Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a baja a lányomnak? Egyszer...

Mi a baja a lányomnak? Egyszerűen nem értem. (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Teljesen be van zsongva.Ha haza jön a suliból,akkor rögtön napozni megy,vagy gépezik.Nem tanul.Romlanak a jegyei,pedig itt van az alkalom,az év végi nagy hajtás.Suli után elmegy a városba babaruhákat vásárolgatni,mert az unokanővére terhes,és nagyon várja már a pici születését.Legutóbb,pénteken egy előkével és egy bodyval állított haza.Nem mondom,hogy nem szép,mert gyönyörű tényleg.Nagyon aranyosakat talál.Eleinte tőlem kért pár ezret,hogy vegyen babaruhákat.Adtam neki,mondván biztos nagyon várja a babát.Aztán elkezdett nagyon belelendülni.Nem adtam neki több pénzt.Múlt szerdán egy rugdalózóval állított haza.Mikor megkérdezem,hogy honnan volt erre pénze.Erre ő: a saját pénzéből vette.(7 éves kora óta gyűjti a pénzt.Jelenleg 70.000 Ft-ja van.) Mondtam neki,hogy majd elmegyünk a babának vásárolgatni ketten,ne költse a saját pénzét.Megígérte,jó.Erre másnap egy csomag újszülött pelussal jön haza,mondván ő pelenkatortát csinál a babának.Nem tudom leállítani.Meg is érteném,de....Az unokanővére Október 27.-re van kiírva.Még csak 16 hetes.Mi lesz később?Hogy állítsam le a lányom?Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 12. 10:29
1 2
 1/15 anonim válasza:
81%

Hány éves???? Egyszerűen ne engedd meg neki, hogy elmenjen, vagy egy adott időpont után, miután már tanult, és utána elmehet, vagy együtt elmentek.

Szerintem egyszerűen ülj le vele beszélgetni, hogy egyfelől ez nem az ő gyereke, tehát elsősorban nem az ő dolga ez, meg ne az ő kis pénzét költse el erre.... vagy szólj a rokonotoknak is, h állítsa le a mániákusságát, persze finoman, h ne legyen sértődés belőle...:D

2012. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, de ez vicces :D
2012. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túl reagálod. Örülj neki, hogy ilyen jólelkű, hogy a spórolt pénzét babaruhákra költi. Nem sok tini tenné meg.

Oké, aláírom, hogy a tanulást nem jó elhanyagolni, de közeleg a nyári szünet, a napsütés, a nyári meleg napozásra, lazulásra csábít... :-)

Valahol érthető, hogy kezdi elengedni magát.

Beszélj vele, hogy kicsit még húzzon bele, aztán jön a pihenés.

A babaruhák miatt nem nyaggatnám. Hagynám vásárolni, és ha később hiányzik neki ez az összeg kiegészíteném neki, hisz nem butaságra költötte.

2012. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen da van azért a piciért már most is:) én is oda vagyok a gyerekekért,nekem van két unokaöcsém és van egy unokahugom.Régen,mikor még az első unokaöcsém 2 éves volt,akkor vettem neki egy plüssmacit,és többet aztán semmi pénzemet nem költöttem rá.A többi gyerekre meg egyáltalán semmit.Van egy ismerős kislány(7 éves most,de két éves kora óta ismerem),rá körülbelül én csak 250 forintot költöttem(sajtburger) és ennyi-jól van,mondjuk anya többet(ajándékok karácsonyra,szülinapra).Anya és az ő anyukája régen még munkatársak voltak és aztán a sors véletlen ideterelte őket.:D de tök jó,imádom őket:DD

Szerintem magyarázd el a lányodnak,hogy nem az a fontos,hogy mennyit költ a picurra,hanem az,hogy majd később mennyit fog vele foglalkozni.


Mi az a pelenkatorta?:O SOSEM hallottam még erről,pedig 4 gyerekből kettőt pelenkáztam én sokszor..


16/L

2012. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos szerintem hagyd had vásárolgasson neki csak beszélj vele hogy tudjon mértéket tartani! Ez a pelenka torta: [link]
2012. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
50%
Hány éves a lányod? Nem lehet hogy ő terhes, és ezért van ennyire feldobva?
2012. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem terhes,ezt biztonsággal állíthatom,hiszen még csak 13 éves,és még meg se jött neki:) Köszönöm az eddigi válaszokat,jöhetnek még!:) Esetleg volt valakinek ilyen tapasztalata?
2012. máj. 12. 14:44
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is ez volt mikor a húgom terhes volt aztán mikor megszületett a baba és mindenki a babára figyelt,megbánta hogy elköltötte a pénzét :)
2012. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem is ezt csinálta régebben.

Ha nincs a lányodnak kisebb testvére, vagy egyáltalán testvére akkor érthető, hiszen vágyik arra, hogy gondoskodhasson egy babáról, mint mások a kistestvéreikről.

Egyik barátnőjének nem született mostanába kistestvére? Lehet,hogy onnan kapott kedved a "babázáshoz".

2012. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 L.Thomas válasza:
53%

Esetleg anyakomplexus ??

Van neki testvére ? Ha nincs esetleg azért teper annyira a dolog iránt mert hiányzik neki egy testvér az életéből akire vigyázhat ???

Érdemes ezen a szálon is elindulni és leülni vele beszélgetni..

2012. máj. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!