Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Külföldre költöztek és egyedül...

Külföldre költöztek és egyedül hagytak egy elsős gimnazistát a szülei Bp-en, tudok róla, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok szerintem nagyon durva, tippeket kérek gyorsan ezek figyelembe vételével:

Két hónapja egyedül él egy albérletben BP-en egy 15 éves kamaszfiú. Szülei külföldre költöztek, rokonai a közelben nincsenek. Pénzt kap, ezzel nincs gond. De tudni szeretném, milyen törvényi kötelezettségeket sért, milyen durván, felelőssé tehető az a rokon, aki tud az egészről, de nem szól a hatóságnak? Illetve hogy lehet névtelenül bejelentést tenni, anyuka kapcsolatrendszerében orosz maffiózók is felbukkannak, nem szeretném magamra vonni a figyelmüket.



2012. jún. 3. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Én írnék egy névtelen levelet a kerületi gyámhivatalnak.
2012. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Így van, a szülők meg számíthatnak egy jó kis büntire...mivel kiskorút, nem lehet egyedül hagyni , törvényellenes...az meg más kérdés, mekkora szemétládák hogy magáról gondoskodjon...
2012. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarnak találni, akkor meg fognak találni... legfeljebb majd elásnak vhová, mint azt a fickót Csepelen.


Annyira biztos vagy benne, hogy egyedül él?

Ez a kérdés csak költői, de akkor is ennyire ügybuzgó lennél, ha mondjuk gyerekbántalmazás vagy családon belüli erőszak lenne?

2012. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy valakire rábízták, figyeljen rá, vagy ha gondd van tudjon kihez fordulni?

Egy ekkora gyerek ellátja magát, gondolom a kapcsolatot tartják telefonon, és megbízható a gyerek ha otthon merték hagyni.

Annó engem és Hugom is hagytak magamra ennyi idősen mikor el kellett utazniuk. Pénzt hagytak Anyuék, boltban bevásároltam, megfőztem, elvoltunk Hugommal, én vigyáztam rá. Ha gondd lett volna, Anyu beszélt a szomszéd nénivel, hogy hozzá fordulhatunk-e.

Egy 15 éves már el tudja látni magát, kötelesség tudó!


Hugom most külföldön dolgozik, és ott is vol egy nő, aki otthon hagyta a 2 gyerekét, 16 és 14 éveseket, a Mami tudta, heti 1x átment rájuknézni.

Az anyának nem volt más megoldása, dolgozni kellett hogy a lakás hitelt tudja finanszírozni.

Apuka feljelentette őket a gyámhivatalnál, de nem lett belőle semmi, mert a Mama volt a felügyelő aki vigyázott rájuk, tudott róla hogy szülő külföldön.

Ha látom hogy a gyerek elvan, nem szólnék ezért, nem nehezíteném mások életét! Nyár van, suli nincs!

2012. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Segíts a gyereknek megélni egyedül. Jogi ügyekbe nem keverednék bele egy ilyen helyzetben. Te honnan tudsz róla, amúgy?
2012. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább abban segíts, hogy normálisan élhesen. Szerintem jobb neki egyedül egy lakásban, mint egy nevelőotthonban.
2012. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Párom is,mikor középsulis lett kapott egy lakást,abban a városban ahol tanult és egyedül élt. Semmi baja nem lett.Sokan csinálják igy.

Inkább segíts a kamasznak, mint h alárakj és valamilyen intézetbe bedugják kedves "jólelkű" rokon.

2012. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne avatkozz mások dolgába.Sokkal jobb neki így mint egy nevelőotthonban.
2012. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát, gondolom rendszeresen tartják a kapcsolatot, nem hiszem, hogy csak küldik neki a pénzt és ennyi. Lehet, hogy valaki időként rá is néz, hogy rendben van-e a lakás, elboldogul-e.


Nekem volt olyan osztálytársam gimiben, aki kb 70 km-re lakott a sulitól, de nem kolis volt, hanem albérletet fizettek neki a szülei. 14 múlt pár hónappal mikor elkezdte a gimit és beköltözött egyedül az albérletbe. Az első évben még minden hétvégén hazajárt, de tizedik osztálytól (akkor volt 15 éves), már csak két-háromhetente... Mondjuk ő nem volt túl jó viszonyban a szüleivel, ezért nem járt gyakrabban haza, de a lényeg, hogy 15 évesen 3 hétig tök egyedül lakott, aztán hazautazott 2 napra, majd megint 3 hétig egyedül.

Suliból sose hiányzott, jó tanuló volt, barátai is voltak, tök normális lánynak ismertük.

2012. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
OK. Én sem akarok beleavatkozni, távoli rokona vagyok Halasról. Csak attól tartok, felfedezik a haverok az üres lakást ő meg jófejségből engedni fog. Itt szokott eltörni a dolog... Amúgy ha történne valami a sráccal és rendőrségi ügy lesz belőle, felelősségre vonhatnak akár engem is, mert tudtam róla, hogy egy kiskorú egyedül van?
2012. jún. 3. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!