Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 10 éves lányom azt mondja,...

A 10 éves lányom azt mondja, hogy ő már kamasz. Ezt nem hinném! Hány éves kortól van vagy hány éves kortól tekintetitek magatokat kamaszoknak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 21:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
én kb. 13 éves koromtól mondanám magamra azt hogy kamasz. szerintem 10 évesen még nem az.
2011. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%
amint betölti a 13-at akkor.. az angolban is.. a "teen" jelenti a tinédzsert. a 12 még csk simán "twelve" de a 13 már "thirteen"
2011. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszolónak:

Nem, nem csak 1 évig kamasz. :D Csak van két kifejezés, a kamasz és a tinédzser, bár a tinédzser csak egy angoloktól átvett szó inkább. A tinédzserkor 13-19 éves kor közt van (thirteen - nineteen), a kamaszkor pedig 12-18 éves kor között van.

Tehát aki pl 15 éves az kamasz és tinédzser is. :D

2011. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen "hivatalosan" prepubertás, köznyelvben kiskamasz.

Kistesóm is most megy át ezen. Amikor a családdal van, egy édes kis cukibaba, de amikor ott vannak a barátnői, akkor teszi a fejét, nagy a szája, nagylánykodik.

2011. szept. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
39%
Az első válaszolónak van szerintem igaza, mindenki aki számot írt, hatalmas tévedésben van. És igen, LEHET, hogy kamasz. Egyébként a kamasz szó mára már 'csúnya' szóvá nőtte ki magát, de nem, vannak tinik, akik nem lusták, nem beszélnek vissza, és olyanokat is megértenek, amiket egyes felnőttek igen. Lehet, hogy a legtöbb kamaszt nem az említettek jellemzik, de azért nem kéne másokat is leszólni mert ebben az életkorban van! Vannak nagyon kedves, értelmes, MEGBÍZHATÓ, jó természetű kamaszok is. És csak említem, hogy a KAMASZ az egyik legszebb szó. :) 13/L
2014. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Amanda03 válasza:
12-16-ig kamaszkor és 16-tól ifjú kor :)
2014. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!