Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyereketek tudja mi szeretne...

A gyereketek tudja mi szeretne lenni? A továbbtanulást hogyan beszélitek meg?

Figyelt kérdés

kell irányítás, vagy van elképzelése? reális?

( van korzsak amikor a fiúk pilóták, vagy sofőrök akarnak lenni, vagy "üzletember", a lányok meg modellek, vagy stewardessek- szóval ezen kívül)


2009. máj. 14. 10:55
 1/10 anonim válasza:
100%
Én nem tudtam mi szeretnék lenni!Ezért anyuval sok vitánk is volt, de nagy nehezen megtudott győzni hogy ide a helyi gimnáziumba jöjjek tanulni!Igaz nem az érettségivel győzött meg hanem azzal hogy reggel tovább aludhatok mintha eljárnák valahova....de megygyőzött!Így még volt 4évem hogy eldöntsem mi legyek!:)Ha valakinek van határozott elképzelése akkor szerintem hagyni kell hagy tanuljon azt amit szeretne,de ha nem akkor a szülői meggyőzést kell bevetni!:D Nekem nincs elképzelésem mit csináljak érettségi után, ezért mondtam anyunak hogy tudja hogy mik érdekelnek meg mik a képességeim és ha tud akkor segítsen nekem sulit keresni!:)Az a lényeg hogy mi gyerekek lássuk a szülőn hogy nem az ő álmait akarja ránk erőltetni hanem azt szeretné ami nekünk jó!
2009. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tudtam mit akarok: kémiát és biológiát akartam

olyan laza sulit akartam, ahol semmi teljesítményre is jó jegyeket kapok

és olyan messze akartam lenni a családi fészektől, hogy csak na.


Megbántam, fél év után, átjelentkeztem egy viszonylag erős gimnáziumba, és örülök, hogy így tettem, mert több lehetőség volt a végén előttem, amit ki is használtam.


Azt hiszem hagyni kell a gyerekeket, de oda kell figyelni, nehogy butaságot tegyenek. Ilyenkor lehet jobban érdekli az, hogy hol indulhat el a legjobb bulikhoz vezető úton, mint az, hogy mi legyen.

Hacsak nincs valami sziklaszilárd elképzelése a jövőt illetően mindenféle képen egy középerős, vagy ha nagyon jó képességű, akkor erős gimit javasolj neki.


Én nyolcadikos koromban persze megvoltam róla győződve, hogy ilyen helyeken (gimi) csak ilyen kockafejek ülnek, akikkel majd nem lehet bulizni. Mint szülő nem tudom, hogy mit mondj, de ha úgy látod, ő is így érzi, mindenképp próbáld meggyőzni, hogy ez nem így van, mert akkor előítéletektől mentesen a teljes felhozatalból fog válogatni, ami jobb.

2009. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még most sem tudom, hogy mi akarok lenni. :)

Általános iskolából úgy mentem tovább tanulni, hogy leültem a szobámba és a pályaválasztási kis könyvet amit kaptunk eldobtam, és ahol kinyílt oda mentem. :) Makó Rendészeti Gimnázium. (Hát ezzel jól beválasztottam) Utána egy évig a suliba maradtam és elvégeztem egy OKJ-s biztonságszervezői szakmát, amivel azóta is dolgozok az egyetem mellett.

Gimi után Szociológiára jelentkeztem, mert az olyan jól hangzott és a Bölcsész Tudományi Karon van és azt gondoltam hogy itt nem lesz matek. Hát tévedtem van matek, de azóta elkezdett érdekleni a kulturális antropológia.

A szüleim nem segítettek dönteni, mert nem akartak semmilyen szinten befolyásolni (azért ha valami nagyon hülyeséget választottam volna nyilván lebeszéltek volna).

A lényeg csak annyi hogy körültekintően kell választani, (nem úgy mint én) és véleményem szerint azt kell figyelembe venni, hogy a gyermek milyen képességekkel és érdeklődési körrel rendelkezik, nem pedig hogy az intézmény mennyire jó hírű vagy hogy mit szeretnénk mi legyen a gyerekből. Akármi is lesz belőle, ha azért csinálja mert kedveli akkor sikeres lesz benne.

