Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom vegetáriánus akar...

Lányom vegetáriánus akar lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az az új dilije, hogy ő nem eszi meg a húst. Egyfolytában arról beszél hogy az állatok kizsákmányolása így meg úgy. Nem helyeslem hogy nem eszik húst és se pénzem, se energiám három felé főzni.
2011. aug. 10. 17:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%
csak nem a Flóra anyukája? :DDD
2011. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%

Hagyd rá, de ne főzz neki külön! Ha nem kell neki a hús, akkor kiválogatja, eszi, ami van.

És elmagyarázhatod neki, hogy a hús azért van, hogy megegyük. Azt a csirkét/disznót/akármit direkt azért tenyésztik, hogy aztán levágják, és megegyük. Attól, hogy ő nem eszi meg, attól még le lesz vágva...

2011. aug. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Elmagyaráztam neki nem egyszer, de olyan makacs. Négy napja nem evett rendesen mert nem hajlandó megenni :/
2011. aug. 11. 07:53
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szívós helyzet... Majd elmúlik. Vagy nem. Nem mindenkinél múlik el, mert van, akinek van esze, és pótolja a fehérjét, így nem lesz/lett semmi baja. Amúgy azt hiába magyarázod neki, hogy azért, mert ő nem eszik húst, még levágják az állatokat, mert szerintem ő is tudja, ezért bűntudata van. Meg maga a tudat, hogy "hullát" eszik... Olyan, mintha tudnád, hogy valaki evett a villáddal. Amúgy félreértés ne essék, én nem vagyok vega, (sőőt :D), csak próbáltam beleélni magam a helyzetébe.
2011. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
én is vegetáriánus voltam. 2 hétig xD nem bírtam tovább nézni, ahogy Anyukám és a Nagymamáim a kedvenc húsételeimet főzik nekem. Csináld te is ezt! Nem fog tudni ellenállni.
2011. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
38%
sok vega ember van és csak egyre több lesz . így nem lesz kereslet a húsra . ez egy hosszútávú megoldás nem az egyik napról a másikra fog megtörténni. sok orvos szerint a veganizmus a legegészségesebb táplálkozási forma. amit a lányod csinál az tényleg egészségtelen. de még így is jobb mint a húsevés.
2011. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Én is vegetáriánus lettem tizenévesen, mondjuk soha nem is szerettem a husit, amiatt. Tojtam az állatok lelkivilágára.

Anya sose akart főzni rám, és én se kértem. A husit nem bírtam megenni, és vérszegény lettem. Mikor lett zsebpénzem, megbeszéltük anyával, hogy egy kis darab polcot kapok a kamrában, oda megvettem a gabonáimat, magocskákat, és magamnak főztem. Szépen utánaolvastam, hogyan kell öszerakani a kajákat egészségesen, és utána olyan jó vérképem lett, hogy véradó is lettem.

Megegyezés kérdése volt, hogy mit használhatok a háztartásból (tojás, tej, sajt).

Ma már nem vagyok vega, de néha még anya is megfőzi a családnak az általam megismertetett kajákat.

Ja, és nálunk négy testvér volt+apa+anya.

2011. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
10%
Mondd meg neki, hogy akkor vagy hajlandó engedni, ha megfőzi magának. Így nagy valószínűséggel lemond róla, vagy ha nem, te akkor is jól jársz, mert nem neked kell főzőcskézni.
2011. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
28%

00:17-es vagyok.

Írtad, hogy tojást enne.

Mondd el neki azt is, hogy a tojás, amit megeszik, az egy meg nem született kiscsibe, akit megsütött/megfőzött... Akkor majd vagy nem fog tojást sem enni, vagy rájön, hogy tök mindegy mit nem eszik, attól nem menti meg az állatokat...

2011. aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
61%

én 3 vagy 4 évesen lettem az és még mindig ovo-lakto vegetáriánus vagyok (tejtermék, tej, tojás). anyu támogatott, és a főzéssel sem volt semmi baj. anyukám sem eszik annyi húst, és csak ÖRÖKLETES betegség miatt járok rendszeresen orvoshoz, kb 3 havonta vesznek vért és teljesen jó a vérképem. szóval és 9-10 éve az vagyok már és semmi bajom pedig még nagyon kicsi voltam :)

13/L

2011. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!