Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek is normális ha...

Szerintetek is normális ha lenézik azokat akik szakközépiskolába járnak?

Figyelt kérdés
én is szakközépbe akarok menni,de nagyon sokan lenézik,pedig szerintem ha valakit egy adott témakör érdekel jobban is járnak,mert azt csinálhatják amit szeretnek

2012. ápr. 24. 18:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
én képző és iparművészeti szakközépbe akarok menni,és az osztálytársaim folyton ezzel cseszegetnek hogy szakközép,de igazából nem érdekel a véleményük
2012. ápr. 25. 20:05
 12/25 anonim ***** válasza:
74%
jól jött ez a kérdés velem ugyan ez van.Engem itt budapesten a Könyves-be akarnak küldeni..de én szakközépbe akarok menni..anyuék azt mondták,hogy beteg vagyok nem vagyok normális és hogy ha nem megyek gimibe inkább kiraknak a házból
2012. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális dolog! Természetesen a Gimnáziumok tényleg erősebbek, mint a Szakközépiskolák, de a végeredménye ugyanaz: Kapsz egy érettségit a kezedbe.

Szakközépről pedig lehetséges, hogy azért mondják, amit mondanak Neked, mert oda könnyebb bejutni, és nem kell felvételit sem írni. Egyértelmű, hogy több ,,olyan" megy oda, mint ahova felvételit kell írni. (persze, átlagot néznek, még, ha nem is kell felvételit írni, és felénk a Szakmunkás részleg ,,mindent visz" :D)

Megnyugtatlak, én is Szakközépbe megyek, és mondtak pár dolgot arról az Iskoláról. De, valahogy úgy vagyok vele, hogy én jó döntésnek tartom, ahova jelentkeztem, mert ott van olyan szak, ami engem érdekel. :)

Legyél Te is ebben a hitben, és aki ezt állítja, ne foglalkozz vele. Te döntésed végül is, nem? :)

2012. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Az általános elgondolás eredményezheti ezt, miszerint a gimik erősebb oktatást nyújtanak a szakközepeknél (következésképp a zülött, életet nem elég komolyan vevő gyerekek is kisebb arányban találhatóak meg bennük). Ez többnyire meg is állja a helyét, de az oly sokszor emlegetett kivételekről se feledkezzünk meg. Gimnazistának készülök ugyan jövőre, de eszem ágába sem jut majd lekezelni azt, aki másképp lesz ezzel.

14/L

2012. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

egyáltalán nem normális, ha emiatt lenéznek. és épp a szüleid?...

amúgy érdekes, amit a 18:27-es írt.. nekem kellett felvételiznem a szakközépbe.

2012. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett felvételit írnom, és én is szakközépbe járok. Az iskola legjobb diákja voltam, és mégis szakközépbe mentem, mert a kitűzött célomnak pontosan megfelel a szakközép, ahol majd pedagógiát és pszichológiát tanulunk. Ja és nálunk keményen fogják mind a szakközepes, mind a gimis diákokat, és nem tesznek különbséget. Az iskola gimnázium is és szakközép is, és vegyes osztályok vannak.
2012. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
0%
"szerintetek IS?"Én szki.ba járok, és nem gondolom megalázónak... sőt... a "menő" gimiseknek" csak a pofiuk nagy! Célt az élethez nem a gimi ad, hanem a szki...
2012. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%
Kedveském, azért a te képedből is van mit visszavenni. Gimnázium elsősorban a továbbtanulni vágyóknak való, szakközép az érettséginél megállóaknak. Ennyit arról, hogy "nem ad célt az életnek".
2012. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
31%
nem feltétlen áll meg egy szakközepes sem az érettségi után.
2012. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
Persze, csakhogy a gyérebb tanulmányok révén sokkalta nehezebben boldogul. Ezért világítottam rá, kinek mit érdemes választania.
2012. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!