Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek elmenjek velük...

Szerintetek elmenjek velük vagy ne? Nem tudom, nem akarok égni előttük.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,most lettem gimis.Az osztályunk fele 15 éves lány vagyok,most lettem gimis.Az osztály fele már eddig is oda járt,nulladikasok voltak,szóval ők eggyel idősebbek.Egy nagyon jó barátnőm is ebbe az osztályba jött,hamar jóban lettünk mindenkivel,főleg a 3 "menő" lánnyal,ők nulladikasok voltak,de a többiekkel is.Már hétfőn megkérdezte az egyik lány-a menők közük- hogy péntek délután ráérek-e,mondtam hogy persze.Kedden még folyton együtt voltunk,aztán aki most jött velem lány-legyen Dóri-folyton avval a lánnyal volt,aki elhívott pénteken-mondjuk Rebeka.Olyan szinten,hogy ha nem együtt volt/van óránk sms-eztek/eznek,facebookon is folyton beszélnek,már barátságkarkötőt hoztak egymásnak,minden...nem egészen 1 hét után.Engem Dóri 12 éve ismer,és azóta nagyon jóban vagyunk,de most le se szar,soha nincs velem,na mindegy nem ez a lényeg.


Ma megkérdezte Rebeka hogy akkor biztos ráérek-e holnap,mondta hogy fél 5-kor találkozzunk az egyik kávézó előtt-de az ilyen bulis hely is,mindenféle alkoholos ital van,megünnepelni az egyik srác szülinapját,aki szintén osztálytárs.Erre mondja a srác hogy ne a kávézóba menjünk,hanem egy kocsmába,ott sokkal olcsóbban sokkal jobban be lehet rúgni...Én néha iszok alkoholt,mondjuk havonta-kéthavonta egy koktél,egy kis pezsgő,tényleg ritkán,és nagyon gáz lenne velük gondolom,ha én nem innék folyton alkoholt...Dóri is hétvégente szokott inni rendesen,szóval ő tuti fog holnap.Na meg ők éjfélig minimum kinn lesznek,nekem este 10-re max tuti haza kell jönnöm...Ma se nagyon voltam velük,mert egyikük se nagyon szólt hozzám,Dóri soha nem ült mellém,ha kértem se...Ha odamentem picit beszéltünk,de most,egy hét ismertség után már nem vagyok én velük olyan jóban,mások,mint én,de nagyon jófejek,szívesen lennék velük...De mondjuk este 9-ig,és nem tök részegen,amilyenek ők lesznek.Azt mondtam hogy elmegyek,és szeretnék is,de mit mondjak ha mondjuk nekem fél 10-kor jönnöm kell,ők meg még hajnalig piálnak?Nem akarok már az elején gáz lenni emiatt...Nem tudom pontosan kik jönnek,de akiket tudok,azok mind ilyenek.Másrészt a szüleim nem tudom mit szólnának ha részegen jönnék haza...Na meg annyi pénzt se kapok,hogy sokat inni tudjak.


2011. szept. 8. 18:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ne menj el!Mondd meg az őszintét a szemükbe!Tudom,hogy most azt fogod gondolni(ha olvasod a kommentemet),hogy sokat veszíthetsz,de NEM!!Igazából te csak nyersz azzal,ha az ostoba kis játékokba nem mész bele!Te sokkal sikeresebb,harmonikusabb,normálisabb,jobb és szebb életet élhetsz.. később kiegyensúlyozott leszel és ezt az egész családodra is kivetítheted,ami fontos a gyerekeid számára!

Viszont ha nem utasítod vissza,és iszol..sokat is akár,akkor csak egyre mélyebbre süllyedsz,aztán ki kötsz az árokba vagy a kórházba.. májbetegségeid lesznek,a pisid büdös és sárga lesz,mert a májad tönkremegy teljesen.Egészségügybe járok én is,hidd el nagyon is ismerem ezeket a dolgokat,mivel 10.osztályos vagyok,és hát persze látom is az embereket körülöttem,akiknek zátonyra futott az alkohol,a cigi,a drog miatt az életük,a májuk és az emberi kapcsolataik!Az ilyet nem irigyelni kell,hanem megvetni!Nincs olyan,hogy valaki menő vagy nem menő.. olyan van,hogy normális meg buta..te tartozz a normális,egészséges fiatalok közé:) hidd el,később te sokkal boldogabb lehetsz!Ja és amin nagyon elgondolkodhatnál:

A látszat csal-szokták mondani- még pedig ezt értem ezekre a menő manókra:lehet,hogy boldogoknak látszanak,de belül hidd el tudják ők is,hogy javítani kellene az életmódjukon.

