Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Manapság hány évesen beszéljen...

Manapság hány évesen beszéljen a szülő a lánygyereknek arról hogy majd menstruálni fog?

Figyelt kérdés
Csak 8 és fél éves .
2008. máj. 4. 18:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
szerintem rá érsz még. Olyan 10-11 év kérül, előbb úgysem nagyon fog.
2008. máj. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

nekem még annó az orvosom aztm ondta hogy 9-10 éves korban Átlagos hogy megjöjjön valakinek nekem 12 évesen jött meg elöszörhát mitne mondjak nekem nem beszéltek szüleim mert nem felvilágósítós tipusuak és sírtam mikor megjött elöször! jó méfg a nmi életre nem kell felkészíteni de aztis már a mai világ miatt lassan elkezdheted megbeszélni vele főleg a VÉDEKEZÉST!!


16 éves lány vagyok

2008. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
Még nem fontos ha nem érdeklődik.Viszont ha kérdez,vagy érdeklődik a dolog iránt,akkor beszélj vele őszintén.Estleg úgyis szóbahozhatod,hogy "anya most menstruál és így fáj a pocija".Ennyi idősen azért már megkérdzet az unokahugom a tamponról,hogy az mi?Ez is egy jó alkalom erre.Könnyebb ha csak úgy szób jön,mintha leülteted,hogy most erről beszéljünk.Korainak már nem korai,de még nem is sürget az idő.Szerintem várj a megfelelő alkalomra.
2008. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is 12 évesen jött meg először.Szerintem olyan 10 éves korában elég ha hall erről.Aztán majd szépen fokozatosan,főleg ha jó a kapcsolatotok,akkor 13-14 éves korában elkezdhetsz beszélgetni vele a fogamásgátlás fontosságáról,az abortusz rosszaságáról és társairól.De ha nem érdeklődik a fiúk iránt akkor ráérsz később is.
2008. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A családunkban egy kislánynak 10 és fél évesen jött meg. De akkora már nem volt mit mondani neki, mert a gyerekek felvilágosították egymást a suliban.
2008. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Én már ovisan tudtam, mi az a menstruáció, mert egyszer anyukámnak véres volt a hálóingje, és megkérdeztem, mitől. Akkor elmesélte, hogy a felnőtt nőknek néha vérzik a puncijuk, innen tudják, hogy nem lesz kisbabájuk. És hogy ilyen mindenkinek van, és ha majd felnőtt leszek, akkor nekem is lesz. Nekem nagyon sokáig nem is hozták szóba ezt a témát újra, de erre nagyon emlékeztem. Utána már az iskolában került sorra, amikor pusmogtunk a suliban, hogy na vajon ki az, akinek már megjött, és kinek nem, meg hogy mikor fog már megjönni.
2008. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

Minél előbb...

Én 11 voltam, fogalmam nem volt, hogy mi történik velem, mert anyám nem mondott semmit.

Nem volt kellemes élmény, viszont meghatározta az életem

Szóval minél előbb, sőt én annak a híve vagyok, hogy a maga korának megfelelően mindig törődni kell a gyerek szexuális érésével!

2008. máj. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%

Elszomorít, hogy midnen válaszoló szinte azt hiszi, hogy ráér még...

Kérlek titeket, nézzetek át a szerlem szex kategória szüzdesség és szexualitás rovatába, de üljetek le.

Siralmas, hogy 12, ismétlem 12!!!!!! évesek élnek nemi életet, és fogalmuk sincs, mit csinálnak, nem tudják mi mivel jár, mi mivel függ össze, ezáltal nem is védekeznek.

Kell nektek egy ilyen leány? vagy fiú?

Miért olyan nehéz időben elkezdeni a felvilágosítást?

És abszolut felháborítónak tartom, hogy ráérünk még....

Nem, egyáltalán nem érünk rá semmire!!!!

Kicsit gondolkodjatok el, és nézzétek meg, mennyivel előbb érnek a fiatalok, mint mi annó, nem beszélve anyáinkról... (anyám 19 évesen menstruált, én 11... a lányom? lehet már 8 évesen fog...)

2008. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólónak szeretnék válaszolni ÉN NEM ÍRTAM AZT HOGY RÁÉR VELE mivel neek m az orvosommal iszonyat jó a kapcsolatom és 3 éve nekem állítólag már rég megkelelt volna jönnimert akkro votl az átlag 9-10 éves! minnél elöbb leül vele az ember beszélni annál jobb főleg a védekezés fontoságáról
2008. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem sem világositottak fel a szüleim, meg én se mertem megkérdezni tölük, mi a suliba 5.-es voltam amikor bejött a védőnő és elmagyarázta mi hogy van, aztán meg vannak a tiniujságok azokat vettem, és egyszer ajnándékba volt benne 1 betét, azt odaadtam anyunak és megkérdezte hogy nekem még nem kell?:) Mondom nem, de mire való?? :) És akkor ott elmondta, de nem részletesen, csak hogy valami végbemegy bennem, és akkor egyszer majd vérezni fogok, nekem 13 évesen jött meg és annyira váratlanul ért, nem volt itthon senki, "kiment belölem" minden tudás, és csak sirtam sirtam, aztán amikor anyu hazaért, ott már elmondott mindent részletesen, és még könyveket is mutatott, hogy mindenről tudjak.
2008. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!