Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elmult 9 eves a lanyom es nem...

Elmult 9 eves a lanyom es nem birok vele. Segitetek?

Figyelt kérdés

A lanyom 10 eves lesz nemsokara. Es flegman beszel velunk. Allandoan hisztizik. Az allando az tenyleg azt jelenti. Barmit mondok neki elkezd hisztizni. A szobaja egy mero kupleraj es nem rakja rendbe csak nagy veszekedesek utan. (probaltam szep szoval is , de az egyik fulen be a masikon ki) Allandoan hazudozik. Persze lebukik es buntit kap erte de nem erdekli.

Masnak is ilyen az enyi idos gyereke? Mit csinaljak vele? Teljesen el vagyok keseredve. Tanacsokat szeretnek kerni.


2009. márc. 20. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

nem kétlem, hogy szereti a testvérét, de ez nem jelenti azt, hogy ne akarná magára felhívni a figyelmet. Szervezz kettőtöknek programot. Akár egy órára is. De csak ti ketten. És mutasd ki a szeretetedet.

2009. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én saját tapasztalatot tudok: Engem édesanyám jól felpofozott, ha nem voltam normális, elkezdett kiabálni, abban az ő kemény stílusában, leosztott mindenféle hülyegyereknek, és én azt mondom, h ez azért hatásos.

Persze ha nem akarod, h nagyon féljen tőle, csinálj közös programokat is. Olyanokat, amiknél közel kerülhettek egymáshoz, mert ez a félelemkeltős dolog eléggé eltávolítja a szülőt a gyerektől, ezért ez is fontos.

De am viccen kívül, ha lesz egy tekintélyed az életben nem fog hisztizni, sőt én még 22 évesen is félek anyukámtól :D Na nem az, nagyon szeretem, de ő egy félelmetes nő. :D:D

2009. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jó reggelt.Én is amondó vagyok,hogy csináljatok közös programot csak vele.Ne szid ne büntesd.Inkább ülj le vele beszélgetni.Panaszkodj neki:jaj már megint mennyi időmet elrabolta az öcsi,úgy szerettem volna veled elmenni vásárolni stb.Ő fogja majd a segítségét felajánlani amit fogadj is el.Hagy érezze nem azért foglalkozol többet a kicsivel mert jobban szereted hanem azért mert ezt meg kell tenned.Ha rokonok vagy barátok jönnek /ez tapasztalat/ne rögtön a kicsit dícsérgessék,vegyék észre őt előbb,ne érezze,hogy másodrangú lett.Persze,hogy szereti a kis tesót de a figyelem felhívásnak csak a rosszaság a leghatékonyabb fegyver a kezükben.Még valami az apuka is csinálhat vele közös programot,beszélgetést,olvasást stb.
2009. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
52%
Te még szerencsés vagy! Az én húgaim ikrek, szerinted anyám milyen idegállapotban van?
2009. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
0%
Pofon !!! Az első párnál meglepődik de aztán észreveszi hogy ki a fönök.
2009. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

személyes tapasztalat: nem tudja levezetni a feszültséget

küldd el valamilyen sportra,ahol kiélheti magát

2009. dec. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Próbáld ne büntetni, hanem beszélni vele, vagy ha nem megy, akk......igen nehéz.....de nézd őt levegőnek.....mindenen felhúzza magát, tehát 1edül akar lenni, akkor legyen.....majd rá jön, h idióta....de ne erővel próbáld megfegyelmezni.....9 éves.....akkor még nem késő....ne azt érd el (mint egyes ismerőseim), h féljen tőled és ezért tiszteljen, hanem hogy annyira szeressen és megbízzon benned, amennyire csak lehet.......pld egy haveromat az apja mindíg csesztette, de halál komolyan....lejáratta a haverjai előtt stb...de az anyja tökre jó arc volt meg minden és kijöttek.....most meg az van, h a srác faterja nem tudja még azt sem, h mi a gyerek kedvenc időtöltése stb, mert utálja és nem tiszteli, mivel hogy a faterja sem tisztelte őt.....itt már késő bármin is változtatni, de nálad még nem......lassan haladj előre és ne erővel....
2010. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
1.tanulj meg írni,2.gondolkodj el hogy nevelted, és miért baj ha még gyerek?
2010. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Veky ***** válasza:
Előttem szólónak részben igaza van, még annyit hozzá, hogy a gyerekek még nem tudják elkülöníteni a fantáziát a valóságtól, gy azért hazudhat...
2010. nov. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!