Tudom közhely, de ez van. :)

2009. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de azért egy Fazekasból még mindig mehet autószerelőnek, ha az az álma, míg egy gyenge x szakközépből nem biztos hogy bejut az ELTE-re, ha az az álma.


Persze b. erős gimibe sem érdemes íratni, ha nem egy szuperjó képességű gyerek, mert az kész kínszenvedés lesz neki, sikerélmény nélkül.

De érdemes a saját magához képest a legjobbat választani, mert most még nem feltétlenül tudja, hogy mi lesz, még ha tudja akkor sem, mert nem látott annyit a világból, mint amennyit 18 éves korára fog (ami amúgy még mindig kevés).

2009. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
én 14 vagyok és tudom mi szeretnék lenni(rádiós műsorvezető)... csak azzal van a baj hogy nem túl jó a tanulnányi eredményem
2009. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig változott a véleményem,igazából még most sem tudom mi lesz velem.

ltalánosban az volt a nagy álmom,hogy tanár legyek,ezért a helyi gimibe íratkoztam be.Gimi alatt akartam még tanár színész és divattervező is lenni,de az osztályfőnököm javaslatára kommunikáció szakra adtam be az érettségi után,ahová nem vettek fel(am én is rádiós műsorvezető akartam lenni mert azt mondták,h nagyon jó az orgánumon:D)Így döntenem kellett merre tovább.Ezért elmentem egy 1 éves idegenvezető képzésre,ahonnan pedig turizmus-vendéglátás szakos fősulira,de magam sem tudom,hogy keeredtem ide,mert rühellem a matekot és a közgázt.Most vagyok másodééves,de ha bírom akkor végigcsinálom.:DAztán,szeretnék még divattervező lenn továbbra is,de gyerekekkel is szeretnék foglalkozni és annyi álmom van még,hogy lehet életem végéig tanulni fogok.Ami biztos,hogy ha megvan ez a sulim,és ügyeskedem akkor nyitni fogok egy kávézó-cukrászdát,ami nagyon de nagyon egyedi lesz:DÉs ha sikerül elvégeznem egy divattervezői tanfolyamot(majd a MOMe szakra ha sikerül felvételt nyernem),olyan kollekciót fogok piacra dobni amit a tinik imádni fognak.Minden a fejemben van csak az a kérdés,hogy lesz e időm mindent megvalósítani:D

2009. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem sok minden érdekelt de 8. után Környezetvédelmi szakközépiskolába mentem. Nem bántam meg. Élveztem a gyakorlati órákat.

Igazából a média és a kommunikáció érdekel. Jelentkeztem is a BKFre fizetős szakra felvettek két éve de nem volt annyi pénzem hogy oda mehessek tanulni. Sajnos ez most a divatszakma a kommunikáció és sokan azt hiszik hogy ők majd rádióban tvben lesznek műsorvezetők de csak azért mert híresek akarnak lenni és kiszorul az aki ezt azért csinálná mert érdekli és nem a hírnévre hajt (mint pl én). Most egy Környezetvédelmi Településgazdálkodási technikumot végzek vele párhuzamosan egy Budapesti DM-ben dolgozok és érzem hogy nem fogok szakmában elhelyezkedni mert mint diákként nagyon bejött és szeretem csinálni DM-es melót.

2009. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam eldönteni, mi akarok lenni, én csak a többi osztálytársam után akartam menni (egy suliba sokan mentek, és én is követni akartam őket, hogy dejó újra együtt a régi osztály), de azátn "sajnos" apukám megmondta, hogy Közgazdaságiba megyek, és oda is jelentkeztem elöször, persze az elején még nagyon bántott, hogy miért ő dönt helyettem, de most, hogy sokszor átbeszéltük ennek az iskolának az előnyeit, rájöttem, hogy ezzel az iksolával többet fogok elérni, mint a többiek azzal az iskolával.

És most igy 3 év után visszagondolva, köszönöm apukámnak, hogy "rákényszerített", hogy ezt az iskolát válasszam. Már szeretem, és szeretek is oda járni.

