Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek elmenjek velük...

Szerintetek elmenjek velük vagy ne? Nem tudom, nem akarok égni előttük.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,most lettem gimis.Az osztályunk fele 15 éves lány vagyok,most lettem gimis.Az osztály fele már eddig is oda járt,nulladikasok voltak,szóval ők eggyel idősebbek.Egy nagyon jó barátnőm is ebbe az osztályba jött,hamar jóban lettünk mindenkivel,főleg a 3 "menő" lánnyal,ők nulladikasok voltak,de a többiekkel is.Már hétfőn megkérdezte az egyik lány-a menők közük- hogy péntek délután ráérek-e,mondtam hogy persze.Kedden még folyton együtt voltunk,aztán aki most jött velem lány-legyen Dóri-folyton avval a lánnyal volt,aki elhívott pénteken-mondjuk Rebeka.Olyan szinten,hogy ha nem együtt volt/van óránk sms-eztek/eznek,facebookon is folyton beszélnek,már barátságkarkötőt hoztak egymásnak,minden...nem egészen 1 hét után.Engem Dóri 12 éve ismer,és azóta nagyon jóban vagyunk,de most le se szar,soha nincs velem,na mindegy nem ez a lényeg.


Ma megkérdezte Rebeka hogy akkor biztos ráérek-e holnap,mondta hogy fél 5-kor találkozzunk az egyik kávézó előtt-de az ilyen bulis hely is,mindenféle alkoholos ital van,megünnepelni az egyik srác szülinapját,aki szintén osztálytárs.Erre mondja a srác hogy ne a kávézóba menjünk,hanem egy kocsmába,ott sokkal olcsóbban sokkal jobban be lehet rúgni...Én néha iszok alkoholt,mondjuk havonta-kéthavonta egy koktél,egy kis pezsgő,tényleg ritkán,és nagyon gáz lenne velük gondolom,ha én nem innék folyton alkoholt...Dóri is hétvégente szokott inni rendesen,szóval ő tuti fog holnap.Na meg ők éjfélig minimum kinn lesznek,nekem este 10-re max tuti haza kell jönnöm...Ma se nagyon voltam velük,mert egyikük se nagyon szólt hozzám,Dóri soha nem ült mellém,ha kértem se...Ha odamentem picit beszéltünk,de most,egy hét ismertség után már nem vagyok én velük olyan jóban,mások,mint én,de nagyon jófejek,szívesen lennék velük...De mondjuk este 9-ig,és nem tök részegen,amilyenek ők lesznek.Azt mondtam hogy elmegyek,és szeretnék is,de mit mondjak ha mondjuk nekem fél 10-kor jönnöm kell,ők meg még hajnalig piálnak?Nem akarok már az elején gáz lenni emiatt...Nem tudom pontosan kik jönnek,de akiket tudok,azok mind ilyenek.Másrészt a szüleim nem tudom mit szólnának ha részegen jönnék haza...Na meg annyi pénzt se kapok,hogy sokat inni tudjak.


2011. szept. 8. 18:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint elsősorban a barátnőddel kéne erről beszélni. Kerítsetek egy alkalmat, és beszéljétek ezt meg. Nincs annál rosszabb (tudom én), amikor egy barát/nő után loholsz. Apám erre azt mondta, hogy ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz föl. Én ezzel abszolút nem értek egyet. Minden barátságnak vannak mélypontjai. Ez lehet külső ok, mint a te esetedben, de lehet más is.

Ha ezt elmondod neki, és tényleg jó barátok vagytok, ami valószínűleg igaz, mert 12 éven keresztül nem lehet tettetni egy barátságot, akkor meg fog érteni. Ha meg nem, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot, és hidd el, fél éven belül Ő fog keresni téged, és bocsánatot kérni.


Ilyen társaságra nem érdemes időt pazarolni! A menőlányok közé bekerülni a lehető legrosszabb, mert úgy alakítanak át téged, hogy fel se tűnik. Egy idő után nem a saját ízlésed, nem a saját józan eszed, nem a saját véleményed lesz a döntő, hanem az övék. Ha azt mondják, rossz a ruhád, rohanni fogsz a boltba újért. És mindezt természetesnek fogod venni. Vigyázz ezzel, mert ez nem egy jó út. Minden embernek van személyisége, ami csak az övé, neki kell alakítgatnia, ahogy neki épp jól esik. Hosszútávú következménye akár depresszió is lehet, ha engeded befolyásolni magad. Egy idő után meg ráadásul valaki biztos ki fogja használni ezt a tulajdonságodat.

Vagy ha már velük akarsz lenni (de ez más társaságnál is ugyanúgy igaz), akkor mondd meg nekik, amikor értetlenkednek a két pálesz fölött, hogy te miért nem iszol, hogy ez van, te nem iszol. Egy 100 IQ fölötti ember ezt megérti, és elfogadja. Ha nem, akkor nesze még egy ok, hogy miért kerüld őket nagy ívben. Pl. az én baráti köröm elfogadja, megérti, hogy én nem szoktam inni, és ugyanúgy elvagyok velük, beszélgetünk, nevetünk, és szó se esik arról, hogy én nem iszom. Nem tesznek egy árva gúnyolódó megjegyzést.


Ne engedd, hogy mások alakítsanak, igazítsanak téged, csak legfeljebb a családodnak, meg olyanoknak, akikben megbízol, akiket szeretsz, akikre felnézel. Légy önmagad.

2011. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok :) hopp nem láttam az utolsó hozzászólásod :) jól döntöttél. Viszont ha még nem tetted meg, mindenképp beszélj a barátnőddel erről. Ne győzködd, az csak árthat, hanem mond el neki 1szer a véleményed, kérd meg szépen. Ha nem, akkor engedd. majd rájön... vagy nem...
2011. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
azt hiszem a hétvégi osztálykirándulással és a mai nappal nem hivatalosan bekerültem a menőlányok közé.:D egyenlőre ok,de nagyon figyelek hogy ne változtassanak meg,értitek.:/ megpróbálok most a napokban nem ilyen sokat lenni velük...pénteken kocsmázni hívtak.na?:/ és most valószínű az se jönne akit eddig jött és nem ivot...de megpróbálom rábeszélni őket valami emberibb helyre.:D
2011. szept. 19. 16:02
 24/24 anonim ***** válasza:
ha azt akarod hogy másnap rólad beszéljenek, hogy megdugtak, akkor mindenképpen menj
2011. okt. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!