Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Hogy közöljem anyával? (->)

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves leányzó vagyok. Az a tipikus nem tini. Nem iszik, cigizik, drogozik, bulizik, pasizik, sőt életében nem volt még kapcsolata sem. Nem vagyok egy otthonülős, szoktam eljárkálni de nem diszkóba hanem haverokhoz, moziba városba, kajáldába stb.

Ennyit rólam. Anyáékkal nincs bajom csak ők nem ismernek. Mikor beindult az általános akkor sem volt olyan igazi anya-lánya kapcsoltunk. Sose tanult velem, nem kérdezgette a jegyeimet a suliról sem kérdezgetett. Sosem érdeklődik hogy mi van velem. Barátaimról sem. Ha táborba megyek, nem hív hogy mi van velem. Akkor is én hívom hogy legyen képe róla, hogy mit csinálok. Úgy kezel mint egy barátnőjét, ugyan azokat mondja nekem el mint a barátnőjének, azzal a különbséggel hogy felettem "hatalma van" és vannak "kötelességeim" amiket be kell tartanom (pl. mosás, takarítás, gyerekfelügyelet stb.) Néha (2 havonta 1x se) elmegyünk nekem vásárolni és akkor nevetgélünk jól vagyunk meg minden.

A mostani nagy problémám az hogy megismerkedtem neten egy fiúval akit nagyon szeretek. De nem tudom hogy közöljem vele. Az ilyen internetes beszélgetésektől/ismerkedésektől mindig óvtak, hogy ne csináljak ilyet, és nem is tudnak erről. Én nagyon szeretném ha megértené hogy ő fontos nekem és nem akar kihasználni.

Tudom hogy nem egy pedofil, postán is leveleztünk már. Velem egyidős.

Előre is köszi.

korotokat is mellékelnétek?


2012. jan. 22. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy anyukád nem száll rád, nem azt jelenti, hogy nem törődik veled. Csak bízik benned, és engedi, hogy járd a saját utadat. Sok kamasz pont azt nehezményezi, hogy a szülei túlzottan kontrollálják.

Soraidból azt érzem, hogy te egy kicsivel több törődést szívesen elfogadnál. Hát beszéld ezt meg vele! Nem tűnik egy vadállatnak, aki élből elhajtana, valószínűleg nem vette eddig észre, hogy Te anyára is vágysz, nemcsak barátnőre.

A pasikérdés innentől már csak egy lépés. Nyugodtan mondd el neki, hogy a neten megismerkedtél valakivel. Ha tart az ilyesmitől, akár azt is megengedheted neki, hogy egy kicsit belepillantson abba, milyen a srác. Az is megnyugtató lehet számára, ha mondjuk az első randit a ti városotokban, semleges terepen, emberek között szerveznétek le. Ezt amúgy én is erősen ajánlom. Az én legnagyobb fiamnak is volt netes barátnője. Jó darabig csak leveleztek, aztán az első találkozót a kettejük lakhelye között félúton szervezték le. (Az ország két legtávolabbi csücskét képzeld el) A leányzót az apukája vitte el odáig kocsival, az én fiamat is az apukája. Aztán a két apuka szépen magára hagyta Őket egy bevásárlóközpontban. De ehhez az kellett, hogy mindketten elmondják otthon, hogy mi a helyzet.

Az a baj, hogy kamaszként az ember nehezen nyit aszülei felé, pedig csak az első lépésre kellene rászánnia magát, onnantól minden menne magától.

2012. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Félreérted, nem szeretném ha többet törődne velem. Azt szeretném hogy ezeket elmondhassam neki. És ahhoz a lánya kell nekem pedig az anyám. Nem a barátnője
2012. jan. 22. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
"Anya,van egy barátom."
2012. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De mitől félsz?Miért ne mondhatnád el neki?Biztosan örülni fog,hogy a bizalmadba fogadod őt.Nyugodtan mond el neki.Én már 36 éves vagyok és 16 évesen nekem is volt már barátom,elmondtam és kész.Eljártunk ide-oda,próbálgattuk a szárnyainkat természetesen az ésszerűség keretein belül.Szerintem ezzel egy szülőnek sincs semmi baja.
2012. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi extra, egyszerűen megkéred, hogy menjen már be a szobádba, és ott elmeséled, hogy megismerkedtél egy fiúval, aki nagyon tetszik neked.

Elmondhatsz mindent, amit szeretnél, és ha nehezményezi, hogy interneten ismerkedtetek meg, akkor mondd azt, hogy anya, eddig is megbíztál bennem, és sosem éltem vele vissza. Tudom, hogy féltesz, de most is bízz bennem kérlek. Ha olyan dologgal szembesülök, amit nem tudok megoldani, vagy ami zavar, azonnal szólni fogok neked, rendben?


Ennyi. Nem kell ezt túlreagálni, anyukád biztosan meghatódik, hogy megosztod vele ezt. Csak nyugalom. 34/N

2012. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondd el neki nyugodtan! Nem lesz semmi gond. Egyébként én a neten ismerkedtem meg a férjemmel, már van egy 1 éves kislányunk! :) A mai világ errefelé megy, az emberek már egyre ritkábban ismerkednek buszmegállóban. Inkább buliban, vagy neten. Te nem vagy az a bulizós típus, szóval a net marad. Ezzel semmi gond. Én bulizós voltam, mégsem jöttek be az itt megkötött kapcsolataim. Én drukkolok!

Csak bátorság!


(24)

2012. jan. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszerű lány lehetsz, ha ennyire bízik benned és ennyire önállónak hagy. :)


Bízz benne. Lehet hogy aggodalmon kapod és akkor mégiscsak látszik, hogy azért "az anyád is, nem csak a barátnőd". De lehet hogy simán leültet és lelkesen megkérdez hogy mesélj, kilyen-milyen.


Viszont ha szégyelled a válaszokat, akár talán még várj, amíg ez enyhül, pl. többet tudsz meg a fiúról. Nyilván nem ártana találkoznotok is előtte, mondjuk egy plázában vagy teázóban.

20/F

2012. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!