Mikor engednéd?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt nemrég egy kérdés, egy kamaszról és arról, szabad-e neki műkörmöket rakatni.

Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, ti mit hány éves korban engednétek? Műköröm, melír, hajfestés, szemöldökgyanta és festés, szolárium, smink.

Nem vagyok még anyuka, de nagyon érdekel, ki hogyan látja! Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 21. 23:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

Én a szemöldököm szedetem.

Smink annyi van 'engedve' (nem is akarok..szeretek természetes lenni) szempilla spirál meg szájfény..esetleg ha bálba vagy fellépésre megyek alapozó.

Műkörme sok még tőlem fiatalabb lánynak is van.. de én kinyírnám fél nap alatt meg nem is tetszik!

Melír és festés: tönkre teszi a hajat(van hogy csúnya is)

festés: szoros értelemben festhettem már oviban is.. xD (víz festék(L))

De am. festeni sem érdemes magát egy fiatal lánynak (mondjuk fiúnak se) mert az meg tönkre teszi az bőrt.

Szoli: Véleményem nincs róla nem voltam.. de ink. ki fekszek a napra.

Smink: attól függ milyen mennyiségben..

8.-os ballagásra talán meg engedhető lenne mind.. de én nem fogok.. sokkal szebb minden lány/nő természetesen. :D

(jöhet a lepontozás xĐ)

13/l

2012. máj. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Fiatal anyuka vagyok, szerencsére kisfiúval. Láttam a kérdést, a 14 évesnek kellett volna köröm és kérdezték, hogy olyat engedne e más. Hát én nem. Maximum majd a ballagásra valami kicsit és szolidat. Ugyanez a melírral is, bár tincs talán belefér, de csak is középiskolában. A szolárium kizárt. A szemöldökét természetesen szedheti vagy szedetheti hisz attól adhat magára mert még tini. A smink nagyon elterjedt, én nem vagyok híve, de ha 14-15 éves lányom szeretné, akkor maximum a szemét kihúzhatná reggelente. Nagyobb alkalmakkor is egy nagyon szolid smink elmegy. Én így látom.
2012. máj. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ezek mindig felesleges dolgok! Egy lánynak meg kéne őrizni a természetes szépségét!
2012. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Második válaszoló, velem valahogy így volt, ahogy te mondod :) 8-os ballagás után engedtek egy nagyon kicsi melírt a hajamba (4 tincs azt hiszem, az is teljesen normális színű) műkörmöt 17 évesen, a szolit miután elmúltam 18 :) Egyedül a szemöldök dologba nem szóltak bele, bár tizenévesen csak szedettem, most 22 vagyok, pár éve festetem csak. Valahogy így szeretném majd a lányomnak is.

Utolsó válaszoló: teljesen egyetértek veled, hogy a természetes szépség a legszebb, de nekem ezek az apróbb korrigálások tetszenek(mint szemöldök gyanta), és kellenek is, hogy elégedett legyek magammal.

Első válaszoló: örülök hogy nem minden tizenéves agyonfestett, jó ezt olvasni :)

2012. máj. 22. 13:13
 5/26 anonim ***** válasza:
63%

Ebben a témában nagyon konzervatív vagyok. Egyelőre csak egy fiam van, így még nem gond. :)


Műköröm maximum alkalomra, vagy akkor, ha nagyon rágja a körmét és semmivel nem sikerül leszoknia róla, de akkor is csak nagyon szolidat, természetes hatásút. Olyan 14-16 éves kortól.


Hajfestés, melír: egyáltalán nem. Károsítja, roncsolja a hajat, én se festetem.


Szemöldökgyanta: ennek semmi akadálya. Inkább kozmetikus csinálja, minthogy otthon túlszedje magának. Mikortól? Attól függ, hogy mennyire csúf a szemöldöke, de 14 előtt akkor se kell igazítani.


Szolárium: kizárt dolog. Abszolúte káros. Amikor én voltam kicsi, még nem volt olyan egyértelmű, hogy bajt okoz, 18 évesen mentem először, a szalagavató előtt, de hála az égnek nem vittem túlzásba.


Smink: az iskola házirendjéhez igazodva. Szempillaspirál mehet, halvány szájfény szintén. Alapozóról lebeszélném, inkább bőrgyógyászhoz vinném. Kósza pattanásra korrektor oké.

Erősebb smink csak alkalomra, és 16-17 éves kornál nem előbb.


Nem kérdezted, de azért hozzácsapom:

tetoválás, piercing, fültágító: soha! Majd ha betölti a 18-at és még mindig akarja, akkor megteheti, de csak a saját pénzéből, és ha lehet, lebeszélem.

2012. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

hát én nem vagyok szulo,de azért írok :)

nekem anyukám a hajfestést egyáltalán nem is engedi,mert csunya a lenovés,mukormot még nem is akarok,szoláriumot sem,de azt tuti nem is engedné,sminket pedig 13 évesen,de nagyon ritka ha kifestem magam,a szemoldokomet pedig még o kuldott kiszedetni 13 évesen.

14/L

2012. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Műkörmöt nem szeretnék,talán majd csak 8.-ban.Anya azt mondta,hogy 8.-os ballagásra oké a műköröm.Melírt,és hajfestést csak középiskolában enged meg,igaz nem is szeretném,ha be lenne festve,mert szép színe van a hajamnak.Az unokanővérem kozmetikus,így ő szedi a szemöldökömet.Anya azt mondta,hogy szolit nem enged 18 éves koromig,mert nagyon megroncsolja a bőrömet.Smink nekem annyi,hogy egy kis szempillaspirál,néha szájfény,szemcerka.Ha pattim van akkor korrektor.Anyával kb. 2 éve lefektettük ezeket a szabályokat!:) 14L
2012. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Akkor amikor megkeresi rá a pénzt. Azzal már azt kezd amit akar... gondolná ő :D Mert úgy sem engedélyezném, csak 17-8 éves korban.
2012. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Korrekt és értelmes válaszok:)

Én sem engedném sem a piercinget, sem a tetoválást. Teszem hozzá, mikor 18 lettem, nekem mindkettő lett. A piercinget egy hét múlva kivettem, a tetoválás persze maradt, de csak 5 centis a csuklómon.Részemről ennyi fér bele.

A fültágítóról hallani sem akarnék, azt még megérteni sem tudom :(

2012. máj. 22. 16:53
 10/26 anonim ***** válasza:
36%

Hát az b.szott csúnya is az biztos. Meg veszélyes. Az simán beleakad valamibe, kiszakad aztán leshet. Sosem kéne. Tetoválás az igen :) Nem is 1 :) Már régóta álmom és biztos nem bánnám meg. Utolsó válaszadó voltam.


(19F)

2012. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!