Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves lányotok hajnali...

18 éves lányotok hajnali 4-kor megy haza szombaton. Ti is mérgesek lennétek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 15:43
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
Igen, csak 21 vagyok, de 19 evesen elkoltoztem otthonrol, eltartom magam, stb. szoval mondhatjuk ugy, hogy sikeresen felneveltek a szuleim, es joban is vagyok veluk (nem volt semmi nezetelteres, ami miatt elkoltoztem, csak meguntam a kisvarosi kornyezetet, es sajat labra akartam allni). Szoval 18 evesen szerintem nyugodtan elmehet 4-ig, foleg szombaton. Ha meg suliba jar, akkor ejfelre azert illik otthon lenni, ha munkanap van masnap, de szombaton nyugodtan maradhat 4-ig, ha ugy beszeltetek meg. Azt mondod, 3-ra beszeltetek meg, akkor azert illett volna irnia egy SMS-t, vagy valami, hogy ne aggodjatok, csak ezert es ezert kesek egy orat kb. Nem ertek egyet azzal, hogy 17-18 evesen nem mehet el a gyerek bulizni. Ha igy tortenik, es mondjuk ~25 eves koraig otthon el, aztan 30 eves koraban meg minden este reszegen megy haza. Lattam ilyet, es szerintem 30 eves korban azert lehetne tobb felelossegtudata egy embernek (bar meg van 9 evem megtapasztalni :D)
2011. dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Eléggé 'irigyellek' titeket. Már írtam korábban, hogy februárban leszek 18, és még nem voltam sehol.

Nyáron elmentem volna egy egyszerű beülős, nyitott helyre, ami kicsit kocsma jellegű, de fiatalok járnak oda. Barátnőmnek ott volt a szülinapja. Anyám nem engedett el, mert közvetlenül mellette van egy szórakozóhely (ott lakik anyám barátnője a szórakozó hely mellett).

Anyám barátnője telebeszélte anyám fejét, hogy az egy 'haláltanya', a fiatalok ott vergődnek, mindenki iszonyatos részeg, majd megtámadnak, etc.

Szeretném kipróbálni, milyen az 'éjszakai élet', mert úgy érzem, mire 'megtehetem', hogy kimaradozzak, már késő lesz.

Anyám annyira belém hozta a paranoiát, hogy ha már sötétedik (mostanság már 16:00 körül sötétedik), nem merek kimenni a lakásból. Igaz nem is enged.


17l

2011. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
100%

Utolsó: Csak gratulálni tudok akkor szüleidnek...


"nem értem tinik miért írogatnak egy olyan kérdésre ami nem is nekik szól,mégis honnan tudnák,hogy kell gyereket nevelni,ők is azok.. "


Neked pedig gratulálok, hogy a helyesírásod olyan, mint az osztálytársaimé 8.-ban. És szerinted, az előttem írónak a szülei jól nevelik a gyereküket? Gondolom ők aztán tudják, mert mi, tinik nem tudjuk. Ti nevelitek a következő nemzedéket, aki továbbviszi az országot, és szégyen, hogy egyesek milyen nevelést alkalmaznak. Sőt, én szégyellem magam, hogy 16(!) évesen értelmesebb vagyok, mint a körülöttem lévő felnőttek 60%-a. De persze neked van igazad, anya.

2011. dec. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 hunsabre válasza:

Nem az időpont a lényeg. Nekem azt mondta anyám hívjam, vagy dobjak inkább SMS- t (legjobb szerintem), hogy hol vok és kb. mikor várható hogy hazaérek. Sürgetni nem jó, mert részegen/módosult tudatállapotban/fáradtan ill. ilyen állagú soförrel fullgázzal haza sietni, csakhogy a szülő ne hápogjon...szval baromi nagy felelőtlenség. Az ezt megkövetelő szülőtől is!!


37 férfi vok.

2011. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 hunsabre válasza:
előző vok. nyilván még otthon laktam egyetemistaként kb. 15 évvel ezelőtt, akkor ez volt az ukász (SMS kb. mikor várható felbukkanásom) a szülőtől.
2011. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 hunsabre válasza:
lehetőleg azt is jelezze a kicsi felnőtt, hogy egyedül vagy társaságban megy haza korra hajnalban. ezzel sok kellemetlenséget megspórolhat:))
2011. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 zedi2 válasza:

Szia!


Miért lényeges, hogy máspk mérgesek lennének e??

Minden ember másként gondolkodik, illetve neveli a gyerekét.

Van aki mérges, van aki nem::), szerintem ennek nincs jelentősége. Ha te mérges voltál az a te "bajod".:)

Szerintem én is mérges lennék, ha lenne gyerekem, de az a lényeg, hogy hazaért. Szerintem ha 3-ra kellett hazaérnie és egy órát késett azért nem kell leharapnod a fejét. Ha 21-re kellett volna és hajnali háromra ért volna haza az már para.:)

Minden csak megbeszélés kérdése. Legközelebb mond azt ha késik hívjon fel telefonon, és nincs semmi gond.

A lényeg a kommunikáció! Ha okosan megbeszélitek a dolgokat, akkor a késés is belefér.

2011. dec. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
10%
Persze, hogy mérges lennék!!! De azért azt megkérdezném, hogy kicsim, hányan keféltek meg az este?
2011. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Igaz hogy a 18 éves kor már ivarérett és élni is szükséges, de bármennyire felnőttnek számít valójában higgyétek el még nagyon tapasztalatlan a világ sok aljas emberrel is kirakott akik szimpatikusak, jó dumásak csak épp a gazemberség nincs a homlokukra írva. szóval ezért szoktam nyugtalan lenni ha kimaradtak. Az most egy más kérdés ha nem otthon él valamilyen oknál fogva.


Ezért nem árt ha a szülő vagy még inkább a gyerek megbeszéli a dolgait idősebbel aki talán" tapasztaltabb.

2011. dec. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

apu első kérdése ez lenne: ilyen korán???? :| nem volt jó a party? :|

:DDD

18l

2011. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!