Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem szigorú egy kicsit a...

Nem szigorú egy kicsit a nevelőm? . Nektek milyen szabályok vannak otthon? és milyen büntetéseket szoktatok kapni ha megszegitek őket?

Figyelt kérdés
Az én feladatom otthon a mosogatás és a porszívózás ezeket mindennap be kell tartanom,utánna ha szórakozni megyek arra az időre amit mondanak otthon kell lennem ha 10percet kések 1hét szobafogság ha 15percet akk 1hét szobafogság+az össz elektronikai dolgomat(tv,kompi,mob,dvd...)nem használhatom,ha 20p akk növelik a heteket...Akk minden pénteken ellenőrzik a telefonom(sms,képek,videók),az e-maileket,és a facebook fiókom,meg a szobám....://
2011. aug. 25. 08:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
69%
Igen, perverznek, mert a privát szférádban turkál, és élvezkedik rajta, miközben óvatossággal leplezi. Esetleg önértékelési zavara van, és azt elvezi, ha valaki ki van szolgáltatva neki, és azt a valakit minél jobban korlátozhatja. Annak meg nem muszáj bedőlni, hogy hú de nagyon jót akar vele.
2011. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
71%

Lányomnak rendben kell tartania a szobáját, de ez alap.Nálunk az a szabály hogy nincs szabály.Ha szólok neki hogy segítsen , segít. Nálunk késés alapból nem fordul elő, mert ő mondja meg hogy hánykor ér haza , vagy ha nem akkor, akkor dob egy sms-t.

Sosem ellenőrizném az ő dolgait, de "szerencsémre" láthatom, mert ha valami érdekes van azt rögtön megmutatja.Mi barátnők vagyunk , ha lehet így fogalmazni.

31.N lányom: 16 éves

2011. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak rendben kell tartanom a szobám.


Hogyha a szüleim nincsenek itthon 6-7-re itthon vagyok, ha késni fogok akkor szólok nekik. Ha itthon vannak akkor addig mardhatok ameddig éhes nem leszek. Ha kések kapok szidást semmi mást.


Nekem tanulás terén kemények. Ha hozok 1 3-ast eléggé leszidnak de attól függetlenül játszhatok, de csak este, Ha 4-es hozok semmi. Örülnek is meg nem is. Ha 5-öst hozok ürölnek. Még jó hogy minden évben 4.7 felett van az év végi átlagom (tesit és technikát nem számítva bele mert aszthmás vagyok [Tesi] és mert nagyon ügyetlen vagyok kiskoromtól kezdve [technika])


De azért a tanárok se semmik: lányok csinálnak valami rosszat: Kit érdekel?

Fiúk csinálnak valami rosszat: fél óra szidás amit mindenki lesz*r, és az egész fiúcsapatnak intő.


Technika tanár sem semmi: lányoknak megmondják a kérdéseket a dogákhoz, fiúknak meg még a dogáról sem szólnak.



Amúgy nálunk nem létezik szobafogság. Ha én csinálok valami rosszat csak leszidnak (den ritkán csinálok). Ha meg sz*r jegyet hozok vagy tönkreteszek valamit max: Xbox, Kinect, TV, számítógépet eltiltják. Biciklizni mehetek attól függetlenül :).

2011. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

Először is hány éves vagy? Gondolom 12-16 között... Hogy képzeli ezeket? Magánügyeidben nem lehet turkálni... FB-n változtasd meg a jelszavad stb... Ki fog akadni ezmiatt és biztos szobafosgság stb.. Velem is volt ilyen, hogy megnézték a mobilomat, meg minden kicsinységért szobafogság. Én egyszer csak mondtam oké, nem érdekel csináljattok amit akartok, én most megyek berátnőimmel sétálni egyet. Szóhoz sem jutottak 9 fele hazaértem, elkezdtek ordibálni oda sem figyeltem, felmentem a szobámba bezárkóztam, és aludtam.. Ez jó párszor még eljátszódott, és belátták, hogy semmit sem érnek el vele, ha olyan szigorúak, mert meguntam őket, és magasról sz@rtam a fejükre:D Meg is romlott a kapcsolatunk :/ Ez mind 16 éves koromban történt amikor elkezdtem fiúzni ^^ :D

Most 22 vagyok és szerencsére kibékültem a szüleimmel, ők is belátták, hogy nem kellett volna ilyen rövid pórázon tartaniuk:)

2011. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%
előző vagyok bocsi a helyesírási hibákért, átmenetileg Notebook-ról tudok csak netezni, amin nem könnyű gépelni :/
2011. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
56%

Ja és még:


Nekem az ég világon semmit sem ellenőriznek. Max belépnek a Facebookra hogy megnézzék hogy van-e valaki akiről tudni szeretne, pl: Ha anyám főnökének a lánya fent van akkor megnéz róla valamit. Ezt is csak az én társaságomban és ritkán.


Telefonomat, gépeken előzményeket, fiókokat, e-mailemet nem ellenőrzik. Esetleg a szobám. Azt se olyan gyakran.


Igen, szigorú a nevelőd.


Nekem csak tanulás terén van szigor, abból is matekból a legjobban, a többiben is csak abban nem annyira. Készségtantárgyakból nem érdeklik ha 3-ast hozok. Tesiből még a azon is röhögtek amikor a kötélmászásom 2/3-ad lett :D. De azon én is :).

2011. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
52%

Ez nagyon durva, mindenképpen ülj le vele, és kérdezz rá, miért vezette be ezeket a szabályokat, és oldjátok meg együtt a problémát!

