Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket büntettek már meg a...

Titeket büntettek már meg a szüleitek úgy hogy fizikailag bántalmaztak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert engem nem és a nagyszüleim szerinte ez a probléma velem hogy nem adtak akkor a szüleim két nagy pofont mikor kellett volna. És én mondtam hogy de nem csak én nem kaptam meg erre azt mondták hogy dehogynem és kérdezzem csak meg. Hát én megtettem. :)
2012. ápr. 14. 13:49
1 2
 11/20 mus musculus ***** válasza:
94%

Nevelő szándékkal sosem vertek, csak indulatból néha, ami helytelen. Szerencsére csak egy ütés sikerült brutálisra, mégpedig az egyik fateromtól szerzett; 5 éves lehettem és az agyára mentem azzal, hogy beszálltam a(z) (poénos) anyámmal vívott birkójukba, erre rávágott egyet a combomra izomból, mondanom sem kell, hogy bizony hagyott kék foltot maga után az ütés. Lenne még mit mesélnem, de nem akarlak untatni.

A lényeg, hogy kevesen járhatnak abban a cipőben, mint te, de nem hinném, hogy ez problémát jelentene, a nagyszüleid régies felfogásúak.

2012. ápr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

Nekem kézre csapás volt, de általában addig nagyon ritkán jutottunk, mert ha a szüleim felemelték a hangjukat, akkor már tudtam, hol a helyem.


Szájra csapás kettő volt - jogosan:

Első anyától, mert percekig hisztiztem valami hülyeség miatt, a második apától, mert bunkó voltam a mamámmal.


Egyébként egyetértek vele, hogy 1-2 jól irányzott pofontól semmi baja nem lesz a gyereknek, megtanulja, hol a helye.

2012. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Nagyszüleid ettől még azért tévedhetnek is (pláne hogy a fenyítés törvényellenes is lett még 2005-ben),

szóval ha kifejezetten bántanak Téged ezek a beszólások, vagy rosszul esnek, hát továbbra is visszautasíthatod őket, talán még szüleid is segíthetnek ebben, pláne hogy amint írod, nem is nagy vétkekről van szó Nálad.


Ha meg általában is jó bizalom van a szüleiddel, akkor az elég nagy dolog, majd Te is ezt tudod majd továbbadni a Te gyerekeidnek.


Amerikában és az angolszász országok többségében nem tiltják a fenyítést, Európa legtöbb országában viszont igen (nálunk svéd mintára minden formában, a pofont is). A tudósok véleménye megoszlik a fenyítésről, többnyire aggályosnak tartják, a legtöbb szakmai szervezet nem igazán szereti.


[link]


A saját élményem meg az, hogy valamicske bizalmat azért mégiscsak megöl az ütés az emberben, mégha egyébként jó családban, jó légkörben ez nem is tűnik fel azonnal. Szóval szerintem a szüleid jó lóra fektettek, főleg ha egyébként is jó a légkör és a hangulat Nálatok.

2012. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy egy két pofon még nem árt.

Egyszer ütött meg apukám, az is "csak" pofon volt, mégis olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy azóta utálok vele lenni. Előtte nagyon jó volt a kapcsolatunk, rengeteget beszélgettünk, sétáltunk, most viszont ha kérdezi, hogy szeretnék e valamit csinálni vele, egyből rávágom, hogy nem. Pedig már több 7 hónapja történt.

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen, lehet, hogy másban nem hagy ekkora nyomot az a bizonyos "észhez térítő pofon", de nálam az is közre játszik, hogy olyan dolog miatt kaptam amiről nem tehetek.

Szóval én egyáltalán nem tartom helyesnek ezt a megoldást.

2012. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
Kisebb korban kézre,fenékre legyintés ha már nem segít semmi nagyon hasznos,tiniként egy-egy pofon szintén nem árt,én 1et kaptam 14 évesen nagyon is megérdemeltem már akkor is tudtam miután megkaptam..
2012. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 10:46, szerintem ezzel biztos nem vagy egyedül, lehet más is így. Még ha meg is adom ugyanazt a tiszteletet, meg kívülről nem is látszik semmi, de belülről azért valahogy már nincs meg ugyanaz a meghittség (mégha ez nem is látszik meg kívülről). Pedig én még meg is érdemeltem, már akkor is tudtam, de itt az a lényeg hogy az a fajta bizalom már nincs úgy meg. Mondjuk ez nem szülővel volt, hanem ,,összeszokott'' régi tanárral történt, aki a hat osztályon át végigvitt mindvégig. A szüleimről itt azért nem tudok írni, mert otthon nemcsak fenyítés volt, hanem több, szóval afféle pervertált dolgok is, szóval az már nem illene témába itt, offtopic lenne.
2012. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Engem sem nevelésképpen, inkább csak azért, mert anyámnak rossz napja volt/ideges volt (megjegyzem apu sosem ütött meg, pedig ő főnök a munkahelyén, szóval van min idegeskednie), és még én is rátettem egy lapáttal. Végülis utólag belátva, megérdemeltem mindet, ha nekem ilyen gyerekem lenne mint én, szerintem kb mindennap megverném. Olyanokat mondtam anyámra, hogy szerintem más már rég kitett volna otthonról. És itt most nem csak egy kis visszapofázásról van szó, vagy hogy nem fogadtam szót. Nagyon sajnálom amiket mondtam neki, mert amúgy szeretem, de ő is sokszor megbánt (mondta már rám, hogy qrva vagyok/leszek, ha tudta volna hogy ilyen gyerek lesz inkább meg se szül engem, de ezek még nem a legdurvábbak), vagy felidegesít azzal, hogy mindent elmond századszorra is, és olyankor beszólok neki, nem tudom visszatartani magam.

Na de nem erről szólt a kérdés, tehát a kérdésre a válaszom igen.


15l

2012. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám sokat kiabált velem kiskoromban, sokat fenyegetett, hogy majd megtép meg ehhez hasonlók.

Ráadásul nem is azért pofozott fel és kiabált velem állandóan mert rossz voltam, hanem csak azért mert nem volt máson levezetnie.

Most 16 éves vagyok és félek tőle.

Ez nem tudom válasz e a kérdésre, de én megfogadtam, hogy sohasem fogom bántani a gyerekeimet.

2012. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%

Igen, de amióta anyámnak visszaadtam a pofont, azóta nem mer hozzám érni :D

Apámmal jól megélünk, anyámmal folyton veszekedtünk, verekedtünk :D :D

2012. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Engem is megvertek a szüleim,semmiségek miatt,vagy csak mert olyan kedvük volt és rajtam meg a tesómon töltötték ki a mérgüket ha mások felidegesítették őket.Én nagyon érzékeny vagyok és nagyon féltem mikor tudtam hogy kapni fogok.Sajnos felnőttként egyáltalán semmilyen kapcsolatom nincs,se pasim ,sem barátnőm.Hetente egyszer kaptam ki,volt hogy segédeszközzel.A szüleimet nem szeretem,az apámat egyenesen gyűlölöm,és boldog leszek ha majd a koporsóban láthatom.
2012. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!