Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért viselkedik ilyen idegbet...

Miért viselkedik ilyen idegbetegen anyukám?

Figyelt kérdés

Közepese tanuló vagyok (3-4). Ma éppen takarítottam a szobámat hangosan zenét hallgatva, mikor beront a szobámba, hogy most is csak szórakozok tanulás helyett. Lekapcsoltam a zenét, elkezdtem porszívózni. Megint bejön, vörös fejjel, hogy még mindig nem vagyok képes tanulni, mikor ő kinyomtatott nekem dolgokat a kiselőadásomhoz németül. Oké, leültem vele tanulni. Anyu nem tud túl jól németül, ezért mikor már végképp nem értettem mit makog, mondtam neki, hogy köszönöm szépen, hogy gyűjtött nekem anyagot, innen már menni fog. Erre ő, áá, dehogy, segít nekem. Én finoman megmondtam, hogy nem értem, amit mond, megoldom egyedül is. Erre leüvölti a fejemet, hogy itt gürcölnek egész nap én meg meg se becsülöm (csak főzök a családra hetente 3-szor, a szobámat magamnak takarítom, én mosok fel az egész házban és az állatokkal is csak én törődök) és kussoljak be, egy óra múlva kész legyen. Miért ilyen agybeteg? Egy óra alatt hogyan írjam meg? Mindig azzal csesztet, hogy tanuljak, ha már a külsőm nem olyan:( Mit csináljak?


13L


2011. máj. 15. 15:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Meg a legújabb, hogy dologtalan leszek :((grafikus6festőművész szeretnék lenni és esetleg gitárt oktatni)
2011. máj. 15. 17:36
 12/18 anonim válasza:
75%
Az anyád egy tapintatlan, idegbeteg, bunkó személy. Az, aki nyíltan megmondja a lányának, minden kertelés nélkül hogy ronda vagy, az NEM ANYA...
2011. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért, ha gyûjtött neked anyagot, meg leült veled tanulni, gondolom, azért törôdik veled - a maga módján :( Nekem ebbôl az jön le kicsit, hogy úgy éltek egymás mellett, hogy nem is ismeritek egymást. Talán kéne néha valami közös program, amikor tudtok beszélni, hogy ne gondoljatok egymásról valótlanságokat, megismerjétek egymás nézôpontját és ne csak a hôs dolgozó apuka szabadidôs rocker kislánya legyél.

Nehéz, de "nagy levegô" és próbálj meg te közelíteni hozzá - kezdetnek pl. esténként kérdezd meg, milyen napja volt. És félévente egyszer-egyszer hagyd, hagy "babázzon" veled kedvére - öltöztessen lányosan vagy menjetek el vásárolni, fodrászhoz és kérd ki a véleményét. Nem kell persze aztán megfogadni, de hallgasd meg.


Az meg, hogy az emberre veszettül rájön a házimunka, amikor tanulnia kéne, nem új keletû bûntudat-csökkentô módszer :))

2011. máj. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mindenki azt mondja itt légy kedves és probálj lassan közeliteni feléje.Szerintem pedig fordítva!

◘Ha inkább tanulni szeretnél házimunka helyett igenis ülj le és ne dolgozz.Bizonyitsd be anyukádnak,hogy igenis te viszed valamire az életbe ha hagyja,hogy tanulj.Kapj jó jegyeket!

◘Ha nem megy annyira a tanulás és ne mis igazán szereted,akkor tartsd a rendet otthon:takarítsd a szobádat,porszívozz,mosogass esetleg csinálj rendet a szekrényekbe stb.Ha anyukád megkérdezi,hogy miért nem tanulsz csak vágd rá,hogy:Bocsánat anyu,hogy szeretnék neked néha segíteni,hogy hamarabb végezz a házimunkával,mert szeretném ha lehetne pár közös programunk is.

◘Ha folytassa a hisztit egyszerűen mond meg,hogy neked is van életet,barátaid,hobbid nem azért élsz,hogy állandóan tabulj és takaríts!Ha meg a barátnője idióta gyerekével hasonlít össze mond neki,hogy most te vagy az a lány a lánya?Kérdezd meg nyíltan,hogy miért viselkedik így veled talán valami zavarja?


Ha meg ezekután is tombol mond ki a véleményed és hagyd,hogy elgondolkozzon!Ha nem ért meg akkor nem igazán szeret téged!


Ha meg nem mered megmondani ezeket anyukádnak csak erre gondolj:Meddig akarod ezt még tűrni?Meddig hagyod,hogy rajtad töltse ki minden baját?Azt szeretnéd ha örökre ez lenne?

Nefelejtsd!Egyszer kell túlesni rajta és kitudja megérti...


○Amugy van testvéred?Ha igen akkor vele is így viselkedik anyukád?Ha nem akkor miért csak veled bánik így?

2011. máj. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Egyke vagyok..
2011. máj. 17. 17:59
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor lehet itt a megoldás!Egyszerűen csak félt.Nem akarja,hogy buta legyél ezért állít oda tanulni.Azt sem akarja,hogy lusta legyél ezért takarítasz te.Azért mondta,hony nem vagy szép,hogy ne bízd el magad,ne légy plázapics,de hidd el neki te vagy a legszebb gyermek ezen a világon!Aztán mikor ezek a dolgok összegyűlnek:nem tanultál még,piszkos a szobád akkor persze ő is mérges lesz.Lehet,hogy valami baja van amit eltitkol előtted és apukád előtt ezért olyan ideges.
2011. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Na basszus mintha magamat olvastam volna.. én anyám ugyanilyen.. mondja h menjek takarítani.. oké megyek, fél óra múlva bejön és leüvölt, h mért nem tanulok... mondom neki h azért mert te mondtad h takarítsak.. erre még basszus szobafogságot is kapok.. ilyeneket oszt nekem, h olyan a hajam mint egy szopott koton.. -.-" nem is értem, h hogyan lehetnek ilyen idegbeteg szülők a világon..
2011. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Nem lehet, hogy utolérte őt a banyakor? :))

az nagyon megviseli általában a nőket..

2011. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!