Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel ösztönözzem magam?

Mivel ösztönözzem magam?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy magántanuló vagyok, így heti kétszer 2 órára kell bemennem csak a suliba, mert azok gyakorlati órák.


Viszont valamiért nagyon nehezen veszem rá magam, hogy kimozduljak... Ebbe az is közbejátszik, hogy nincsenek barátaim és nem szívesen járok a suliba, mert nincs ott senki akivel kijönnék...


Ma például ellógtam.. egyszerüen úgy érzem nincs eröm hozzá, hogy bemenjek...


Mivel tudnám ösztönözni magam, hogy ne legyen ilyen? Tudom, hogy rossz ez így...


Elvileg 80%-ára bekell mennem a gyakorlati óráknak, szerintem még nem léptem túl ezt a határt mert azért elég sokszor bementem...


17/L


2012. ápr. 19. 11:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)


Szépen megfogalmaztad és leírtad a lényeget és tudom is, hogy igazad van.

Próbálok sokszor erre koncentrálni, hogy a jövöm jobb lesz ha jól tanulok, de sokszor ez olyan távolinak tünik, hogy nem ad elég eröt... Viszont ettöl függetlenül tudom, hogy ez lenne a helyes... próbálkozom is tartani magam hozzá.


Az ismerkedéssel csak az a baj, hogy félénk vagyok és nem tudok nagyon kezdeményezni... pedig szívesen barátkoznék vagy ismerkednék akár kapcsolat céljából is... csak a félénkségem miatt elég nehéz :( Meg nem is tudom hol próbálkozhatnék... a legtöbben suliban szereznek ismerösöket, de nálam ez ki van zárva sajnos...


A betegségemröl annyit, hogy részben lehet kezelni majd idövel, csak pénz kell hozzá, ami egyelöre nincs sajnos.

Amúgy kinézetre fel se tünne semmi, csak ugye ha valaki megtudja, akkor már terjed a szó elég gyorsan a suliban és ez is okozta a negatív hozzáállást a többiektöl...

2012. ápr. 19. 20:47
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen írtam a választ!:) próbálj valami alapítványt felkeresni,esetleg valahogyan pénzt szerezni a gyógyuláshoz!

ehhez is sok szerencsét kívánok.


16/L

2012. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Volt egy magántanuló osztálytársam, pszichés betegség miatt volt magántanuló. Neki is néha be kellett jönnie, de nem szívesen tette, szóval hasonló volt hozzád. Az ő problémája úgy oldódott meg, hogy elkezdtünk barátkozni vele páran az osztályból. Kiderült, hogy az előző osztályában nagyon ki volt közösítve a betegsége miatt, és azért nem szeretett bejárni hozzánk sem, mert arra számított, hogy mi is így fogjuk fogadni. Amikor látta, hogy mi befogadjuk és barátkozunk vele, rájött, hogy mi nem olyanok vagyunk, mint az előző osztálya, és ezután minden órájára bejárt.

Szóval próbáld meg, hátha mégis akadnak ott jó fej emberek, csak talán még nem ismered őket eléggé ahhoz, hogy rájöjj, hogy jó fejek.

2012. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem ilyen egyszerü. Viszont örülök, hogy az ismerösödnek bejött :)
2012. ápr. 24. 15:07
 15/18 anonim válasza:
El vagy kényelmesedbe. Szerezz barátokat és megjön a kedved, mivel suliba tudsz velük beszélgetni, találkozni.
2012. máj. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Látom te se olvastál el semmit, mielött ezt okosan beírtad....
2012. máj. 6. 12:00
 17/18 anonim válasza:
95%

Szia :)


Szerintem az lenne a legfontosabb, hogy magadban feldolgozd ezt a ,,beteg vagyok" dolgot. Hidd el számtalan embernek van valamilyen betegsége, testi elváltozása stb. és mindenki úgy tud továbblépni, hogy ezzel megbékél. Pl.: itt sem mondod el hogy mi a baj pedig senki nem tudja, hogy ki vagy... nem lenne jobb megnyílni? nem mondhatom el senkinek elmondom hát mindenkinek? hogy akarsz barátokat ha senkiben sem bízol? (mert ez a bizalmatlanság jele) Ha ezeket a kérdéseket rendbe rakod magadban az élet bármely területén elérheted a céljaidat legyen az barátság vagy párkapcsolat. Szóval magabiztosságra fel és legyél nyitottabb az emberekkel és hidd el könnyebb lesz az életed:) Remélem tudtam segíteni és sok szerencsét a jövőben :)

21/L

2012. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Van egy lány,akivel együtt jártam oviba,általános iskolába,most gimibe is.

Az arca egyik felén egy tűzfolt van,nézz utána ha nem tudod mi az.Azon az oldalán lévő szemével nem lát,teljesen vak,az a szeme halványkék is,mint a vak embereknek.Másik szeme sötétbarna,tehát feltűnő a különbség.

Duci,mert több betegsége is van,és a gyógyszerek miatt hízik.

Mindenki alaposan megbámulja,mikor először látja,hisz a fele arca sötétrózsaszín,kövér,és felemásak a szemei.

de!

Soha nem hallottam panaszkodni.Megtanult evvel élni,a szememben egy hős..Senki sem piszkálja,elfogadtuk,mert amúgy egy életvidám,imádnivaló,csupamosoly csajszi.2 éve együtt van a barátjával,aki imádja..


Lépj túl ezen,hogy beteg vagy.El fognak fogadni,ha úgy viselkedsz,és jó közösségbe mész,hidd el.


fel a fejjel!

16/L

2012. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!