Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem túl korai ez még neki?

Nem túl korai ez még neki?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves, már nagyon zavar, hogy ennyire sokat foglalkozik a külsejével. Úgy döntöttünk pszihológushoz fordulunk, de elötte kiváncsi lennék a ti véleményetekre is. 1 kerek éve mindennap kondi terembe jár, és ott tölt 3-4 órákat ez idő alatt kondizik,szaunázik és szolizik .. 2 hetente műkörmöshöz jár, illetve kozmetikushoz, emelett 1 éve festi a haját szőkére. Nagyon sokáig póthajért könyörgött, ez is most 1 hete lett neki amit persze én fizettem 75 ezer forint volt, ám itt még nincs vége mindennap arról beszél, hogy már csak 4 év és megcsináltathatja a mellplasztikát és a száját. Ez előtt voltunk már a vadaskertben , egy fél éve akkor azért

ert bulizni járt a szivetre, egyszerűen döbbenetes azt válaszolták, hogy hagyjuk csináljon azt amit akar. mivel tudnánk rá hatni ?


2012. júl. 6. 15:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
37%

Ha magunkat nézzük vissza ilyen idős korunkban akkor valóban nagyon korai.

Ha a mai tizenéves generációt vesszük, akkor már korántsem az. Persze a családok anyagi lehetőségei egyéni határt húznak abban, hogy meddig mehetnek el. Nézz csak szét facebookon. Döbbenetes dolgokat láthatsz a mai fiatalokról. Szóval remélem nem sokan jönnek azzal, hogy Ti rontottátok el.

A pszichológust mondjuk túlzásnak tartom, inkább szabályokat állítanék fel.

2012. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt és úgy csinálja amit megengedtetek neki!
2012. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Én is 14 éves vagyok de ezek közül egyiket se csinálom és még egy jó ideig nem is szeretném plasztikáztatni főleg nem szeretnék.Szerintem nagyon korai ráért volna 16-17 éves korában is erre de lehet hogy még akkor is korai lett volna.
2012. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%
Látod, vannak még normális tinik is! Csak így tovább!
2012. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen vigyétek el.


A barátnőm nem sminkel és ő természetesen szép. Ő mondta, hogy hülyeség ez a smink mánia.

2012. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne is haragudj, de Nektek, a szüleinek is kellene egy pszichológus. Ne adj pénzt a hülyeségeire és kész. Anyám 40 év munkaviszony után alig keres többet, mint amennyit Ti elköltöttetek a lányod hajára. Persze, megértem én, ha van miből, de ha mindent megengedsz, megveszel és kifizetsz neki, akkor mit vársz. Ha legközelebb akar valamit, mond meg neki, hogy keresse meg rá a pénzt és kész.
2012. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
most meg fogsz sértődni... de valamit valahol NAGYON elrontottál.
2012. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
100%
Én 15 vagyok és ugyanezt csináltam; 13 évesen kezdtem sminkelni, folyton a külsőmmel foglalkoztam, buliztam sőt alkoholizáltam, a jegyeim borzalmasak voltak. Nem tudta senki de minden azért volt, mert egy cseppnyi önbizalmam sem volt. A szüleim tehetetlenek voltak. Beirattak egy csoport terápiára, félévig vettem rész a foglalkozásokon és teljesen megváltoztam. Jeles tanuló vagyok egy jó gimnáziumban, imádok a családommal lenni, rengeteget olvasok (amit azelőtt soha) és most érzem magam jól. Nem aggódom azon, hogy hogyan áll a hajam, vagy, hogy felszedtem egy plusz kilót. Egészséges vagyok és jogász szeretnék lenni. Ezenkívül rengeteg jótékony dolgot csinálok (önkénteskedések, játék/ruha adományok rászorulóknak) amikre a terápia segített rávezetni. Ha lányát pszihoterápiára íratja be (amit ajánlok) mindenképpen csoportterápia legyen. Az első órákon talán nem fog megnyílni, és ellenkezik majd, mint én is tettem. De ha nem romlott még meg teljesen (elnézést a kifejezésért) akkor majd felenged és jobb élete lesz. Sok szerencsét!
2012. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamit elrontottál,14 évesen jó sportoljon,járjon fodrászhoz szőrtelenítesse a lábát,igazítassa meg a szemöldökét de ennyi. Minek neki szolárium,műköröm,hajfestés,pórhaj???

Az a legdurvább,hogy hagyod,hogy egy pi**át csináljon magából.

Képes vagy 75ezret kifizetni a póthajért??

Ne haragudj de roppant felelőtlen,és meggondolatlan szülő vagy a lányod meg egy elkényeztetett kis plázacica.A te hibád,hogy elengeded bulizni és mindent megengedsz.legyetek már végre szülők tessék leültetni megvonni tőle a műkörmöt,szolit,hajfestés és az egyéb baromságokat még addig csináljatok valamit amíg lehet.

2012. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, de ha nem adnál neki pénzt ezekre a dolgokra akkor nem csinálná! Minek ezek a dolgok egy KISlánynak? Én biztos nem finanszíroznám az ilyen "hülyeségeit". Póthaj, műköröm és szoli? 14 évesen? Azért kicsit durva...

22/l

2012. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!