2009. máj. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, de azért egy Fazekasból még mindig mehet autószerelőnek, ha az az álma, míg egy gyenge x szakközépből nem biztos hogy bejut az ELTE-re, ha az az álma. "

Mikor ezt a választ olvastam, elmosolyodtam, mert "véletlenül" Fazekasos vagyok, és az ELTE anglisztikára pályázom, angol irodalmat (English Literature), és gyakorlati nyelvtant (English Linguistics In Use) szeretnék tanulni.

Nálunk ezzel sosem volt probléma, mert amióta általános iskola harmadikban elkezdtünk angolt tanulni, azóta tudom, hogy ezzel, vagy legalábbis nyelvekkel szeretnék foglalkozni. Utána is néztem a felvi.hu-n, hogy hova felvételizhetek, miből kell emelt szinten érettségiznem majd, stb. Emiatt anyuval nem sokat problémáztunk a továbbtanuláson, hetedik év végén megkérdezte akarok-e Fazekasos maradni (általánosba is ide jártam) mondtam persze. Felvettek. Nemrég előadtam neki, hogy ELTE anglisztika, azt mondta jó. :D

2009. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 7 éves koromban eldöntöttem, hogy ügyvéd leszek(csak azért mert láttam a Dr.Szöszi című filmet):Đ És ez így is volt egészen 13 éves koromig ,ennek érdekében ,hogy én "ügyvéd" leszek mindent megtettem..Kitűnően tanultam,versenyekre jártam..és volt egy angol felsőfokúm..

Aztán 14 éves korom fele,rájöttem ez a szakma nem nekem való..Elegem lett a nap mint napos tanulásból és hogy éjjeleket ültem a töri könyvem felett holott mát kívülről fújtam az egészet...Mint minden tizenéves lány én is akartam színésznő,műsorvezető lenni..Kb 1 hónapig!:)

Később erről lebeszéltek a szüleim mert M.O-on nincs rá keresettség..Mind1..igazuk van!

Most már biztosan tudom mi akarok lenni(anyukámék beleszólása nélkül)..Stewardess...Mert sok helyre eljutok ingyen..Sok embert megismerek és kapcsolatokat gyűjtők,nyelveket tanulok...és minden földrészről vásárolhatok..(ha épp van pénzem:Đ)..

Emellett nem kell túl sokat tanulni rá..úgyhogy GO reptér:) ez már biztos....Ugye van egy Angol felsőfokúm..

Most Németet tanulok..Felsőfokúra gyúrok éppen:D

De akarok egy Olaszt és egy Franciát is..

Nem tudom ha belefér talán egy Spanyolt is...

Meglátjuk!..Igen,visszatérve a kérdésre..(kitértem a saját kritériumaimra..sry) Bár sztem tapasztalatból jobban lehet tájékozódni,tanulni!

Én a szüleimmel döntöttem a Gimiről..

Mert egyedül sztem nem döntöttem volna jól...

Nagyon jó gimi volt 2 tannyelvű,erős ott is tartottam magam 4-5 voltam(szerencsére)...

Irányítani nem kell!! Én úgy mondanám befolyásolni..Egy kicsit..Ötleteket adni..És ha a gyereknek netán nem tetszik az ötlet(pl:ortopéd orvos)..Ki lehet térni a kritériumokra..Pl.Előnyök, fizetés, hátrányok,buktatók..iskolák....STB...Utána kell nézni minek mi az előnye,hátránya...

Én is lány vagyok:) A lányoknál kicsit nehezebb!

Az, hogy Pl.Modell akar lenni..nem biztos ,hogy összejön...Ami lehetséges , hogy elvégzi amit kell..

(okos,szép . minden adottsága megvan) De ettől még nem biztos,hogy felkérések,megbízások lesznek neki)

Mert fontos a szakmai gyakorlat már mindenhol!

Lásd (takarítótól -egészen az külügyminiszterig..az sem úgy meg ,hogy HOPP..igen teleszel az!(sajnos)

A Modellségnek inkább hátrányai és buktatói vannak!

Manapság nem kifizetendő egy lábon állni!

Több szakma,több pénz,több élvezet!

2009. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!