Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyenkor mit csináljak?

Ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez apró dolognak fog hangzani, de engem nagyon nyomaszt.

Szóval, 16 L vagyok. Engem elég sokan kerestek fel régebben a problémáikkal, néha még most is, de Én szívesen segítek nekik, adok tanácsot, még ha olyat is mondanak amire nem nagyon tud az ember mit modnani, megpróbálok nekik tippeket adni.

Viszont Én is tele vagyok gondokkal, lehet, hogy apróságok, de vannak amik nyomasztanak. És ha elmesélem akárkinek is, mintha senki se tudna tanácsot adni....néha ez nagyon nyomasztó. Tudom, hogy ezer olyan dolog van, amire az ember nem tud mit mondani, de nekem szinte egy kérdésemre se tudnak. Ha megkérdezem h xy szerint mit csináljak, stb, vagy azt a választ kapom, hogy szegénykém, vagy azt, hogy jajj de rossz, stb....És ilyenkor néha megbánom, hogy elmondtam mi nyomja a lelkem. Lehet ilyenkor valamit csinálni? Vagy valamivel levezetni a problémák által keltett feszültséget? A válaszokat előre is köszönöm:)


2011. máj. 5. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs egy megbízható barátod, akinek őszintén elmondhatod a gondjaidat?
2011. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Végső esetben írd ki ide! :-)


De most komolyan! Nincs egy igazi bnőd? Olyan gyerekkori, vagy szomszéd ilyesmi, akivel közel álltok egymáshoz?

2011. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy ötletem (nem tudom használ-e):


képzeld el, hogy most te vagy az, aki tanácsot kér tőled, vagy azt, hogy valaki azzal a kérdéssel fordul hozzád, amit te kérdeznél... gondolkozz el azon, hogy milyen tanácsot adnál...


remélem azért valamit segítettem :)


13/L

2011. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Volt, de nagyon csúnyán összevesztem vele:) Nem is keresik a társaságomat, szóval annak a barátságnak valószínűleg vége szakadt:)Mindig is nehezen barátkoztam, és azért van egy pár nagyon jó barát, de ŐK se nagyon tudnak mit mondani:)

3. válaszoló, kipróbűlom amit mondtál, ezen elgondolkodtam:)

Akár ki is írhatom, de nagyon sok olyan dolog van ami nyomaszt, és lehet butaság, de tipikus kamaszpanaszok:)

2011. máj. 5. 20:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csak meghallgatják,de kézenfekvő,számomra elképzelhető megoldást nem tudnak mondani a problémáimra.Még néha itt sem.
2011. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom:(

Néha az embernek egy jó szó is elég lenne, de hát nem mindig kap azt sem az ember...

Én most pszichológus segítségét fogom kérni:) Úgy érzem, az segíteni fog...egy próbát megér:)

És te se add fel, biztos lesz valaki aki segít tanácsot adni:)

Akár Én is segíthetek:)

2011. máj. 6. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ha gondolod, írd le mi a baj!
2011. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát leírom akkor:) Lehet, hogy apróságok, de...

SZóval az egyik, hogy egyszerűen félek feleléskor, tesizni, stb...de ez odáig fajult, hogy már majdnem elsírom magam ha ki kell állnom mások elé...Van hogy a kiszemelttel közös óráink vannak, és oylankor levegőt is alig kapok...és próbáltam megoldani, nem megy, ezért majd pszichológushoz fogok járni:)

Aztán a családi életben is vannak zűrök...GYakran érzem azt, hogy néha a kisebbik húgomat jobban szeretik/több figyelmet kap, mint én. 11 éves.:)

Lehet, hogy apróságok, de lelkileg ez nekem nagyon nehéz, mert mindig is túlérzékeny voltam, és oylanokat is magamra veszek amit nem kellene....ezt örököltem.

És ilynen apróbb dolgok..:)

2011. máj. 6. 19:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Az írd ki ide vagyok.


Hát ezek egyáltalán nem kis problémák, és erre mondjuk érthető, hogy nem tudnak válaszolni a kortársaid, mert még sok felnőtt sem tudna...

A "pánik"szerű tünetekkel tuti érdemes pszichológushoz fordulnod, ha nem tudod kezelni, mert ott segítenek, de ha megpróbálsz vele nem foglalkozni, akkor még erősebb lesz..:-( Rohadt egy dolog...

Természetesen a testvérdologban is biztos tudnak mondani 1-2 dolgot, de ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, akkor inkább mondd el nekik mit érzel...

Amúgy szerintem, hogy tuti nem szeretik jobban, csak a "kicsikkel" mindig több tennivaló van, gondolom dolgoznak, stb., és tök fáradtak, Te meg nem jelzel, hogy gáz lenne, így örülnek ha estére bedőlnek az ágyba...

2011. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a válaszodat:)

A pszichológushoz kaptam időpontot, szóval remélem minden jó lesz:) Pár tanárnak is szóltam, hogy egy kicsit várjanak amíg megoldom:)

Szülőkkel kapcsolatban lehetséges, a húgom nagyon fifyelemigényes, Én meg az a "csendben elvagyok" típus:)

Szóval lehet ezért is állnak máshogy:)

NAgyon köszönöm, lelkiekben nagyon sokat segítettél:)

Ha van valami ami nyomaszt, nyugodtan kiírhatod akár te is:)

Szép estét, és még egyszer nagyon köszönöm:)

2011. máj. 6. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!