Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hová vezet az, ha a mai...

Hová vezet az, ha a mai fiatalság ilyen irányban halad tovább?

Figyelt kérdés

Középiskolás tanároktól szeretném kérdezni, hogy mi a véleményük a mai 15-20 éves gyerekekről illetve fiatalokról.

Minden korosztály más és más. Egy pár évvel ezelőtt még úgy álltak hozzájuk hogy "ők ilyenek, mi meg olyanok voltunk..." De most már kezdenek a dolgok nagyon eldurvulni. Az órákon káosz van és tulajdonképpen azt csinálnak amit akarnak.

Véleményük szerint hová vezethet mindez és miért jutottunk el ideáig? Mert valljuk be, elkezdtek elbutulni a fiatalok. Elbódította őket a beléjük sulykolt sok hamis kép, a sexről, buliról és a gazdagságról. Ahogy én tapasztaltam némelyikük egy elég absztrakt álomvilágban él.



2012. máj. 4. 22:16
1 2 3
 11/22 Valaki0702 válasza:
28%
Rombolás, háború, káosz. 12 éves voltam!
2012. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%
Hülyeség... amit írsz azért van káosz órákon mert a sok olyan tanár van aki alkalmatlan tanárnak nálunk tanár függő van olyan akinél még a 5ősök is telefonoznak máshol meg a leghülyébb is figyel. Amúgy meg felnőttel is tele vannak hülyékkel nem csak a 14 évesek nézik a VV a megasztárt és hasonló szarokat.
2012. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Akkor azért nem tartozik közéjük valaki, mert nem néz szennyt? Meg aki RTL-t, és TV2-t képes nézni, az igya is le magát, és tegye tönkre magát... Az igénytelenség legalja szerintem.
2012. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A legjobban szerintem ez a hölgy fogalmazta meg, hol is van a kutya elásva. Ha jól emlékszek, durván 45 perc, de érdemes végighallgatni. Nyilván a fókuszban az áll, hogy milyen haszna van a mai fiatalságnak az egyházban, de halljuk ki belőle a szekuláris tartalmat, vonatkoztassunk el, mert igaza van. Nem is kicsit, nagyon ;)


[link]

2012. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 klopusz ***** válasza:
100%

Bocs, de kérdésedre Hofi Géza egyik szövege ugrott be:


"Jövőnk záloga? Dögöljek meg, ha kiváltom!"

2012. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

Előre vezet. Régi kikopik lassan, és jön helyette az új. Ugyanis aki ilyet kérdez mindig elfelejti a gyerekkorát, amikor a körülötte lévő egyes felnőttek kérdezgettek ilyeneket.


már Arisztotelész is mai fiatalozott


nyugodj meg, a mi tizenévesek is fognak majd szörnyülködni az akkori tizenéveseken amikor annyi idősek lesznek mint te. ez az élet rendje

persze nem mindenki éli ebben ki magát, vannak örök gyerekek is :D vagy olyanok akik rájöttek a Föld akkor is forog, ha ők ellenállnak

2012. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Egyház? Kisdarázs? Magdolna nővérek? Ezt akarod vissza?

Vagy amit a hollandok műveltek 50 éven át? Gratulálok a keresztény egyháznak!

Álszenteskedés, semmi más

2012. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Amúgy ez nem a tanárok dolga. Úgy értem, én egy nagyon jó gimnáziumba járok, kertvárosi, még csak nem is az hogy Budapesten van. 8.-os vagyok, és már én sem találom a korosztályomban a helyem. Attól még hogy így elfajultak a dolgok, tanulhatnak azok a tinik jól, úgy, hogy bekerüljenek egy ennyire jó suliba. Az hogy mit csinálnak a sulin kívül, abba meg úgy sem szólhatnak bele a tanárok. Ismerek olyan 13-14-15 éveseket, akik suli után parkokban cigiznek, füveznek, és isznak, de amúgy meg a suliban (ahova én is járok) a kis angyali énjüket mutatják. És nem a 17-18 évesekről van szó, hanem az egyre fiatalabbak kezdenek eldurvulni. Én látom ezt nap, mint nap, és évről évre egyre rosszabb a helyzet. És még annyi, hogy a tanárok sokszor félreismerik a gyerekeket. Én például nagyszájú vagyok, van véleményem, és nem törekszem a tökéletes tanulmányi átlagra. Van viszont egy 15 éves osztálytársam, aki kitűnő tanuló, szótlan az órákon, és így az osztályfőnök csak azt látja hogy milyen jól tanul, és milyen visszafogott, ellenben mondjuk velem. Nem is feltételezné róla, hogy amúgy füvezik, iszik, és cigizik rendszeresen, de egy nyíltabb és hangosabb embert (engem) meg elítél. És ezt saját tapasztalat alapján tudom.

14L

2012. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Tudom hogy ez a kérdés nem hozám szol de ugy érzem muszáj hozászolnom.Kivétel mindig van! Nem lehet ránk húzni egy sablont! Vannak még ezért normális tinik akiknek meg van az életcéljuk, tudják mi a helyes.Én 15 éves vagyok de már tudom mi akarok leni, melyik egyetemen akarok tanulni stb.Bulizni nem jarok, a sex még eszembe se jutot.És ha a diákok rosszak órán akkor az a tanár hibája! Nekem általánosban olyan osztályfőnököm volt hogy ha az bejött a terembe mindenki kusba maradt.Ő volt az aki minden osztályt meg tudott nevelni,de közben nagyon tiszteltük és felnéztünk rá. Nagyon sokat tanultunk tőle. Nem csak a tananyagot tanitotta de az életre is!
2012. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
65%

Szép Napot!

Előre leszögezem: TISZTELET A KIVÉTELNEK.............

Sajnos a mai fiatalok nagy részének viselkedése, számomra nem biztató! 12-13 évesen már valakik cigiznek, isznak, éjfél után járnak haza. Pl: Egy PLAZMÁT előbb hallgatnak, mint Máté Pétert!!! A suliban agyon szekálják a másikat...

Sajnos a mai világban egy normális ember, nem tud úgy érvényesülni, például az ő társaságukban! Mit akarnék én náluk, mikor én utálom Plazmát, Majkát hallgatni, inkább hallgatok HUNGÁRIÁT SZÉCSI PÁLT, vagy mit akarnék én ott, mikor én tisztelettudóan, udvariasan viselkedem, nem pedig bunkóként! Sajnos ezek személyes tapasztalatok! Egy ilyen embert ők unalmasnak tartanak, értem ez alatt, hogy hát nem sok a közös téma...! Ha ez így folytatódik, nagy baj lesz!

Üdv

2012. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!