Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom januárba lesz 18 éves...

Lányom januárba lesz 18 éves elengedjem?

Figyelt kérdés
szeretné ha hétköznap is aludhatna a barátjánál nem csak hétvégén. ( a barátja is szokott itt aludni, mikor hogy ) és szilveszterre szeretne elmenni a barátjával az egyik ismerősükhöz házibuliba. Szülők nem leszne otthon.
2011. dec. 11. 21:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha a tudod, hogy amúgy egy felelősségteljes lány és a kölcsönös bizalom eddig is megvolt, akkor szerintem engedd el. 18 évesen lassan "felnőtt", és a barátjával megy, őt ismered. Ha hülyeséget csinál legközelebb nem engeded el. Nagy dilemma lehet, én már előre félek a hasonló döntésektől.
2011. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szilveszterre? Természetesen!

De oktasd ki: ha nem szokott, ne ígyon, vagy óvatosan,ne keverje (azokkal szokott baj lenni, akit nagyon óvnak, ritkán engednek el, mert nem tudják még a határt)

Ne üljön be részeg sofőr mellé, bármennyire is a barátja, és akármit mond a többi gyerek. Inkább várja meg a buszt, vagy hívjon taxit! Erre hagyj nála biztonsági pénzt, amihez csak baj esetén nyúl.

Eskesd meg, hogy ír egy sms-t , de nyugi, csak 1-2 óra fele fogod megkapni.

Kérd meg a barátot, vigyázzon rá., és ő a fiúra.

Ne kóboroljon el egyik se egyedül az éjszakába, még ha összevesznek se!

Pénzre, telefonra, lányságára vigyázzon! Ebben a sorrendben.

Ezeket el szoktuk mondani, de több mint valószínű, hoyg nagyon jó buli lesz.

Az én gyerekeim(lány is) 16 éves koruk óta mindig külön szilvesztereztek.

Volt, hoyg kibéreltek egy tornatermet, és 60 gyerek volt. Mindig jól sikerült minden szilveszter.

El szoktak menni eg yhétre nyaralni is, valaki kertjébe, nyartalójába, fiúk-lányok. Mindig jól ment.

Csak akkor izgultam, mikor a Balcsira mentek szilveszterre, mert a 18-19 évesek vezettek ugye, télen, De hál'Isten, ilyenkor velük volt az őrzőanygyaluk.

Muszáj már elengedni,. különben meg mamatyütyü lesz.

Már kissé késik így is.

Ne aggódj!De az eligazítás kell, mert a gyerekeim szerint mindig azokkal van a baj, akiket nem szoktak elengedni. Tudod, hiányzik a fokozatosság, azt pótoljuk a figyelmeztetéssel. Ne ígyál ne szívj, az nem jó, mert az nem mond semmit. Azt kell megbeszélni, hoyg ha mégis inna, akkor pl. a pezsgő könnyen berugat, nem szebad keverni, ne igyon rövidet, ne hagyja, hogy a sörébe pl. rumot tegyenek,, sörre bor mindenkor, borra sör meggyötör stb. Meg az autó. Az a veszélyesebb sztem.

De szerencséd, mert van barátja.

A buli címét elkérni!

Szünetben nyugodtan aludhat hétköznap a barátjánál.

2011. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
meg van a fokozatosság. 16éves korától jár bulizni. Csak mult évben sziveszterkor részegen jött haza reggel 6kor had ne meséljem milyen állapotban és akkor azt mondtam hogy a következő szilvesztert tuti otthon tölti.
2011. dec. 11. 22:11
 14/21 A kérdező kommentje:
15 évesen meg kórházban is volt alkohol mérgezéssel. Állítása szerint már megtanulta hol vannak a határok és mióta van barátja úgy látom megkomolyodott
2011. dec. 11. 22:14
 15/21 anonim ***** válasza:
Fűha! Miért nem ezzel kezdted? Így már jóval nehezebb dönteni! Nem is tudok rá mit mondani...
2011. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

18 évesen miért ne mehetne házibuliba? Gyakorlatilag már felnőtt.


Barátjánál alvás meg: szerintem ezt is már leginkább ők döntik el, mármint olyan szempontból, hogy ez nekik jó-e. Itt inkább az a lényeg, hogy a barátja szüleit nem zavarja-e, hogy ott vannak. Igaz, én személy szerint nem igazán támogatom ezt a "kvázi-összeköltözést", amikor tényleg MINDEN éjszaka együtt alszanak, egyszer itt, egyszer ott, és meg vannak bolondulva, ha egyszer nincs rá mód, de ez a személyes véleményem.

2011. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ja, most nézem, hogy párszor azért már sikeresen túllépte a határt. Ettől függetlenül azt mondom, hogy egy (majdnem) 18 éves lánynál ez már nem igazán engedés kérdése.

Na meg a barátja is ott lesz, csak vigyáz rá azért, hogy ne igyon annyit. De őszintén szólva, azt sem látnám olyan tragikusnak, ha szilveszterkor berúgna, ezzel maximum saját magának okoz kellemetlen perceket (meg fene nagy másnaposságot). Na jó, nem tudom, hogy ő személy szerint milyen, ha részeg, csak magamból tudok kiindulni, mert én ha többet iszom a kelleténél, maximum bealszom, vagy vihorászok. Ismerek persze olyanokat, akik ilyenkor ordenáré módon tudnak viselkedni.

2011. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én nem anyuka vagyok,de remélem nem baj hogy válaszolok:)

22 éves vagyok,és mikor 17 éves voltam, anyukám alig alig engedett el valahova. Egyik este behívtam a szobámba és leültettem. Elmondtam neki,hogy fiatal vagyok, az összes barátom bulizni jár,érthető módon én is szeretnék.Nem szeretnék éjszaka kilógni és hazudozni, ezért kértem,hogy értsék meg. Több mint 4 órát beszélgettünk, és végül a szüleim úgy döntöttek, próbára tesznek. Elengedtek mindenhova, azt sem mondták meddig lehetek.Sosem mentem haza hulla részegen, és ha valami gondom volt,rögtön hozzájuk fordultam, mert jól esett a bizalmuk és hogy "nagylányként" kezelnek.Egy őszinte beszélgetés szerintem sokat segíthet.Mivel a te lányodnak voltak húzásai, ezért én megmondanám neki, hogy telefonon legyen mindig elérhető,és csak addig lesz felnőttként kezelve,amíg úgy viselkedik. De adnék neki egy esélyt.


Ami az ottalvást illeti: én ezt is feltételekhez kötném: pl a barátjától is mindig érjen be időben a suliba,és lássad a jegyein,hogy a barátjánál is tanul!

2011. dec. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Engem 18 évesen elengedtek (apával éltem), most ellenben nem "mehetek" sehová - mostohaanyám a lelki terror mestere -, hazudozok, és a két kezemet összeteszem, ha a barátaim még kíváncsiak lesznek rám... nem mellesleg anorexiás lettem miatta.


Ha te is egy lelki roncs gyereket akarsz, akkor ne!

2011. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
elengedem őt. De úgy beszéltük meg hogy mindenben fog segíteni otthon és bizonyos sütiket ő fog megsütni és természetesen takarítás.
2011. dec. 13. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!