Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? A szüleim...

Mit csináljak? A szüleim nagyon szigorúak.

Figyelt kérdés

Ha 4est kapok apukám már elver,minden nap szépirodalmi regényeket kell olvasnom 40oldalt,most éppen Mikszátot..


Suli után nem mehetek el a barátaimmal sétálni,csak hétvégén mehetek el itthonról,de akkor is csak 1-1,5 órára.Minden nap ki kell porszívóznom az egész lakást,és a mosogatás és mindig az én dolgom,evvel együtt minden hétvégén a törölgetés is..és ha valamit csak egyszer nem csinálok meg,akkor elveszik a laptopom 2hétre. Utoljára 2 éve voltam ottalvós bulin,és azt is úgy kellett kikönyörögni.

Szőke a hajam,így a szempillám is,de még azt sem engedik meg,hogy befessem szempillaspirállal.


Mit tegyek,hogy kicsit megenyhüljenek?

Én ezt már nem bírom:(


2011. dec. 28. 19:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
95%

Szia, nem az ötletet akarom adni, de nekem sem volt fényes a gyerekkorom! Engem is állandóan vertek, engem is azzal szekáltak, piszkáltak hogy nem lesz soha senkim, nekem kellett mindent csinálni!

16 évesen megismerkedtem egy fiúval, aki 1 év után besokalta ezt az egészet, elmentünk a gyámhivatalra, és kérvényezte hogy elvehessen feleségül, ő akkor volt 19 éves! Most itt vagyok 18 évesen, vele élek, és nem soká szülök neki egy csodaszép gyermeket! Ezt azért írtam le hogy lásd, mindenből van kiút! Sok erőt kívánok neked!

2011. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

nagyon sajnállak:/

de azt írod 14 vagy akkor most mész majd új suliba igaz?

vagy már gimis vagy?

mert akkor esetleg mehetnél kollégiumba

14L

2011. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek !

már felvetettem a témát,hogy nem mehetnék-e el esetleg kollégiumba, de azt mondták h szó sem lehet róla, jobb szem előtt tartani .:'(

2011. dec. 29. 19:25
 24/28 anonim ***** válasza:

Ülj le a szüleiddel beszélgetni! Apukád sem akar rosszat tenni vele, éppen azt akarja, hogy okosabb légy. Mondd meg neki, hogy nincs olyan ember, akinek ne lenne rosszabb osztályzata. Hiába a sok kítűnő, ha becsúszik egy rosszabb. És szerintem azért már túl kevés az a kicsi 1 vagy másfél óra, kérd meg apukádat, hadd lehessen egy kicsit több szabadidőd. Mindenkinek kell a pihenés.


A szempillaspirál pedig... az én szüleim sem engedték egy időben. Várd ki a végét, később majd anyukád leül melléd, és azt mondja: "Lányom, vesd ki magad, eléggé nagy vagy már!" És majd elengednek minél több időre, mert például ahogy liceumba érsz, fogynak az órák, kiveszik a biológiát, a földrajzot, a történelmet... És sok olyan lesz nektek is, hogy lyukas óra, vagy a tanárotok hazaenged hamarabb.


Lehet hogy a szüleid túlterhelnek a sok végezz-házimunkákkal, de meg kell szokni. Sok szülő azt szereti, ha nem vagy szétszórt, rendetlen, hanem rendes és ügyes. Mondd meg nekik, hogy legalább hétvégén hadd pihenhess a házimunkától.

2011. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 candykiller ***** válasza:
100%
Apád egy idióta...KÖNYÖRGÖM!!! jelentsd fel ez nem vicc!!! KÉRLEK jelentsd fel!!
2011. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
keresd fel a gyámügyet. Nem viccelek! Akivel 14 évesen szépirodalmi regényeket olvastatnak, elverik egy négyesért (jelentése: JÓ), minden munkát vele csináltatnak és nem mehet sehova, annak nem lesz rendes élete. Állandóan másoknak akarsz majd megfelelni, nem mersz önálló döntéseket hozni stb. Szerintem keress fel egy nevelési tanácsadót vagy hasonlót. Előbb-utóbb idegösszeomlásod lesz!!!
2012. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
pszihológus :) úristen velem így bánnának, már rég beolvastam volna, hogy nem vagyok bejárónő, meg szépirodalmi regény -.- no smink? hát kérlek szépen mond meg neki, hogy nem vagy se kisbaba, se bejárónő, semmi bajod nem lesz, ha fekete a szempillád. Amugy megoldás a kolesz:) vesd fel, hogy egy színvonalas iskola, kollégium(lehetőleg ne egyházi), tetszeni fog nekik.
2012. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 candykiller ***** válasza:

Na?? Feljelentetted?

Nemtudom láttad e "Az Árva" c. filmet, de ilyenkor kezdem megérteni Esthert-.-""" Ilyen mocsodék egy embert...

Lehet én vagyok dilis de úgy felhúzott ez a kérdés majdenm sírtam...12L

2012. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!