Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednéd 15 éves lányodat a...

Elengednéd 15 éves lányodat a Balatonra a barátaival?

Figyelt kérdés
Sajnos én és a férjem is egész nyáron dolgoztunk, nem kaptunk szabadságot. Minden évben leszoktunk menni a Balatonra nyaralni mert van egy vízparti házunk. Viszont idén így erre nincs lehetőség de ő nagyon szeretné levinni pár barátját. Szerintetek megengedjem?

2012. júl. 1. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Én nem engedném, még fiatal nagyon.

Menjetek hétvégenként.

2012. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is 15 éves a lányom, a nagymamának van lent nyaralója, nem vízparti, de közel a szabad strandhoz.

Évek óta leviszi a nagymama a lányom, és valamelyik barátnőjét 1-1 hétre, de idén lesz először, hogy nem fogom engedni, mert hirtelen annyira megöregedett és leépült szegény mama, hogy a lányoknak kellene a mamára vigyázni, nem pedig fordítva. Már ezt a helyzetet sem merem bevállalni, pláne azt nem, hogy egymaguk legyenek.

Ilyenkor én mindig a vészhelyzetekre gondolok. Szerintem egy gyerektársaság nehezen oldja meg, a felnőtt arra kell, hogy ha pl. ne adj isten zárlat keletkezik, rögtön tudja, hogy mi a teendő, egy 15 évesről nehezen tudom elképzelni, hogy szalad a villanyóra szekrényhez, majd felüti az aranyoldalakat és villanyszerelőt keres. És ez csak egy példa a sok közül...

Összegezve, én nem engedném!

2012. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Majd úgy 2 év múlva. 15 évesen ne menjen "egyedül" illetve barátokkal. Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval.
2012. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Ha megbízol a lányodban és mindig beszéltek egymással telefonon akkor igen.. Ne maradjon már ki a Balcsiról mert a szülők nem érnek rá.. menjen csak érezze jól magát de előtte kérdezd meg kiket vinne és beszélj a stzüleivel
2012. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem,15 évesen ne menjen el egyedül a Balatonra,majd 17-18 évesen ha kellően megbízható,és ismerem a barátait, 15 évesen nagyon fiatal még,de ezt neked is kéne tudnod te vagy az anyja.
2012. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Csak ha egy felnőtt velük megy - akár valamelyik barátnőjének az anyukája, keresztanya, akárki, de legyen velük felnőtt.
2012. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
Ha megbízható lány és tudod kikkel megy pontosan. És minden nap kb 2szer hazatelefonál. Akkor igen.
2012. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Csak felnőtt kísérettel. Olyan felnőttel, akiben Ti is megbíztok és aki naponta egyszer jelenti, mik történtek. Egyedül semmi esetre sem. Gyerek még!
2012. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Ne tedd! 15 évesen engem leengedtek a Balcsira,pedig nem laktunk közel.Akkor Kecskeméten laktunk.Anyuék leengedtek 3 lánnyal,és 2 fiúval.Az egyik lánynak volt ott nyaralójuk.Le is mentünk 4 napra.Első nap fürdöttünk egész nap,bevertünk néhány sört.Éjszaka 3-kor még kint mászkáltunk,már totál részegen.Reggel a vízparton ébredtünk.Totál másnapos mindenki.A fiúk már célozgattak,hogy na ők szívesen csinálnák velünk.Persze ekkor még mi lányok élből elutasítottuk őket.Igen ám,de az éjjel olyan szinten leitattak minket,hogy megtörtént.....Képzelhetitek..4 lány 2 fiúval...Reggel arra ébredek,hogy szörnyen fáj...Észbe kaptam...Na kemény bosszúból mi is leitattuk őket a sárga földig...Elvittük őket a város közepébe és ott hagytuk őket..Ronda dolog volt,de a 15 éves fejünkkel nem tudtunk jobbat kitalálni.Azóta nem láttam őket,de állítólag meglettek :D Na a lényeg,hogy ne engedd el.Tanulj anyám hibájából!
2012. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16 éves lányom van még őt sem engedném el,15 évesen meg pláne.Valamelyik nap házibuliban volt,az egyik lány annyira részeg lett egy óra alatt,hogy majdnem ügyeletre kellett vinni.Csak felnőtt kísérettel,de csak megbízhatóval,mert itt a buliban is voltak nagykorúak,de nem sokat értek vele.
2012. júl. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!