Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14-15 éves lányokat elengedtek...

14-15 éves lányokat elengedtek házibuliba? Hogy vegyem rá hogy elengedjenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Már tettem fel egy hasonló kérdést, csak mindenki a DISCOval jön...az meg engem nem vonz, csak a házibulik.Szüleim max 10 ig engednek el.De én titokban mindig visszamek.és annyira rossz h mindig én lépek le először....na meg igazán nem is élvezem a partyt:( utána meg másfél óra után visszanézek..és akkor az igazi
2009. ápr. 11. 11:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanilyenek voltak a szüleim még jóval később is. 10ig meg éjfélig engedtek volna el. Kár, hogy a hangulat épp akkor kezdett volna beindulni. Nekem meg volt az az előnyöm, hogy az én társaságom teljesen más városban volt, ahol kereszt szüleim, nagyszüleim laktak, és a nyarakat töltöttem ott leginkább. Mikor a szüleim ott voltak, könyörögtem, jöttek elkérni stb, de semmi, egyszerűen nem maradhattam tovább. Viszont, ahogy kitették a lábukat, akkor meg uccu neki, volt, hogy csak másnap délben mentem haza. És a nagyapám Isten nyugosztalja, telefonon beszélt anyámmal és közölte, hogy hát persze, már éjfélkor hazaértem.

Azzal, hogy lehurrogjátok nem segítetek neki, és ha ti is úgy nevelitek a gyereketeket, hogy "leszarom, hogy az összes barátodat elengedik és jól érzik magukat, én úgy döntöttem, hogy ha nem jössz haza, mikor elkezded jól érezni magad, akkor ribanc leszel" azzal csak azt éritek el, hogy hazudozni fog, sz*rt se mond el nektek és ha valami problámája lesz, nem hozzátok fog menni! És még akkor se fog eszetekbe jutni, hogy lehet TI rontottatok el valamit! Lehet lepontozni.

Ja és nem keféltem össze-vissza tini koromban.

2009. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia! (sajnos:) 15 éve voltam 15 éves és akkor is voltak házibulik, de elmehettem rájuk.

Ha megbízható vagy, el fognak engedni, de ha tiltás ellenére kiszöksz, akkor az már más kategória, nem szabad a szülőt átverni! Nekem mindig tudták, hogy hol vagyok, mikor jövök haza. Esetleg rendezz te is egy bulit, hogy a szüleid lássák, hogy normális keretek között is lehet szórakozni. (Minket nem zavart, hogy egy-egy esetben szülő is volt a környéken, hagytak minket bulizni) Persze alkohol, cigi, ilyesmi nem volt (nálam)ennyi idősen. Egy házibuli sokkal jobb, mint a diszkó, gyerekek esetében jobban kontrollálható, hogy mi történik. A diszkóban "felnőttek" is vannak és elég durva dolgok is történhetnek. Mi sokat buliztunk, nem kallódott el senki a társaságból, a többség komoly, diplomás ember lett, a házibuli megmaradt :)

2009. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

figyelj, ezt mondd el a szüleidnek :


mikor biztonságosabb hazamenni, este 10kor, a sötétben, vagy másnak 12körül, amikor semmi veszély nem fenyeget?

2009. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Legyél megbízható, és meg fognak benned bízni...

És inkább beszéld meg velük, hogy ők jöjjenek érted mondjuk éjfélkor... vagy először csak 11-re... aztán két-három hónappal később már lehet éjfél is... hidd el, nem (csak) rajtuk múlik, hanem leginkább rajtad.

Sücy

2010. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!