Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Megengednétek a 13...

Szülők! Megengednétek a 13 éves lányotoknak, hogy egy 15 éves fiúval járjon? És, ha igen mit engednétek meg?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 22:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem engedném, mert egy 13 éves kislány ne pasizzon -.-
2012. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Titokgazda ***** válasza:
79%

A mai világ úgy működik, hogy teljesen mindegy, mit engedsz meg nekik.

Ha nem engeded neki, hogy járjon valakivel, és van akkora tekintélyed, hogy ez így is legyen, akkor joggal fog utálni a saját gyereked.

Bár úgy gondolom, hogy nem igazán múlik azon semmi, hogy ki, mikor veszíti el a szüzességét. Azon múlik, hogy kivel, és hol, milyen körülmények között. Na meg azon, hogy vannak-e az embernek normális szülei, akik nem pórázon tartják a gyereket, hanem elmagyarázzák neki a dolgokat, és ha ért mindent, akkor azon a területen azt csinál, amit akar.

2012. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen volt először barátom, nem kérdeztem senkit hogy lehet-e. Mivel le voltam engedve 8-ig a ház körül, ott lehetett találkozni. Ekkor csókoloztam először. Kb két hétig voltam halál szerelmes, utána vége is lett a románcnak, majd jött másik. 15 évesen vesztettem el a szüzességem, ezzel bőven ráértem volna. 16 éves elmúltam mikor az első igazi szerelmemmel összejöttem, vele kellett volna megtenni, 3 évig járunk. Ma már 29 éves múltam, férjnél vagyok, 2 kicsi gyermekem van.
2012. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Napéjegyenlőség válasza:

Én nem szólnék bele, ha lenne lányom. Azért, mert úgy nevelném, annyit foglalkoznék vele, hogy képes legyen ilyen helyzetben is jól dönteni, és ha hibázna is, vagy egyéb kudarcok érnék, azt merje nekem elmondani. Ha kell és tudok, akkor segítek, de mindenképpen biztosítanám arról, hogy mellette állok minden körülmények között.


Egy szülőnek nem az a dolga, hogy megóvja a gyerekét az élettől, hanem az, hogy megtanítson neki módszereket, fejlessze az érzelmi intelligenciáját, segítse kibontakoztatni a képességeit, és hogy utána mit használ fel belőle, az az ő dolga.


De biztosítalak felőle, hogy akár tudatosan, akár nem tudatosan neveled a gyerekeidet, ők rengeteg tanulnak tőled, és a legtöbb konfliktuskezelési technikáidat már rég átvették tőled. És ha ócska ember vagy, sajnos nagy valószínűséggel ő is az lesz, míg ráébred arra, hogy másképp is lehet csinálni. Ha viszont egészséges elméjű lennél, akkor nem aggódnál semmitől.


"Jó pap holtig tanul." Pofára esés nélkül viszont nincs fejlődés.


A köv kérdést nem nekem kell megválaszolnod.


Mi lehet a legrosszabb, ami történhet? Ez a világvégét jelentené, amit nem lehet megoldani, vagy tovább lépni?

2012. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
13 évesen 18 éves sráccal jártam. Persze senki nem engedte meg, annyira ellene voltak hogy majdnem meg is szöktem. Persze végül nem tettem, mert megengedték hogy nálunk találkozhatunk, sokáig így ment, megismerték, megkedvelték a srácot. Az hogy van pár év korkülönbség semmit nem jelent, nem ezt kéne nézni, hanem hogy milyen az illető.
2012. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam el mindent, de én saját példával élnék... 19 éves vagyok, 13 évesen volt először barátom, aki akkor 18(!!) éves volt. a szüleim elég értelmesnek tartottak ahhoz, hogy tudjam, hol a határ. 4 hónapig voltunk együtt, nem feküdtünk le, csak ésszerű keretek között szórakoztunk. és, nem lett belőlem ribanc, sőt, nem tudom, hogy ez a mai világban ciki vagy inkább becsülendő, de mivel még nem találtam olyan fiút, máig szűz vagyok. 13 évesen 18 éves barátom volt. persze ez a mai generáció már nem ilyen ésszerű és megbízható...
2012. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én a 14-et töltöttem be és egy hónap múlva összejöttünk párommal (ő akkor 19 volt). Nagy volt itthon a feszültség, titokban találkoztunk és kb egy év múlva buktunk le. Na nem is kell mondanom eltiltás stb. Ezzel annyira mentek, hogy most már több mint 4 éve a menyasszonya vagyok és jövőre odaköltözök hozzá. Ő segített átvészelni a középiskola adta nehézségeket, általa vagyok jobb ember. Mi több mint 3 éve voltunk együtt amikor először lefeküdtünk. Sem ő sem én nem bánunk semmit sem. Ha újra kezdeném ugyan így csinálnék mindent. Sok nehézséggel kellett megküzdenünk, de már közel a cél és a boldogság.

