Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya más tervekkel. (? )

Anya más tervekkel. (? )

Figyelt kérdés

Mindenképpen zenész akarok lenni. Ezt ne azalatt értétek, hogy híres akarok lenni, csak imádok zenélni. Gitározok, zongorázok, énekelek. Anyukám nagy nehezen belenyugodott, hogy nekem ez az életem. Eddig szép és jó lenne a történet, ha anyukámnak nem lenne más terve. Én punk/rock-os vonalon játszok, anya viszont beíratott egy musical stúdióba, mert szerinte csak az zene, meg a komolyzene, és ha már muszáj gitároznom, mint valami trampli, a zongorán játszhatnék Mozartot:P Nem látja, milyen boldogság fog el, mikor egy nehéz gitárszóló után jön a selymes ének rész és utána megint vadulni...Leírhatatlan. Neki is elmagyaráztam már rengetegszer, de erősködik. A musical pedig engem annyira érint, hogy a húgom szobájában van egy High School Musical poszter. Amúgy apukám is rockzenész (volt), dobol, nagypapáim, nagybátyám, unokatestvéreim pedig mind népzenészek. Mit tanácsoltok?

Köszönöm, hogy végigolvastad!

13L


2011. máj. 5. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj neki! Ez nem olyan dolog, amiben neki kellene döntenie. Mondd meg neki, hogy akkor sem fogsz musical-t énekelni, ha a fejedet az aszfaltba veri fél órán keresztül, mert te másmilyen zenét szeretsz.
2011. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki az igazad mellett! Mondd meg neki kerek perec hogy te nem fogsz musicelt énekelni mert neked az nem tetszik. A te életed a te döntésed! Ne engedj neki semmiképpen! :)
2011. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy bármilyen stílusban, de JÓ zenész legyél, kellenek az alapok, tehát szerintem nem gáz, ha elvégzel egy alapvégzettséget adó musical szakot. Tágul a világ, ráadásul sose tudhatod merre visz az élet,lehet később tudod ezt is kamatoztatni, vagy alkotsz egy új stílust, és ennek köszönheted...ki tudja??? Attól még szabadidődben vadulhatsz, kiélheted magad, felléphetsz ha van esetleg a zenekaroddal, abba nem szólhat bele. Ha pedig végzel, és még mindig úgy érzed, hogy ez a vonalad, akkor úúúúgyse tud mit tenni, és ha még pénzt is keresel vele, akkor pláne nem lesz beleszólása.

Ha meg mégis változik az ízlésed, ami könnyen előfordulhat, hisz abban a korban vagy, mikor az ember próbálgatja a szárnyait, akkor meg tuti, hogy máshoz is értesz majd.

Amúgy ha a musicaltól kiráz a hideg, amit nem csodálok, akkor esetleg javasolj vmi köztes megoldást, ami neked is elmegy, de anyudnak se áll égnek a haja...mint írtad a család nagy része népzenél...pl. azt, vagy tudomisén mik vannak...


Minden jót!

2011. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megmondtam neki már párszor, hogy oké, maradok a stúdióban, de NEM képek fel semmi pénzért, ha csak nem az American Idiot-ot mutatjuk be:D Nem adom a nevem nyálas, dramatikus izékhez.
2011. máj. 5. 14:46
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
minden zenész először Mozarttal kezdte..
2011. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5 éves koromban kezdtem zenélni, szerintem 8 év elég, hogy azt letudjam...
2011. máj. 5. 15:03
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Attól még hogy a rockot szereted kell tanulni mást is, sőt, ha valamire való zenész akarsz lenni, nem árt konzervatóriumba jelentkezni, és bizony ott sem a rockstílust fogják neked tanítani. Általános iskolában is attól még, hogy nem akarsz matematikus lenni, a matekot is meg kell tanulni. Úgyhogy, ha komolyan zenével akarsz foglalkozni, akkor olyan középiskolába később pedig felsőoktatási intézménybe menjél, viszont ha csak a rock érdekel, és másra nem vagy hajlandó, akkor nincs meg a kellő elhivatottságod, maradj a hobbizenélésnél.
2011. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Egy rockzenésznek miért kéne Mozartot játszania?Bocsi lehet én vagyok h*lye de bármelyik rock eggyüttes eltudjátok képzelni,mint ahogy musicalt énekelgetnek :DD


Kérdező: TARTS KI A VÉLEMÉNYED MELETT.Apud nem tart meletted?? :)

2011. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Apu is velem van:) Anyu kicsit vaskalapos. Apuval Novarock-on tomboltam tavaly is, idén is utazunk VOLT-ra Tankcsapdára, nagyon jófej, tetkós vénség:D
2011. máj. 5. 19:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Green Day-nek is van musical-je,hátha előadjátok.:D:D
2011. máj. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!