elvehetsz magadtól! Én azt mondom vágj bele, a nyelv ne legyen probléma, előbb utóbb úgy is megtanulod, ráadásul külföldön senki nem fog téged csesztetni ilyen dolgok miatt, ott megvan a tolerancia az emberekben.

Sok sikert! =)

2011. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Szerintem menj Svájcba, mert olyan hatalmas pluszt kapsz (nyelvtanulás), amiből akkor is rengeteget profitálhatsz, ha egy-két év múlva közlöd, hogy nem bírod, nem szeretsz ott lakni és inkább mennél apukádhoz.

Beszéld meg a a szülőkkel, hogyha 1 év után haza szeretnél jönni, akkor segítsenek. Ne az első 2-3 hónap után, mert az első fél év úgysem lesz könnyű, de 1 tanévet érdemes lenne kint elvégezned.

Hidd el hogy nagyon sokat számít, amikor majd mész álláshirdetésre, te közlöd hogy németül egy svájci iskolában tanultál, a másik jelentkező meg hogy a Suttyó nyelviskola heti 2*2 órás nyelvtanfolyamán nyögdécselt.

2011. máj. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!