Azzal, hogy a lányodat eltiltod a sráctól csak megútál, többé sosem fog bízni benned. Ugyan ezt éreztem én is évekig a szüleim iránt. És ez nagyon rossz neked és neki is. Inkább próbáld támogatni és értelmesen elbeszélgetni vele. Érezze azt, hogy szereted és attól függetlenül ugyanúgy megmaradt köztetek a kapcsolat, de már a felnövés útjára lépett. Lehet hogy ez a szerelem csak múló, de az is megtörténhet, hogy ő lesz élete párja :) Szóval csak ügyesen. Szorítok!

2012. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Mért kell egyből a szexre gondolni? Nem minden 13 éves lány ilyen. Én is csak kedden leszek 14, de már belegondoltam, hogy ha lenne egy barátom, tuti, hogy nem feküdnék le vele! 10000%! Persze ez - mint már mások is mondták - a lányod jellemétől is függ.
2012. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
0%

13 éves? Mi a fene történik? Miért kell ilyen korán elkezdeni? Nem ezen kellene gondolkodni 13 évesen.

Én elbeszélgetnék vele, hogy még túl fiatal. Stb..

Várhatna ezzel úgy 15-16 éves koráig.

2012. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
78%

" Mégis 15,5 éves korában feküdt le vele először :-)

Büszke vagyok rá"


Van is amire! :-S



Nem tiltással kell nevelni, de ésszel kell nevelni. Egy gyermeket úgy kell felnevelni, hogy érték legyen számára a kapcsolat, a becsület, a MÁSIK ember. Úgy 15, mint 20 évesen. És arra is kell nevelni, hogy mik az életkori sajátosságok, mi az ami korai 15 és mi az ami korai 17 évesen.

Én értem, hogy manapság divat a "párkapcsolat" 13 évesen, de ebben a korban legyen elég a puszi, a kézfogás és kész. Nekem is volt barátom ennyi idősen, ennél több nem is volt közöttünk. Egy 13 (!) éves sem testileg sem lelkileg NEM (mondom NEEEEEEEEM) felkészült egy testi kapcsolatra. De nem csak 13, 15-16 évesen sem. Nem vagyok maradi, gyermekekkel, serdülőkkel foglalkozom, próbálom terelgetni őket. A családban is sok 14-16 éves kamasz van. Nincs rossz önértékelésük, rossz önismeretük, sőt! Mindegyiküknek vannak ideáljai, srácok akik tetszenek, egy egy puszi, szájrapuszi volt is...és tudják, hogy ennyi ami egyelőre az övéké. Kell valami, ami megmarad a hosszú párkapcsolat jelképeként. Egy tartós, hosszú kapcsolatban történjen az első szex (ne 15 évesen, amikor még félig gyerekciőben járnak, amikor azon is össze lehet veszni, hogy hányadikán van elseje). Az eslő szex érzelmileg komoly háttérrel rendelkező kapcsolatban kellene történjen, ésszel. Még tudnék 0rni erről oldalakat, habár tudom nem vagyok népszerű...mégis tudom mit beszélek...

2012. júl. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!