Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan oldjam meg ezt magamban?

Hogyan oldjam meg ezt magamban?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Nagon érzékeny típus.

Pszichológushoz jártam(most új keresésén vagyunk). Tudom, hogy a kamaszkorhoz hozzátartozik a rossz hangulat is időnként, de én már nem bírom. Egy-két hete előjött bennem, és most egy hete már nem bírom. Sírnom kell, akármit csinálok, úgy vagyok vele, hogy nyomást érzek belül. Várom az estét, hog minél előbb lefeküdhessek,d e reggel mikor felkelek, nem jobb. Olyan negatív érzésem van, de nagyon. Filmezhetek/ehetek, semmi nem mulasztja el, és már nem bírom.

Mit csináljak? Úgy érzem nicns értelme ennek az egésznek, nem tudom elmulasztani....


2012. febr. 21. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak barátaid?Hobbid?
2012. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hobbim nincs, napi 3-4 órába tanulok. (Van, amit szeretnék csinálni, de nem merek mások előtt pl táncolni, ezért IS megyek a dokihoz.)

Barátaim vannak, de sajna magamba gubóztam, és alig mondok el nekik bármit is.

Itthon nem tudom senkinek se elmondani....vagyis eltudom, de ez hosszú...

2012. febr. 21. 17:05
 3/6 anonim válasza:

Szia!

HASTÁNC! Járj utána, hogy hol van a környékeden.

Segíteni fog, HA te is Akarod!

2012. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 éve táncolok és sokszor jött már az iskolába olyan lány aki szégyenlős volt.

Most is van a kezdő csoportba egy lány aki nagyon szégyenlős..senki nem mehet be a táncterembe (ha én bemegyek akkor abbahagyja a táncot,vagy ha valaki ránéz) és csukva kell,hogy legyen az ajtó és ahol táncol bekell hajtani az ablaknak a szárnyát.

Pedig nem lenne oka aggódni,hiszen senki se neveti ki és így csak mégjobban felhívja magára a figyelmet.


Kezdj el otthon a tükör előtt táncolni,zenére vannak egyéb oktató,koreográfiák a youtubon is. Aztán menj el megnézni egy kezdő táncscsoportot,akár többet is. És próbáld meg,nem vesztesz vele semmit. Légy laza és fogd fel poénként..először mész így nem tudhatsz mindent.

De hobbinak valami szakkör is tökéletes..ami leköt és eltereli a figyelmedet. Én járok rajzra ahol nagyon jó a hangulat és mindig elfelejtem arra az 1,5-3 órára a gondjaimat.. ezen kívül angolra is járok hétvégente ilyen csoport ahol jókat beszélgetünk-hülyéskedünk és itt is elterelődnek a gondjaimról a figyelmeim, kutyaiskolába is megyek 2 hetente ott meg annyira koncentrálok ,hogy szintén elfeledem a gondokat, és minden hónapban egyszer van egy úgynevezett xbox klub ahova sokan jönnek..na sorolgathatnám még mikor hova megyek,de a lényeg,hogy kösd le magad azzal amit igazán szeretsz,ez lehet 1 dolog de akkár több is.

Nameg a barátok.

Ne evéssel meg filmnézéssel próbáld megoldani a problémáidat.

Én is sokszor várom,hogy lefeküdhessek,mert egész nap szaladgálnom kell és mindenki elvár tőlem mindent,persze tökéletesen és néha már a hócipőm (jelen esetben szószerint) teli van,de ez ilyen.


Esetleg írj könyvet,naplót,regényt,blogot ahova leírhatod a fájdalmaidat,ez sokat segíthet és kis idővel visszaolvasva ,esetleg rájöhetsz,hogy mit is csinálsz néha rosszul stb..

Ja és nekem a kisállatok is segítettek.Imádom őket.

ha mondjuk szeretnél,de kutya,macska nem lehet akkor mondjuk hörcsög. Sok szeretetet tudnak ám adni:)

Fel a fejjel és bocsi,hogy ennyit írtam:D 15l

2012. febr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia

A hastáncra járt egy nagyon kedves ismerősöm, aki haszonló problémákkal küzdött.

Néhány szó a hastáncról, mely esetleg felkeltheti a figyelmedet :-): Egyedül belekezdhetsz, igen az előttem szólóhoz hasonlóan a youtube-on minden bizonnyal találsz videót. A hastáncnak van egy sajátossága melyet egy másik tánchoz sem lehet hasonlítani a hullámzás. Ezt akár most rögtön ki is próbálhatod, esetleg segítségedre lehet egy tükör. Még zene sem kell hozzá csupán érezd és már szól a "belső dallam".

2012. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A futás ajánlom. Levezeti a stresszt és biztos van 2 naponta 30 perc szabad időd.. :) és nem is kell hogy lássák. ;)
2012. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!