Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vajon a 'falusi élet' javított...

Vajon a 'falusi élet' javított ennyit rajta?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves és a városból, még pár hónapja kiköltöztünk egy közeli (8 km-re lévő ) kisfaluba.

És az a lényeg,hogy azóta eljön velünk sétálni minden hétvégén,elviszi a hugát is sétálni meg a játszótérre a kutyákkal is kint van játszani,most nyulakat szeretne majd meg tyúkokat!! ez a legmegdőbbentőbb dolog.

Hétvégén elmegy bevásárolni a kisboltba.

Pedig mikor megvettük a házunkat (egy putri volt szó szerint) bőgött,bömbölt,hogy ő nem akar egy paraszt lenni meg,hogy nem hiányzik neki ez az élet,kise jött megnézni a házat mikor újitottuk.

Az apja már közel volt ahoz,hogy felképelje,hogy így viselkedik. (én állítottam le,hogy hagyjon neki egy kis türelmet).

Erre mikor kész lett a ház,lefestve,új kerítés,új szoba,csoda szép fürdőszoba nagy kert ,szóval számunkra egy kis takaros álomházzá vált.

Teljesen megváltozott,mintha kicserélték volna.

A barátnőit is meghívja hozzánk ELVSZIK a hugit sétálni.

Levagyok döbbenve,ámulok és bámulok,szó szerint.

Mi lelhette ezt a lányt??Szerintetek?

Kamaszok véleményére is roppant kíváncsi vagyok.


És még valami megszeretném lepni valamivel..Ti minek örülnétek?

szobatakarítás,új ruha satöbbi.. :-)


2011. jan. 8. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egyszerűen csak rájött, hogy attól nem lesz belőle paraszt, hogy falun él, plusz nyilván így, hogy már a szép házat látja, ez már tetszik neki, biztos rájött, hogy ez számára is új lehetőségeket kínál. Rájött, hogy a kert neki is jó, mi mindenre van módja, és talán a lakókörnyezetet is hamar megszerette.
2011. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Tán szerelmes egy helybeli titánba?
2011. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

igazándiból valószínűleg tényleg az lehet a dolog mögött, hogy új környezet, új ház- gondolom nagyon szép lehet- különben még mindig gondja lenne vele. saját szemszögből kiindulva én nem nagyon tudom így hirtelen elképzelni az életem a város nélkül, de ebben nagyon sokat nyom, hogy belvárosban tanulok (külsőbb kerületben lakom). iskolát is váltott?

egyébként valószínűleg tényleg a falusi élet javíthatott rajta.

meglepiként én valami elektronikai eszközt javasolnék- fényképezőgép, ipod, amit szerethet, és persze ha még nincs neki. vagy akár ha ennyire szeretne állatot, akkor töpenyulat, mert őket könnyű gondozni, és nagyon aranyosak.

remélem tudtam segíteni:)

16/L

2011. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Ez az én álmom is, szerintem rájött, hogy neki is ez az álma:D

13L

2011. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%

Valószínűleg rájott,hogy vidéken nyugisabb az élet, az emberek barátságosabbak,összetartóbbak,mint a városban.

Törpenyulat csak akkor javaslok,ha tudsz neki megfelelő helyet biztosítani. Elég sokszor kell állatorvoshoz vinni,télen az etetése sem egyszerű. Inkább kérdezd a szomszédokat egy kismacska vagy kiskutya beszerzéséről. Most lesz a macskák párzási ideje,egy hónap múlva sok kiscica lesz. Kutyát csak akkor tanácsos tartani,ha eltudod keríteni a kerttől és a virágoskerttől,mert mindent kiáshat. Megkötni pedig nem jó és újabban nem is engedélyezik az állatvédők.

2011. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Anyuka!:D

Mi ötödikes koromban költöztünk át egy kis városból, bár nem falu, de nem egy nagy város, szóval akkor költöztünk át, de már másodikos koromtól ide jártam iskolába, csak bejártunk, de azért ott laktunk.

