Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves lányotok hajnali...

18 éves lányotok hajnali 4-kor megy haza szombaton. Ti is mérgesek lennétek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 15:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
18%

Februárban leszek 18.

Életemben sehol nem voltam este!

2011. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
84%
Engem az anyám nevelt egyedül. 18 évesen csak úgy engedett el, ha reggel hatra hazamentem. Előbb nem mehettem haza, ott kellett maradnom a buliban. Ő azt mondta, amikor megvirrad és világos lesz akkor induljunk, nehogy bajunk essen éjjel. Gondolhatod, akár mi volt,nem mehettünk haza. Bár egyszer rosszul volt a barátnőm és csak hazamentünk. Úgy kikaptam, hogy ő akkor ezentúl hogy aludjon nyugodtan, ő csak akkor nyugodt ha én biztonságban bulizom.
2011. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
82%

Én akkor annyit mondanék, hogy hát nem ezt beszéltük meg, legközelebb vagy te mondd, hogy 4 körül jössz, vagy érj haza 3-ra.

Nem tini vagyok. :)

Én 17-től felfelé mindig körült mondtam, ami 1 órát takart. Ha 3 körül, de tudtam, hogy 4-re sem érek haza, akkor küldtem volna sms-t, ezt is mondhatod. (Nem kell telefonnal felverni a házat, de legyen nyoma, hogy jól van.) Meg persze azt, hogy az anyukája vagy, vegye természetesnek, hogy aggódsz.

2011. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
74%

Ma 16:59:


Nehogy te szabd már meg hogy a kamaszok hova írjanak. Mellesleg honnan veszed hogy nem tudna itt 1 (mégha 1 is) kamasz is felnevelni egy gyereket. Régen volt olyan is hogy 16 évesen voltak szülők és mindent meg tudtak adni a gyereküknek, és magukra is volt idejük, és a gyerek se egy lusta, hülyegyerek lett. Ma is létezhetnek ilyenek. (mégha brutálisan kevés is)

2011. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
14%
én nem szabom meg,de azért beláthatod te is,hogy legalább a 90-95% egyátalán nem hasznos,mert ők mindent megengednének,és sokszor leugatják a felnőtt kérdezőt,hogyan neveli a gyerekét,én ezért mondtam,hogy vicces mikor a 14 éves elmondja hogyan nevelje más a gyerekét,lehet léteznek olyanok,de olyan 1%a a tiniknek
2011. dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%
-na de fiatalember azt ígérte este 10-re itthon lesz a lányom. Most éjjeli fél 3 van és ez nem is az én lányom!
2011. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
11%

Aki elérte a 18 évét az belépett a felnőttkorba, ami azt is jelenti, hogy úgy intézi a dolgait ahogy ő maga szeretné ahogy neki megfelel.


Az egy más kérdés, hogy miképp viseli el a szülő a hirtelen szabadságot mennyire félti a gyerekét, mert mindig az marad amíg csak él egy jó szülőnek. Vagy is amikor kimaradtak ebben a korban a gyerekeim, akkor bizony nem tudtam elaludni a fotelban ülve bóbiskolgattam és vártam lestem... majd megszoktam a felnőtte válásukat


De az is fontos, hogy a felnőtte vált és otthon élő fiatal megbeszélje a szülővel hová fog menni és meddig marad ki-- azért hogy ne okozzon feleslegesen idegességet!

2011. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
100%
hát ha aztmondta 3-ra ér haza és csak 4-re jött, akkor vkivel jól érezte magát.. ha érted mire gondolok.. ;)
2011. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
17%
18 éves lány vagyok és este 9-ig mindig haza kell hogy érjek és még sose késtem. Valamit rosszul csináltok ha a gyerek kiakar maradni éjszaka. Egy lány nem szaladgálhat hajnalban és este (mondjuk egy fiú se). Majd ha érettségi van a kezében akkor (már ha nem atom szarok a jegyek)
2011. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 dementoricus válasza:
0%

Én nagyon is mérges lennék. Nem értek azokkal egyet, akik elbújnak a felelősség elől, hogy nagykorú, önálló, stb.


Egy 18 éves lány még gyerek. Az, hogy nagykorú, arra jogosítja fel, hogy elmenjen szavazni és legyen jogsija. Hogyan tudná önmagát eltartani ? (biztosan vannak kivételek is)


Viszont nem értem a kérdésedet !


Ezt most jut eszedbe feltenni ?


A következő kérdésed NEHOGY ez legyen : ...mérgesek lennétek, ha bemutatná az új barátját, Ali-t ? vagy....közölné, hogy gyereket vár egy már nagykorú Raffael Winettou nevű szimpatikus hetedikes gyerektől ?


Egy gyereket egy darabig lehet csak nevelni, utána már csak a rossz szokásain faragni, terelni, stb.


Ha nem alakul ki valakiben az 18 évesen, hogy mikorra kell hazamennie, ez a hajó elment. De azért tegyél meg mindent. Pl. beszélgetés minden nap a kislánnyal, hogy mi miért van, mik az ember erkölcsi értékei és ebben a korban inkább tanulgasson.


Jó szerencsét !

2011. dec. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!