Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves lányod hajnali 2kor...

18 éves lányod hajnali 2kor jön haza és nem mondja meg hol volt. Mire gondolsz?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 23:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
azt hogy magán életre vágyik.
2012. jan. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
18 eves felnott. Akkor jon-megy, amikor akar. Ha jol neveltem, akkor magatol elmondja a gondjait nekem, ha elrontottam a nevelest, akkor meg 18 evesen mar keso sopankodni.
2012. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Arra hogy milyen rossz a kapcsolatunk..mert ha gondja van akkor is ha pedig jó napja volt vagy boldog akkor azt megosztaná velem.

Legalább is ez lenne a normális:-(

2012. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
18 évesen attól,hogy nagykorú köteles elmondani hova megy,mikor jön haza mivel a szülőkkel él a szülők tartják el,attól hogy 18 éves még nem felnőtt,csak úgy mondom,csak sok gyerek azt hiszi ha 18 lesz akkor csinálhat amit akar
2012. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Nagykorú!! Semmi közöd hozzá hogy mikor jön haza. Rosszul nevelted. ENYI!!
2012. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra,hogy valamit elronthattam,hogy nem bízik meg ennyire bennem. Ezt gondolnám.
2012. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Most még ez nem akkora gond. De ha évek múlva is aggódni fogsz miatta, ő ezt érezni fogja, ez őt frusztrálni fogja és nyomásként éli meg, ami előbb-utóbb az öngyilkosságig is juttathatja.

Akárhol is lehetett, nem tudni, persze a szülő ösztönösen a legrosszabbra gondol. Én már 18 is elmúltam akkor, amikor idegbajosak voltak otthon, amiért időnként nem vagyok otthon, pedig legtöbbször gyülekezetbe mentem ilyenkor, normális közösségbe, ahol sem ivás, sem más nem volt. Persze, mint mindenben, ebben is lehet a rosszat látni, abból lett a szekta.

Vannak szülők, akiknek nem lehetne olyan helyet mondani, ahol nem aggódnának a gyerekükért, mert mindenből valami rosszat hoznának ki, így gyülekezetből a szektát, a rokonról is jönnének a feltételezések, hogy mit csinál, mibe viszi bele a gyereket, akárcsak a legjobb barát, stb.


Nekem pl. kedvem lenne néha este, éjszaka sétálni, ha úgy alakul. Néha táborokban ezt megtettem. Már jóval elmúltam 18, de itthon ezt nem tehetem meg, tehát nem lehetek szabad, csak hogy mások aggódását és hóbortjait tiszteletben tartsam. Minden embernek joga lenne a szabadsághoz, csak ezt sokan nagy ívben letojják. Pedig nagyon szar mindenféle határok között élni, csak azért, mert másoknak az felel meg a kényelmének. Remélem, mielőbb elkerülök itthonról és emberhez méltó életet élhetek végre, természetesen kábszer, diszkó, és alkohol nélkül.

2012. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
az h drogozott és/vagy már terhes
2012. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
márpedig 4-eske, jogi értelemben egy nagykorú azt tesz amit akar (btk-n kivül) nincs jogod korlátozni, még ha megfeszülsz akkor sem.
2012. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem attól lesz valaki felnőtt,hogy betölti a 18.élet évét. Attól csak a papíron lesz nagykorú.
2012. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!