Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem tudok megnyílni új...

Miért nem tudok megnyílni új osztálytársaim felé? (lent elmagyarázom)

Figyelt kérdés

Miért nem tudok megnyílni új osztálytársaim felé? (lent elmagyarázom)

Szeptemberben új iskolába mentem át és azóta szinte alig beszélgettem bárkivel. Már olvastam ezzel kapcsolatos kérdéseket de nem igazán tudtam/mertem megcsinálni azokat, amiket ott leírtak. Szerintem önbizalomhiányom van. Pedig igazából én nem ilyen vagyok, mert a régi iskolámba szinte mindenkivel jóba voltam, illetve akárkivel eltudtam beszélgetni hosszasan. Aztán már több buliban is találkoztam osztálytársaim egy részével és akkor (némi alkohol hatása alatt) lazán odamertem menni hozzájuk és nagyon jól kijöttem velük, mondták azt is, hogy a suliba menjek oda hozzájuk nyugodtan, mert nagyon jófej vagyok, de valahogy nem merek. Sőt ha valakitől kérnem kell valamit, akkor előtte görcsbe rándul a gyomrom és vagy 5 percet várok, mire megszólalok (vagy nem). Valahogy szeretném leküzdeni a gátlásaimat, de egyszerűen nem bírom rávenni magamat, hogy odamenjek valakihez(olyanhoz, aki normálisabb). De sajnos csak akkor tudok felszabadult lenni velük, ha előtte iszok. Legyetek szívesek segíteni, hogyan tudnék ezen változtatni ezen?


2011. dec. 4. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, minden akarat kérdése. Mondd azt magadnak, hogy "nem leszek ilyen besz*ri alak, odamegyek hozzá, beszélgetek/megkérdem tőle ezt." Mi lehet a legrosszabb, ami történhet? Csak nem fogja leordítani a fejed, hogy hogy merészeltél hozzászólni, nem?
2011. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Más is írhat.
2011. dec. 4. 20:27
 3/5 anonim válasza:
Én is azt tanácsolom,hogy mondd magadban hogy nem kell ettől megijednem,ez csak az osztálytársam,nem pedig egy elnök. Gondolj bele,hogy ha most odamész,beszélgetsz az osztálytársaiddal, akkor már nem lesznek ilyen gondjaid.
2011. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De van még egy kérdésem. Hogyan indítsam el a beszélgetést és miről beszéljek?
2011. dec. 6. 21:43
 5/5 anonim válasza:
Valami olyasmit kérdezz,vagy beszélj,hogy ti láttátok azt a filmet,vagy kérdezd meg hogy sziasztok hogy vagyok stb.
2011. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!