Én nem értem azokat a szülöket, akik ilyen szabályokkal próbálnak nevelni. Nálunk sosem volt olyan, hogy szobafogság, eltiltás, neked ez a feladatod stb., mégis jó gyerekek voltunk. A ház körül abban segítünk, amiben tudunk. Ha elmegyünk valahova, megmondjuk, hogy hova, kivel és mikor jövünk kb. haza. Ha sokáig tart a program, és anyáék ráérnek, akkor felhívjuk öket, és lejönnek értünk. Ha olyan program van, mint pl. mozi délután a barátnömmel, idöpontot sem kell mondani, az a lényeg, hogy sötétedés elött hazaérjek. Szerintem ez így teljesen rendben van, nem vadultunk el. De a jó jegyek a suliban viszont követelmény, ezzel idáig nem is volt probléma, tavaly is kitünö voltam. 15/L

2011. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit szigorúak? Szerintem nagyon. Milyen már, hogy megnézik az SMSeidet és a képeidet? Én a helyedben amikor legközelebb kérik a mobilodat, azt mondanám, hogy ők meg adják oda a sajátjukat. :,) Egyébként késtél már, hogy kitalálták ezt a szigorú szobafogságos dolgot?

Őszintén szólva nekem lövésem sincs a szabályainkról. Ha egyedül megyek haza, akkor mindig visszaérek sötétedés előtt, mert félek a sötétben, de tegnap pl. átmentem a legjobb barátnőmhöz, a szüleink meg elmentek sétálni, 10 után értek vissza és akkor hazamentem anyummal. Büntetést még sose kaptam ilyen miatt, de nekem a legnagyobb büntetés az volt, amikor láttam, hogy a szüleim csalódtak bennem - bár ez még régen volt és más miatt. Hogy összehasonlítsam az én anyumat a te nevelőiddel, nekem nem kell takarítanom, se mosogatnom, mert van takarítónőnk és mosogatógépünk, de a szobámban sosincs rendetlenség (így érzem jól magam), illetve ha bármire megkér anyum, megcsinálom. A mobilomat sose venné el, mert nem nagyon használom itthon, ilyenkor nálunk mindenki nyaral, nincs kivel beszélgetni de inkább a barátaimmal vagyok, vagy ha nem tudunk találkozni, msnezünk. Gépemet dettó nem vinné el, mert hiába használom sokat, nem érzem büntetésnek, plussz ínhüvely gyulladása van, és nehezen vinné el (a monitorba van beépítve a gép). :D Nincs miért ellenőrizni a mobilomat, mert SMSt írni csak a lovasoktatómnak szoktam, hogy mikor tudok legközelebb menni, fotózni nem szoktam, mert van fényképezőm, videót csinálni meg hülyeség. Azt az email címemet nem is ismeri, amin levelezni szoktam - egy amerikai lánnyal -, regisztrálni oldalakra, meg amúgyis, miért ellenőrizné? Bízik bennem. Facebookomat nem nézte akkor se, amikor még volt, mert nem használtam, csak olyanokkal beszélgettem, akik nem hajlandóak msn-t csinálni. Képeim se voltak fent, mert ronda vagyok. Szobámat fölösleges megnézni, nem rég költöztünk, és még nem vettünk ruhásszkerényt, szóval a szobámban a falon van 3 üvegpolc, az íróasztalom, a mellette lévő sarokban táskák és a költözéskor kiselejtezett ruhák, az ágyam, egy komód - amit nem használok - és egy szekrény.

Én a helyedben beszélnék a nevelőiddel, vagy ha nem lehet - én szüleimmel se lehet -, vesd be azt, amit az egyik válaszoló írt, hogy nem foglalkozol velük. ha olyanjuk van, a mobilodat ne add oda, facebookon változtasd meg a jelszót, vagy csinálj új profilt, az email címeddel dettó ezt csináld. Ha nem vagy rájuk kíváncsi, iPodon vagy mp akárhányon nyomd be a zenét jó hangosan, hogy véletlenül se értsd, amit mondanak.

2011. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Szerintem meg, ha elenged normális bulizni, csak egy normális határidőt ad meg akkor hagyd rá, ha nem akarod, hogy lásson egy üzenetet vagy egy képet akkor töröld le őket vagy mentsd le egy pendrivera amiről ő nem tud. Egy hét alatt bőven van időd ezt megoldani. Jobb a béke, ha jól bánik veled.
2011. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nagyon szigprúak veled...

14 éves vagyok. Nálunk annyi, hogy anya néha mondja, hogy ha nem pakolok el, nem mehetek sehová, ettől függetlenül nem volt még rá példa, hogy miattuk maradjak itthon. Nekem mosogatógépet kell kipakolni naponta, hiszti is van, ha nem csinálom meg.

Hazaérni... nem tudok késni, mivel még én se tudom, meddig tartanak a programjaim. Tehát fél 8-8 (néha 9) körül felhívnak azért engem is, hogy hol vagyok és mit csinálok, mikor, hogyan tervezek hazamenni, de sosem volt baj belőle, ha esetleg késtem volna. Néha azt sem tudják, hogy elmegyek.:$

Magánélet... Nem jelöltem ismerősnek a családtagjaimat, hogy ne legyek ellenőrizve virtuálisan. Picit zavarta, de már elfogadta, hogy igazam van. Most már van saját laptopom, abban senki nem néz semmit. Tehát van pár képem, amit megmutatok neki, hogy tetszik-e, sőt időnként fiúkat is szoktam mutogatni.:D Mobilomhoz meg akkor nyúlnak hozzá, ha kint felejtem, de nem néznek rajta semmit, csak behozzák. A szobámat meg látják, rám szólnak, hogy pakoljam el. Szóval velem abszolút nem szigorúak.

Viszont a tiéd... Durva.:O

2011. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!