Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy kamasz dohányzik?

Figyelt kérdés

Olyan 14-15 évesekre gondolok.

Engem totálisan kiakaszt, hogy van, aki ez alapján bélyegez meg egy embert, pl: "xy cigizik, ő már nem is ember, hozzá sem fogok most már szólni..cigis bánat". De abba senki sem gondol bele, hogy ennek lehetnek lelki okai is, és talán nem azért csinálja, hogy menő legyen.


Nektek erről mi a véleményetek? Őszinte válaszokat szeretnék.


2011. szept. 13. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
És csak cigivel lehet a lelki dolgokat megoldani? Menjen fusson egyet, vagy bokszolja a fákat. A cigi szerintem feltűnési viszketegségből van egy 14 éves gyerek szájában.
2011. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát az én ismerőseim csak azért cigiznek,mert azt hiszik,hogy milyen menők...hát szerintem nagyon nem...
2011. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem szánalmasak... lelki gondok? Oda ne rohanjak :))
2011. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Sajnálom a gyereket. Valahogy ennyi idősen nem gondolnak arra, hogy 40 év múlva "jó kis gégerák" lesz a következménye. A fiatalokat csak olyasmi tartja vissza, aminek közvetlenül látszik a következménye. a hosszú távú dolgokat "le-hm-ják".


Elhiszem, hogy van, aki lelki gondokkal küzd, de szerintem a fiataloknak, akik dohányoznak, max. 1-2 %-a csinálja ilyen okból. Őket is sajnálom, mert úgy tűnik, nincs, aki melléjük álljon (szüleik pl.). A következmény hosszú távon viszont ugyanaz.


Sajnos közeli rokonomat pusztítja a betegség (egyértelműen a dohány következménye), 3 éve beteg, most már nagyon szenved. Őt is nagyon sajnálom mindentől függetlenül, de amikor fiatalokat látok dohányozni, az belém hasít szó szerint. Nem tudják, mit csinálnak...


Nekem szerencsém van, anyám erős dohányos, én annyira undorodtam tőle, hogy soha életemben nem gyújtottam rá.


Pedig volt már olyan szitu, amikor annyira ideges voltam, hogy arra gondoltam, ha dohányoznék, most biztosan rágyújtanék... De aztán eszembe jutott, hogy utálom...

2011. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

nagyon ritka a lelki gondos cigis ilyen korban, és elítélem őket amiért ezzel akarnak felvágni.

de ettől függetlenül lehet jó ember, nem egy ilyen ismerősöm, barátom van. nem állok hozzájuk elsőre sehogy ilyenek miatt...

2011. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Én 15 éves lány vagyok és cigizek! Nem azért csinálom mert menő akarok lenni. Egyik ismerősöm sem tudja hogy én cigizek. Azért csinálom mert egyszer rászoktam (evési gondok, anorexia) és azóta egyszerűen nem bírom letenni ami persze az én gyengeségem amit eléggé szégyenlek is. Ma már ott tartok hogy nem is akarok leszokni róla mert számomra kellemes a füst szaga és jó hogy néha tudok valamit csinálni ha ideges vagyok.
2011. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

miért biztos hogy vagizásból cigizik?

énis pl azért cigiztem mert kiváncsi voltam mi a jó benne, megtetszett aztán rászoktam

2011. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Hát nekem ez a véleményem: 'Aki hülye az haljon meg...'

De igazából a legtöbb úgy van vele, hogy 'egy év és leszokok' de akkor már NEM TUD, amúgy meg a vp jobb. (Bár én abból is csak néha haverokkal szoktam szívni nem rendszeresen, hanem ahogy sikerül...)

2011. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Az,hogy szánalmas,mondjuk szerintem egy felnőtt szájában is gusztustalan a cigi.
2011. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Lányom 16 éves, és csak otthon cigizik. Cigizés alatt azt értem hogy néhanapján kiül a kertbe , és elszív egy szálat.

Egy doboz, amit veszek neki ( vékony narancs Pall Mall, tehát nem erős ) kb. 2-3 hétig elég. Én nem korlátozom ebben , én is dohányoztam de abbahagytam . Egyedül azt mondtam neki , hogy amikor a kistesói kint vannak, akkor egy füstdarabkát sem szeretnék látni/ érezni.

31.N

2011. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!