Átköltöztünk emeletbe, bár van udvar, nem erkély, hanem rendes udvar, de a másodikon, és közös a szomszédokkal, nekem nagyon hiányzik a kertes ház. Abba nőttem fel, hogy tollasozok a barátnőmmel, hogy beleesek az árokba télen, hogy fáramászok, hogy elesek az úton, meg átesek a pár hónapos kiskutyán ami elémszalad, aztán bőgve megyek anyához, hogy autópályát rajzolunk a betonra, és rollerrel megyünk rajta, sarat kenünk a kazánház oldalára, berendezzük a kazánházat könyvtárnak, függönnyel, székkel, vízfestékkel festjük szinesre a kerítést, kergetem a szomszéd tyúkját, stb.. Rettenetesen hiányzik, és imádok az ilyen környezetben lenni. Bár kinőttem belőle, hogy ilyeneket játsszak, de lovagolni járok TANYÁRA, ahol mi is kivesszük a részünket a munkából, szóval mondjuk lótakarítás meg patamosás után kisöpörjük a mosót, a dzsuvát ami ottmaradt kivisszük a trágyadombra, stb, nagyon szeretem ezt csinálni. Ha most azt mondanák, hogy költözünk tanyára, én lennék a legboldogabb a világon.. Mondjuk kertes házunk is csak azért nincs, mert anyáék elváltak, és anya nem bír rendben tartani egy kertet is egyedül, fűnyírás, egyéb..

Szerintem a lánykára is rájött ez, lehet élvezni azt az életet is, én mondjuk ugyanolyan irígy tudok lenni arra a gyerekre, aki abba születik, hogy otthon lovak, tehenek, tyúkok, stb, mint arra, akinek mondjuk apuka angol, anyuka német, magyarországon laknak, és a gyerek ahogy megtanul beszélni, már három nyelvet nyom anyanyelvi szinten.. Dicsérd meg a lányod, mondd neki, hogy örülsz, hogy ilyen, nekem ezt szokta csinálni anya, aztán nem értem, hogy mi jött rá, mert nem vagyok semmilyen:D Nem feltétlen kell nagy ajándék, hiszen ne azért legyen másmilyen, hogy csak mást ne zavarjon, hanem maga miatt is. Mondjuk vihetnél haza egykét tyúkot masnival a lábukon, mikor hazamegy azt találja, adjatok nekik nevet, gondoskodjon róluk, stb.. Én még egy gyufás dobozt is elnevezek, aztán hurcolászom mintha a nemistudom mim lenne:D

Bocsánat ha kusza, de remélem azért érthető:) 15L

2011. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát 6km az nem nagy távolság szóval busszal is 10 perc alatt simán megjárja a leányzó :)

Ő is meg a huga is két nyelvet beszél.

Férjemmel angolul velem magyarul beszélnek.

És mivel a nagyobbik lány a franciát választotta így abban én tudok neki segíteni (én két nyelvet beszélek francia,magyar).Nem ez a lényeg.

Hát igazából szinte bármikot bemehet a városba (kivéve este) szóval szerintem rosszabbra számított,hogy akkor a barátait is elveszíti meg ilyenek,meg,hogy piszkálni fogják,hogy falusi lett.

Pénzünk lett volna akár egy központi emeletes,medencés meg egyéb (számunkra) fölösleges dolgokkal ellátott házra,de nekünk ez volt az álmunk,már nem vagyunk fiatalok,itt csend van békesség lehetnek állataink satöbbi-satöbbi.

Van egy hatalmas telek egy takaros kisházal.


Tyúkjaink biztos lesznek azt én is szeretnék,de nem most télen majd tavasszal.

Van 3 kutyánk meg 2 macskánk.

meg egy kisgörényünk is.

A kislányom (3,5 éves) pónilovat szeretne,de azért az már sok lenne,de már én is gondolkoztam rajta,de nem nekünk való.

Szóval állatot nem igen szeretnék többet,maximum egy papagájt,de azt csak én támogatom a családban.

Szóval valami apróságra gondoltam csak,hogy viszonozzam a segítségét.


Mégegyszer köszönöm,hogy ennyien írtatok :-)

2011. jan. 8. 22:12
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Nem tudom hogy a lányodnak van-e hajvaslója?:) Esetleg valami új parfüm vagy sminkcucc?:)) Esetleg díszesebb telefontok? Hajpánt,ruha?:)) Remélem sikerült valami ötletet adnom:))

13/L

2011. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hajvasólaj,hajajj de még milyen,nekem nincs olyan :D

A telefontok nem is rossz ötlet,most kapott a Jézuskától egy új telefont.

Ilyen szőrmókos telefontok jö ötlet lenne?? Mondjuk lila vagy rózsaszín..

szereti a pihe-puha dolgokat..köszönöm,hogy írtál.

2011. jan. 8. 23:30
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
esetleg a nicis boltból valami?:) új tolltartó,plüssállat stb..de én most legjobban talán sminkcuccnak örülnék.. De még talán ha elmennétek együtt sportolni csak ketten konditerembe pl: fallabda vagy ilyesmi?:DD
2011. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!