Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Manapság hány évesen beszéljen...

Manapság hány évesen beszéljen a szülő a lánygyereknek arról hogy majd menstruálni fog?

Figyelt kérdés
Csak 8 és fél éves .
2008. máj. 4. 18:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukámnak kilenc (!) évesen jött meg, de a nagyanyám azon kívül, hogy ilyenkor vattát kell betenni, nem mondott neki semmit. Ennek a nagy prűd titkolózásnak az lett a vége, hogy anyám 17 évesen teherbe esett velem. Éppen ezért anyukám már kilenc évesen felvilágosított (nem csak a menzeszről, hanem az egész szexualitásról), pont azért, hogy velem ne történjen meg az, ami vele. Szerintem nem lenne baj, ha egy éven belül te is felvilágosítanád a lányod, ha csak pl. Matisz Klára esetére gondolunk, aki 10 évesen szült (és a nem megfelelő felvilágosítást megpróbálták azzal magyarázni a szülők, hogy a cigánylányok korábban érnek).
2008. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
100%
Nem tudom, miért számít tabunak ennyire sok helyen az, ami az intimitással foglalkozik. Mintha valami szégyenteljes dologról lenne szó... Az életünk része, és jobb korábban beszélgetni ilyesmiről, mint később. Amikor én először menstruáltam, úgy éreztem, hogy az anyám tesz rám, nem is mondott semmit. Maradt az olvasás és a mások kérdezgetése, mert anyámmal nem olyan jó a kapcsolatom (amit sajnálok, de már túl késő ahhoz, hogy kiépítsük), hogy ilyesmiről beszélgessünk...
2008. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
100%
29 vagyok, és 10 évesen megjött... Akkor ez világszám volt, ma már mindennapos. Szerintem 9 év körül szóba kellene hozni, ha ugyan nem tudja már rég a barátnőitől. Nekem is 9 évesen mesélt anyu róla, amikor nem értettem, miért nem jött be a vízbe a strandon... :-)
2008. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
14 éves vagyok.Én 10 éves voltam,viszont akkor már tudtam mindent,ha nem is anyukámtól,akkor ismerőseimtől,barátaimtól.De én ugy gondolom,bár nem tapasztalt fejemmel,hogy jobb minnél előb minthogy megijjedjen,vagy legalább feltudjon készülni.Nagymamám is mesélte,hogy ő az egészről nem tudott semmit,nem meséltek neki,és amikor megjött nem merte megmondani az anyukájának.Több napig sírt miatta.
2008. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor alsós koromban érdeklődtem, hogy mire való a tampon, a betét stb., akkor mindig azt a választ kaptam, hogy majd később beszélünk róla. Ennek az lett a vége, hogy szépen utánanéztem, és amikor 12 évesen megjött, és anyu jött, hogy na akkor beszéljünk erről, megkérdeztem, hogy még mit akar beszélni róla... És amikor azt kérdeztem, hogy használhatok-e tampont (nyolcadikas lehetttem), akkor is azt mondta, hogy még korai. Szóval eléggé önálló lettem, és most, mikor elmentem tablettát iratni, azt is inkább utólag közöltem. Csak azért, hogy tudjon róla, mert kérdezni már nem kérdezek semmit. Inkább utánanézek mindennek. Hát ide vezet a "ráérünk" meg "még korai" dolog...
2008. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
100%

9-10 évesen szerintem elég, de akkor mindenképp meséld el neki miért van ez és mit kell tenni ilyenkor. Én nagyon megijedtem mikor először megjött (11 évesen), soha senki nem beszélt erről nekem, még ha kérdeztem hogy mire jó a betét amit reklámoznak a tévében akkor sem mondták el. Aztán megjött és azt hittem valami bajom van, nem mertem senkinek elmondani, és nem tudtam mit tegyek hónapokig. Nagyon rossz volt.

Szexről sem beszélt nekem soha senki, 13 évesen kezdtem, csoda hogy gyerekem nem lett belőle.

2008. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
sztem propald már meg most csak ugy "körül irni" és majd még komolyodik és akkor részletesebben
2008. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már beszélhetsz vele, úgyse fog vele komolyabban foglalkozni most, de legalább tudja és nem ijed meg. Nincs ebben semmi ciki, bármikor lehet róla beszélni úgy, hogy ne legyen túl sok, se túl kevés információ. A 13 éves lányomnak már régen elmondtam, de még így is jött haza 11 évesen hajmeresztő tévhitekkel az iskolából:)). Szerintem nem érnek hamarabb a lányok (anyám 11, én 12, lányom 12 és fél volt, amikor megjött), csak több infójuk van, és azt hiszik, a több tudás több képességet jelent. Felelősség és komoly gondolkodás tekintetében pl messze elmaradnak a kamaszok az anyám korosztályától.

Van egy jö könyv-füzet, Peti, Ida és Picuri a címe, képregényes formában szókimondóan (svéd szerző), érdekesen írja le a dolgokat, de ezt együtt kellene nézned a gyerekkel (de legalább nem neked kell rajzolgatnod..:)).

2008. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
60%
szerintem nagy vonalakban elkezdhetsz beszélni neki erről! én elég szerencsétlen voltam, 8 éves koromban már megjött és nem tudtam mi az, mert persze mikor 8 éves voltam anyu még nem gondolt ilyenekre. Nagyon megijedtem, mikor véres volt az ágy, és nem tudtam, mi az. attól féltem, hogy beteg vagyok.
2008. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
100%
Nekem fiam van, mégis egészen kicsi korától fogva tisztában volt azzal, hogy a nőknek havonta 1 alkalommal menstruációjuk van, ami azt jelenti, hogy nem születik kisbabájuk abban a hónapban. Sosem takargattam magam, persze nem előtte húztam ki a tampont, de tudta, hogy az mire jó. Most 16 éves és teljesen normális kamasz. Szóval nem kell takargatni, csak természetesen az ilyen dolgokkal.
2008. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!