Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel ösztönözzem magam?

Mivel ösztönözzem magam?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy magántanuló vagyok, így heti kétszer 2 órára kell bemennem csak a suliba, mert azok gyakorlati órák.


Viszont valamiért nagyon nehezen veszem rá magam, hogy kimozduljak... Ebbe az is közbejátszik, hogy nincsenek barátaim és nem szívesen járok a suliba, mert nincs ott senki akivel kijönnék...


Ma például ellógtam.. egyszerüen úgy érzem nincs eröm hozzá, hogy bemenjek...


Mivel tudnám ösztönözni magam, hogy ne legyen ilyen? Tudom, hogy rossz ez így...


Elvileg 80%-ára bekell mennem a gyakorlati óráknak, szerintem még nem léptem túl ezt a határt mert azért elég sokszor bementem...


17/L


2012. ápr. 19. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Megkérdezhetem miért vagy magántanuló? Miért kell a szüleidnek elszeparálni téged mindenkitől? Barátkoznod kellene! Ez így egészségtelen élet egy fiatalnak, nem csoda, hogy depis vagy, és nem látod értelmét semminek!
2012. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Van rá okom, legyen elég ennyi. Az én döntésem volt, nem szüleimé.
2012. ápr. 19. 12:42
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Pedig a gond itt van. Ha nem mész emberek közé, nem lesznek barátaid. Ha nincsenek barátaid, nincs kivel beszélgetni, kimozdulni. Ha ez sincs, akkor semmi sincs. A sulinak, a munkának, az egész életnek akkor van értelme, ha a magánéleted rendben van. Én átgondolnám a helyedben. Sok más suli is van, nem csak ahova épp jársz. Vagy válassz valami hobbit, szakkört, mozgást (sport, tánc), vagy rajz, bármi, ahol olyan gondolkodású, olyan mentalitású korodbeliekre találhatsz, mint te is vagy! A gyakorlati órákra azért nincs kedved járni, mert nincs, ami motiváljon. A suli tuti nem motivál, valahogy az egész kérdésed oylan depisnek tűnik nekem.
2012. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
sport, rajziskola, nyelviskola, tánc (akármilyen), nyáron táborok
2012. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3-as: Suli váltás nem vállna be, mert van egy betegségem ami miatt még mielött megismernek már lenéznek a suliban... Emiatt is lettem magántanuló, mert nem bírtam ott velük.


Barátkoznék én, nem mondtam hogy nem... söt nagyon is boldog lennék ha lenne egy igaz barátom, de így nem megy..

2012. ápr. 19. 15:12
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod milyen típusú a betegséged, de nem lehetséges, hogy olyan fiatalokkal találkozz akik szintén ebben szenvednek?
2012. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló cipőben járok, bár én nem vagyok magántanuló. Én is csak a sportot vagy szakkört tudom neked ajánlani. (akár iskolán kívül) Ott találkozhatsz emberekkel és szerezhetsz barátokat akikkel eljárogathatsz és beszélgethetsz. Ha tudnám milyen jellegű a betegseéged akkor többet tudnék mondani.

14/L

2012. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam le, hogy milyen betegség mert akkor már ti is másképp állnátok a kérdésemhez :)


Köszönöm a tippeket amúgy.

2012. ápr. 19. 16:36
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy anonim oldal. Nem fog senki lenézni,főleg olyan miatt amiről nem is tehetsz!:) Nem írod mégis le? Különben meg ne félj,biztos van még sok olyan ember,mint te,akik ilyen betegségben szenvednek.Naaaa írd le!:))
2012. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Fontos,hogy keress magadnak életcélt,ha most még nincsen!Azért tanul az ember,hogy legyen érettségije,nyelvvizsgája,diplomája vagy csak egyszerűen szakmája.Ha nem akarsz diplomát,akkor muszáj érettségizned,meg esetleg nyelvvizsgáznod.A szakma is nagyon fontos!

Tehát,ha találtál életcélt,akkor ezek a pontos ösztönzően fognak rád hatni:

1.Menj be a suliba,ne érdekeljen senki,hogy ki mit mond,mert őket ha minden jól megy,csak kevésszer fogod látni a közeljövőben,később pedig egyáltalán nem,vagy szintén nagyon kevésszer!

2.Tanulj,mert a céljaidat így érheted el,ha van valami végzettséged!

3.Ha van végzettséged,lesz nagy valószínűséggel munkahelyed itthon vagy külföldön is akár!

4.Ha van munkahelyed,akkor megtudsz élni,finanszírozni tudod a kiadásaidat.Mondjuk igaz,hogy Magyarországon nehéz az élet annak,akinek nincs protekciója,vagy m_rha nagy szerencséje!

5.Ha lesz munkahelyed és kimozdulsz,akkor tudsz ismerkedni és a betegséged ellenére is VALAKI,LEGALÁBB EGY ŐSZINTE EMBER BIZTOS LESZ,aki szeretni fog mindennél jobban!

6.Aki a betegségeddel együtt nem tud elfogadni,az nem szeret,nem tisztel,nem fog megbecsülni!


Azt mondom neked,hogy mozdulj ki valamerre,ismerkedj,szerezz barátokat,éld egy átlagos ember mindennapjait.Próbáld ki!Megéri!Ha nem próbálod ki,amiket ide mi most leírunk,akkor elrontod az életedet.Ugyanis az ilyen emberek nagyon bezárkóznak és depresszióssá válnak.Negatív életfelfogásuk lesz,ezzel taszítanak környezetükben mindenkit!TEHÁT FEL A FEJJEL!!Minden rendbe jöhet!


Itt most sokan kérdezgetik,hogy vajon milyen betegséged van.Szerintem egyáltalán nem mindegy,hogy milyen súlyos is az a betegség,egyáltalán,hogy elmúlik-e.Nagyon szurkolok neked,hogy bármi is az,gyógyulj meg!Nagyon fontos,hogy legyen akaraterőd,akkor sikerül meggyógyulnod.Bármilyen betegséged van,tuti,hogy lesz egy olyan ember,aki elfogad!én elfogadnálak,mint barátot.Ez egyértelmű.Senki sem tehet róla,hogy beteg lesz,vagy pedig ha tehet,akkor tegyen ellene,hogy minél hamarabb meggyógyuljon,ha pedig nem lehetséges a meggyógyulás,akkor is a lehetőségekhez mérten pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz.TUDOM,HOGY NEM KÖNNYŰ ÉS ENNEK HATALMAS ÉRZELMI HÁTTERE VAN!TUDOM,HOGY AZT GONDOLOD MOST,HOGY "ÁÁÁ,EZ ÚGYSEM FOG SIKERÜLNI NEKEM",de hidd el,ha így állsz hozzá,akkor rohadtul biztos,hogy nem is fog sikerülni.


SOK SZERENCSÉT,HOGY MÉGIS SIKERÜLJÖN A GYÓGYULÁS,ILLETVE A POZITÍV ÉLETFELFOGÁS!És sok szerencsét az életben!

Ha szeretnél,írj egy privátot!


16/L

2012. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!