16/L

2011. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
dettó , bnőm mel meg pár haverral elmentünk bulizni és jól berúgtunk, de én előtte felhívtam anyum és mondtam h bnőmnél alszok. szal kb. engem fél 2kor vittek aludni, mert bnőm és én voltunk csak kiskorúak, ők meg ilyen 25 évesek. házi buli volt. de jól éreztük magunkat nagyon. :) sok siekrt neked is.
2011. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kisebbségben leszek, de szerintem menj el, csak közben tartsd magad az elveidhez. Elmész velük, megnézed magadnak a felhozatalt, szórakozol egy kicsit, jól érzed magad.


DE ez nem azt jelenti, hogy iszol. Megmondod, hogy te nem és kész, ha indoklást várnak, eltereled a szót, vagy megmondod az igazat, lehet, hogy csodabogárnak tartanak majd, de ha tényleg kedvelnek, emiatt nem mondanak le a barátságodról, csak tudomásul veszik. Ha valaki meghív, udvariasan visszautasítod. Szerintem nem jó taktika "csak egy sört" elfogadni, az már a csúszda teteje, ami az asztal alá vezet. Hogy ne érezd magad kellemetlenül, kérhetsz egy narancslevet vagy egy sütit, esetleg egy alkoholmentes koktélt, abból is nagyon finomak vannak.


Ami a hazamenetelt illeti, egyszerűen felállsz és eljössz, ha nem értik meg, az ő bajuk. Értelmes ember felfogja, hogy a család is fontos, nem csak a barátok.


Szerintem már csak a tapasztalat kedvéért is el kellene menned, maximum legközelebb kihagyod. Semmi sem kötelező persze, csak ha most nem mész, lehet, hogy legközelebb nem hívnak, és már különben is azt mondtad, hogy ráérsz. Eljönni meg akkor jössz, amikor csak tetszik.

2011. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 krisztivan ***** válasza:
Nyugodtan menj el ,mondhatod hogy allergiás vagy rá és ronda nagy foltok jönnek elő az alkohol hatására a bőrödön.Van ilyen ismerősöm ez tényleg létező allergia.Ne azt mond hogy haza kell mennen 10-re hanem azt hogy temilyen fáradt vagy és most mész inkább aludni.Vagy mondod az igazat.
2011. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
elmegyek mindenképpen,és amikor jönnöm kell eljövök,hogy fáradt vagyok nagyon.:D de már szerintem holnap napközben mondogatni fogom hogy fúú nagyon fáradt vagyok,alig aludtam az éjjel,biztos nem maradok este sokáig...és egy másik barátnőm mondta hogyha bármikor kell "felmentősereg" csörögjek és elhoz.:D az a baj,hogy amikor jövök haza a belvárosból elég rosszhírű helyeken kell átjönnöm,hogy ide jussak,erre is foghatom.:)remélem sokan jönnek,és olyan is,akik korán jönnek mint én,illetve nem isznak..holnap este beszámolok mi volt.:) köszi mindenkinek.de jöhetnek még válaszok!:)
2011. szept. 8. 21:32
 16/24 anonim ***** válasza:
Ez aztán az igazi barátság ahol hazudoznod kell,csak így tovább remélem jól fogod érezni magad.
2011. szept. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Naaaa, milyen volt?

Sok pia...?

Haverok?

2011. szept. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
jó volt.:)először beültünk abba a kávézóba,mindenki ivott egy italt-alkoholmenteset,a srácnak akinek a szülinapja volt vettek egy doboz vaníliás cigit,ebből szívtak páran,megkínáltak mondtam hogy köszi nem,és Dóri sem szívott.Utána felmentünk az erdőbe,egy csaj körbeadta a "szerencsecigijét",hogy ebből mindenki szívjon,Rebeka-akiről megtudtam,hogy egy csöppet képmutató és csak az elején volt olyan kedves velem-hozta oda nekem,mondtam hogy nem szívok belőle,erősködött,odatartotta elém,meg hogy naaa nem is vagy kíváncsi rá?Hát mondom nem köszi.:D Mindenki szívott,Dóri is,de egy csaj rajtam kívül még nem.Utána előkerült egy üveg bor,megkínáltak,de nem ittam,plusz az a csaj aki velem együtt nem cigizett,pedig azért pár korty bort néha szoktam inni,de 15-en egymás után inni egy üvegből,hát,nem...de többet evvel a társasággal így nem hiszem hogy nagyon leszek-nem voltam önmagam,ennyi.Főleg Rebeka miatt...annyira lenéző,hogy húú
2011. szept. 10. 21:34
 19/24 anonim ***** válasza:
47%
biztassátok csak a piálásra a kislányt pont az való a gyerekeknek a pia meg a szex,meg a buli hajnalig...
2011. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Jol dontottel es jol csinaltad.

Szerintem is jobb, ha ezeket kikerulod, es valami intelligensebb tarsasaghoz csapodsz.

Pia nelkul is elvezheto egy JO tarsasag (csak a sotet butakhoz kell a pia, kulonben nem elviselhetoek)

2011. szept. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!