Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan álltok a kamasz gyereke...

Hogyan álltok a kamasz gyereketek szexuális életéhez?

Figyelt kérdés

Mit gondoltatok, mit reagáltatok, amikor rájöttetek/elmondta, hogy szexuális életet él?

Elsősorban lányos szülőkre vagyok kíváncsi. Írjátok meg, hogy hány éves volt akkor a gyereketek, köszi :)


2012. aug. 2. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom 16 éves volt,amikor elveszítette a szüzességét.Ekkor már 1 éve volt barátja.Én már valahol fel voltam készülve rá,hogy hamarosan ennek is eljön az ideje,mert tudtam,hogy 1 év után azért lassan engedni fog a csábításnak.Szerencsére nálunk soha nem volt tabu téma aszex,ha valami nem volt világos a lányom mert kérdezni,én pedig mindig igyekeztem kielégíteni a kiváncsiságát.Ebből kifolyólag maximálisan megbíztam benne és tudtam,hogy felelősségteljesen fog eljérni a dologgal kapcsolatban,gondolok itt a partner megválasztására,ill. a védekezésre.Aztán,amikor megtörtént a dolog,én voltam az első,akinek elmondta,én pedig teljesn normálisan fogadtam a hírt és örültem neki,hogy nem történt semmi galiba.
2012. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy állok ehhez a dologhoz, hogy úgy nevelem, hogy a szex nem tabu, bármikor kérdezhet és bármikor beszélünk róla. Úgy én, mint a párom...

Nálunk nem volt téma a családban a szex, nagyon nem...18 éves voltam, mikor 2 év kapcsolat után édesanyám megkérdezte, van-e valami kérdésem....

No én nyíltan szeretném és fogom is nevelni a gyermekemet, úgy, hogy 15-16 évesen feltudja mérni, kell-e neki valójában a szex. Úgy nevelem majd, hogy értékelje a szexet, ne fűvel-fával akarja és csak akkor ha a majdani párja valóban megérdemli őt...

2012. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Én nem vagyok szülő. Felénk mindig is tabutéma volt. Aztán most 15 évesen anyám elkezdett pánikba esni, hogy egy ribanc lesz belőlem. Össze-vissza magyarázgat mindenfélét a szexről, meg hogy ne feküdjek le senkivel blabla. Lepontozhattok, de már nem vagyok szűz. Ráadásul akkor egyszer találkoztam azzal a sráccal, akivel elvesztettem, tehát a félelme nem alaptalan. Nem is tudom, hogy mi vihetett rá. Talán épp az, hogy otthon soha nem beszéltünk az ilyen dolgokról, tehát nem is kell majd beszámolnom róla. Nem is fogok.
2012. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3%

Egyébként, ha enyhítő körülmény, ami köztünk történt nem önszántamból volt. Csontig leitatva, dübörgő zene mellett, egy olyan bulin, amire azt sem értem, hogy kerültem oda. De most az egész város úgy tudja, beleértve azt a fiút is, aki tényleg tetszik.

Mi lányok nem csak ennyit akarunk, viszont a fiúk többnyire igen és sajnos alkalmazkodni kell hozzájuk.

A szülők meg gyanútlanok, pedig ha körülöttem megnézem, hát... nem sok olyan 15 éves van, aki még teljesen szűz.

2012. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
utolsó elég sok lány van aki 15 évesen szuz,csaképp abból is aki nem.amugy te nem leszel,hanem már r*banc vagy,nem is értem az olyanokat mint te annyiba nem nézed magad és a tested,hogy akárkinek képes vagy odalokni? szánalmas.
2012. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekem még kicsik a lányaim,de úgy gondolom,hogy ha majd elérkezik az az idő nyíltan fogok nekik majd beszélni róla,és próbálom majd úgy nevelni őket hogy,tabuk nélkül kérdezzenek a témáról.Velem is így tettek a szüleim,én most még így éezem helyesnek....persze 10 év múlva lehet másképp fogom majd gondolni...
2012. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Pár hónappal ezelőtt anyu ennyit kérdezett: és hol jártok már xy-nal?:) hát mondom anyu szerinted? (ekkor 9 hónapja együtt voltunk) akkor írattunk fel foggátlót és azóta is viccelődés van mikor együtt alszunk, hogy jól kisimultunk, mi volt az éjszaka meg ilyenek :)


16/L

2012. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

na nálunk nagyon nem tabu a szex téma, de apummal szoktam mindig beszélni erről, mindig elmondja hogy vigyázzak meg minden meg ad gumit is bár először kicsit kiakadt mikor elvesztettem a szüzeségem de meg békélt főleg most már mivel már 3 éve együtt vagyok a barátommal. Anyumnál viszont tabu a szex nem is szoktunk beszélgetni ilyesmiről tudomásul vette, hogy jól megvagyok a barátommal és kész

17/L

2012. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

A lányom most 17 éves

Én már a legelejétől tudtam a dolgokat, mindig mondta hogy az én szobámból lépjek fel a fészbukjára és én is olvassam a beszélgetésüket. (Mivel akkor szoptattam a kicsit , nekem úgy volt kényelmes)

A lányom bármit megkérdezhet tőlem is , és az apjától is , szerintünk ez így korrekt, nincsenek tabu témák.

Én tudtam hogy el fog jönni ennek az ideje, korábban mint a "mi időnkben".

15 évesen feküdt le a barátjával, és előtte kb 2 hónapig pettingeltek.

Igazából annak örülök igazán, hogy ilyen kapcsolat van közöttünk és nem kellett olyat hallanom hogy : "anya bocsi hogy csak most mondom el de már nem vagyok szűz"

A párjával már 3 éve együtt vannak :-)

2012. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Bárcsak minden családban ilyen lenne a kapcsolat szülők és gyerekek között, mint ahogy a 00:15-ös válaszoló írta, hogy a lány, mindkét szülőjével mindent megbeszél! Ez nagyon jó dolog!!!
2012. aug. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!