Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Nem bírom tovább...

Mit tegyek? Nem bírom tovább a 19 éves Fiam totál lazaságát?!

Figyelt kérdés

43F vagyok,12 éve egyedül nevelem a Fiamat.Laktunk vidéken,most Pesten.Össze vissza bugdácsol,tele igazolatlannal,teljesen laza.Állandóan csak az amerikai repper feketék érdeklik.Semmi munka,semmi itthoni együttlétben nincs benne.Mindent elhagy,elront,sose ér oda sehová időre,stb.Én dolgozom elég sokat,van egy jó pérkapcsolatom,de úgy érzem,ez miatta fog tönkremenni.

Gyomoridegem van,remegek,nem tudok enni,nyugodtan élni,a munkámat végezni.Lehet,hogy szemétség,de szabadon engedném leszívesebben,a haverjaival társbérletbe.Kifizetném a lakbért,csak hagyjon élni.Én precízen dolgozom,Ő meg ilyen.Tökre nem vagyunk egy hullámhosszon,és teljesen kivagyok ettől,félek,hogy ha ez így megy köztünk tovább,abból mégnagyobb baj lesz...


2012. jún. 28. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

1-2 atyai pofon nem hiszem, hogy árthat. Vagy engedd szabadon, de ne fizesd neki a lakbért! Adhatsz neki egy fix összeget, de még véletlenül se annyit, hogy fussa ilyenekre.

Azért viselkedik így, mert hagyod.

2012. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
szerintem meg késő már pofonokat osztogatni, azt előbb kellett volna elkezdeni. bizonyára nem most kezdődött a probléma. viszont tudnia kell, hogy vannak határok és ő nem egy amerikai fekete srác, hanem egy fehér magyar, aki nem úgy lesz sikeres, mint mondjuk 50cent. viszont ha ilyen zenéket hallgat, akkor már értek is mindent a viselkedésével kapcsolatban. lefogadom, hogy szív is és azért ilyen zárkózott és hanyag. nem akarlak bántani, de ha eddig nem álltad útját, akkor most már rohadt nehéz lesz! ha elküldöd albérletbe és még fizeted is neki, azzal csak jót fogsz tenni, elsősorban nyilván magadnak, mert nem fog zavarni, de gondolj csak bele, hogy majd ott a haverjaival mit fognak művelni.. hiszen senki nem fogja felügyelni őket, mehet 0-24ben a lazaság. küldd el dolgozni, először is vállaljon egy kis felelősséget, majd talán szépen, lassan benő a feje lágya.
2012. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Egyet érek az előttem szólókkal!

Nincs zsebpénz, meg ruhára csavargásra szórakozásra sem adnék neki, míg valamit fel nem mutat!

Valamit valamiért!

Dolgozzon! Itt a nyár, Balaton, pincérkedjen, vagy takarítsion, neten keressen valami melót!

Kap 1 hónapot, szerezzen munkát, segíts neki melót keresni, tartsa el magát, de ne te! Tudja meg mi a munka, ne készen kapjon mindent!

Az nem megoldás ha te finanszírozid, abból nem tanulja meg, megint csak készen kapja a semmiért!

Állj a sarkadra, ülj le vele, mondd el neki, csak annyit vártál el tőle tanuljon, otthon segítsen be egy keveset, de ezt nem tette meg, mostantól leveszed róla a kezed, dolgoznia kell! Nincs zsebpénz!

2012. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el dolgozni,ne pénzeld, ne támogasd ezt az életmódot se anyagilag se sehogy.Nehéz dolgod lesz,mert eddig hagytad elkanászodni,de semmi sem lehetetlen.
2012. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most komoly? Atyai pofon 19 évesnek? Na attól jobb lenne a helyzet... Nem hiszem.

Unokatesóm is ilyen volt, de megváltozott. Egyet tudok javasolni, ami pont ebben a korban lehet hatásos: Camphill.

Nem egyszerű a dolgod, teljesen megértem. Szerintem ne add fel, minden rendbe jön, kitartás! De lépni kell. Most.

2012. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit szánj a fiadra több időt.

Szerintem nem igazán beszélgettek, nem beszélitek meg a dolgokat.

Gondold végig mennyit beszélgettél a fiaddal a napi meló mellett, vagy mennyit beszélt ő, amit te végighallgattál napi hány perc volt ez az elmúlt 1 héten?


Egyedül nevelted, csak rád számíthat, te vagy neki az egyetlen családtagja, ezt szerintem pontosan tudja jól ő is, és neked is tudnod kell, tehát ne dobd el magadtól.


Vedd észre a jó dolgokat a közös életetekben, benne, ne csak a rosszat! És beszélgess vele sokkal többet!


Egyébként mióta bukdácsol, nem jár be órákra? mit csinál helyette? eddig ez miért nem zavart? megbeszéltétek? vagy csak kiabáltál vele?


ne haragudj hogy ezt mondom, de a gyerek egy képlékeny vmi, és te gyúrtad olyanná amilyen lett

neked kell megjavítani, te cseszted el, a gyerekedet nem lehet visszavinni a boltba hogy hibás, már nem kell


azt gondoljátok végig közösen, mit rontottatok el, szerinted, szerinte, majd azt találjátok ki mi legyen a megoldás

A tűnj az életemből nem az!

2012. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
nem értek egyet az előttem írókkal. Nem keménykedni kell vele, hanem szeretni.
2012. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én először elbeszélgetnék vele, mint férfi a férfival. Ha ez nem válik be, akkor mint apa a férfival. És ha ez sem, akkor igen, elengedném, de nem úgy, hogy én fizetem az albérletét! Ha akkora rohadt nagy menő, akkor tartsa el magát! SZerintem az élet megadja azt a pofont, amit te 15-6 évesen kifelejtettél, mert ez nem most kezdődött! Utólag már nem hozod helyre a tekintélyed, az valahol elsiklott. Most már csak abban reménykedhetsz, hogy valami csoda folytán egyenesbe terelődik az élete. Mondd, hogy akármikor hazamehet, ha rendesen jár suliba, vagy dolgozik. Egyéb esetben én nem támogatnám ezt az életvitelét. A haverok se haverok annyira, ha le vagy égve... ez elég gyorsan kiderül!
2012. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem utazzon el Amerikába.
2012. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én anyukám mindig nagyon szeretett, rám még csak panasz sem volt, mert tanultam, nem drogoztam, cigiztem, ittam, semmi, tök jó gyerek voltam. Első félévben nem ment a fősuli, és otthagytam, és anya már habzó szájjal közölte, hogyha nem szedem össze magam, és kezdem újra, keresek munkát, vagy valami, akkor mehetek isten hírével, ő nem fog eltartani.

Nem is terveztem lébecolni, de azért ha esetleg fel is merült volna bennem, hogy egy percet hátradőlők, akkor gondoskodott róla, hogy ne.

Először meglepődtem rajta, hogy anya képes lenne kidobni, de igazából csak azért csinálta, hogy ne legyek ilyen elkanászodott szar, mint ez a rakás fiatal, aki semmit se kezd magával.

Szóval fenyegesd meg, hogy vagy összeszedi magát, vagy mehet a fenébe. Ha pedig ezek után sem tesz semmit, akkor tényleg elküldheted otthonról. Hátha az észhez téríti, mert itt már sok minden nem fog rá hatni.

2012. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!