Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a 14 éves...

Ti elengednétek a 14 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
Ma reggel ezzel az ötlettel állt elő,hogy szeretnének holnap elmenni fürdeni egy körülbelül 80 km-re lévő élményfürdőbe 3 barátnőjével. Busszal mennének délután,és este 7 óra körül jönnének haza. A többi lányt elengedték..nem akarom,hogy szomorú legyen hogy kimarad ebből,de viszont nagyon féltem,mert azért nincsen túl közel.. Azt mondtam neki,hogy még átgondolom,és majd később visszatérünk rá. Szerintetek?
2012. júl. 31. 12:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Én nem engedném el. Amúgy is felesleges 2 óra fürdés miatt jegyet váltani, akkor is, ha 5 percre lenne a lakástól.
2012. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Hú hát nem is tudom. Mennyire megbízható és felelősségteljes gondolkodású a lányod? Mert ha megbízol benne, nem szokott átvágni akkor akár meg is engedheted. Én 14 évesen koleszos voltam így elég szabadon éltem (viszonylag), de ennek ellenére nem tudom mit tennék, ha a lányom ezzel állna elő (most még csak 5) mert ha nagyon szigorú vagy akkor az a baj, de ha elengeded akkor meg egész nap stresszelsz.

És ha felajánlod, hogy elviszitek őket autóval, vagy megbeszéled vele, hogy amikor megérkeztek akkor telefonáljon aztán 3 óránként kb, mert ha nem akkor elmentek érte.

A 80km tényleg sok, de nem hiszem, hogy a buszozással gond lesz és "csak" élményfürdőbe mennek (baj mondjuk a ház előtt is történhet vele).

2012. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Én igen! Ha ismered a lányokat, és megbízol-pláne a sajátodban! Akkor igen! Mindenképp néha jelentkezzen le legalább egy sms-el. Én is félteném, és könyékig rágnám a körmöm. De 14... mások ilyenkor már discoba járnak. Legyél jó fej, és bízz benne!!!
2012. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%
Azzal nincs is baj hogy önálló ez tök jó! Én felhívnám a barátnői anyukáját és megbizonyosodnék róla,hogy valóban oda mennek.De miért pont éppen olyan messze nincs közelebb? Mert ha valami gond van ,hát nem éppen félórás út!?
2012. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Én elengedném. Mondd neki, hogy hívjon fel, ha odaértek és indulás előtt is. Előbb-utóbb el kell kezdenie önállósodni.
2012. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Sajnos közelebb nincsen ilyen lehetőség...

Megbízok benne,jó a kapcsolatunk,nem cigizik,nem iszik,nem pasizik...de nemtudom mit tegyek..

2012. júl. 31. 13:15
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor szerintem engedd el. Igaz még kicsi 14 éves, de mostanában a 14 évesek már kis felnőtteknek érzik magukat. Legalább a te lányod csak élményfürdőbe akar menni és 7-8 felé hazaér. Az imént volt egy kérdés amit egy szintén 14 éves lány tett fel, hogy miért kapott ekkora büntit, mert piásan cigiszagúan 12-re ért haza befestett tincsekkel (2 órával később, mint ígérte) Ehhez képest az élményfürdő gyerekprogram. És arra is jó, hogy meglásd mennyire megbízható a lányod, plusz ha elengeded jófej vagy és ő is látja, hogy megbízol benne ami még jobbá teszi a kapcsolatotokat.

Viszont beszéld meg vele, hogy bizonyos időközönként telefonáljon.

2012. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
szerintem ha félted akkor kisérd el oket valakivel aztán menj el addig a városba vagy valami és ha vge menj értuk és eggyit hazajosztok.
2012. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A gond ezzel az,hogy holnap már dolgoznom kell,és így nem tudok velük elmenni...
2012. júl. 31. 13:42
 10/22 anonim ***** válasza:
és esetleg amásik két lány anyukája?
2012. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!