Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan álltok a kamasz gyereke...

Hogyan álltok a kamasz gyereketek szexuális életéhez?

Figyelt kérdés

Mit gondoltatok, mit reagáltatok, amikor rájöttetek/elmondta, hogy szexuális életet él?

Elsősorban lányos szülőkre vagyok kíváncsi. Írjátok meg, hogy hány éves volt akkor a gyereketek, köszi :)


2012. aug. 2. 13:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

A lányom most 16 éves, mindent megbeszélünk egymással, beleértve persze az apját is. Másfél éve vannak együtt a barátjával, fél év után kezdtek pettingelni, miután elmondta, elvittem nőgyógyászhoz, kértem, hogyha le akarnak egymással feküdni, írassunk fel neki fogamzásgátlót. Kb. két hónappal az ominózus beszélgetés után szólt, hogy szeretné elkezdeni szedni a gyógyszert, úgy is kell még egy hónap, mire ténylegesen biztonságos lesz a dolog.

Én örülök annak, hogy így alakult, sokkal jobb, mintha egy buliban, valami vadidegennel történt volna, ne adj isten "muszájból".


A barátja megbízható, mindig együtt jönnek haza, egyszerűen csak látom a srácon, hogy szereti a gyerekem.

2012. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
Ha egyszer gyerekem lesz úgy nevelem, hogy meg tudjuk beszélni az ilyen dolgokat, és belássa hogy kamasz fejjel még nem érett a szexualitásra.
2012. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

Velem a szüleim sosem beszélgettek ilyenekről, mindig is tabu volt a szexualitás, a menstruáció is. Amikor anno megjött a menstruációm, anyum csak annyit mondott, hogy ez az és kb. ennyi. Minden másra magamtól, a felvilágosító kiskönyvekből, amit a suliban kaptunk, a barátnőimtől és a netről tudtam meg. Szerintem ez nagyon rossz. De látszólag nem is érdekli a szüleim annyira ez az egész.

Mivel így nőttem fel, nem is akarok beszélni velük erről, ha ők ennyire nem foglalkoztak ezzel, úgy érzem fölösleges erőltetnem. Igazából a legtöbb dologgal tisztában vagyok.

Egyébként még szűz vagyok, és nem volt még barátom. Talán akkor akarnak majd a szüleim beszélgetni velem erről, ha lesz barátom, de szerintem már rég késő. Egészen kicsi koromtól kezdve, folyamatosan kellett volna ezekről beszélgetni.


Tanulva ezekből, biztos, hogy úgy fogom nevelni a gyermekemet, hogy kérdezzen nyugodtan bármit, a korának megfelelően válaszolni fogok rá. Ha pedig eljött az ideje, leülök vele őszintén, komolyan beszélgetni. Szerintem nagyon fontos, hogy a gyerek érezze, bízhat a szüleiben, hogy jót akarnak neki és segíteni, támogatni akarják.

17/L

2012. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
Az a jó, ha agyerek időben fel van világosítva,és úgy van nevelve,hogy magától eszébe sem jut 17-18 alatt szexelni,és tudja magától,ki érdemes rá igazán,hogy neki adja a szüzességét,meg van a bizalom, mindent meg lehet beszélni
2012. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
82%
Anyámnak mikor elmondtam ki volt akadva. Apámnak ha anyám nem monda el, nem is tudja. Nálunk nem beszélünk ilyesmiről.
2012. aug. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Mi sem beszélünk ilyenekről...
2012. aug. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Én most vagyok 13 éves fiú!

De,mint nálunk is anyámmal ilyenekről nem beszélünk inkább apámmal.Így mondta nekem még szeptember-ben:

Fiam tudom,hogy lassan már mindent tudsz a nő és a férfi között mi történik.Szóval tőlem bármit kérdezhetsz nálam nem tabu a szex-ről beszélni.

És azóta is ha felmerül valamilyen kérdésem csak valamelyik este beül a szobámba és megbeszéljük.

Tudom,hogy kicsit eléggé furán néz ki,h 13 évesen már ilyeneket nézegetek de akkor is szerintem ez természetes főleg a fiúknál.Hallják az osztálytársuktól ezt meg azt meg amazt és persze,hogy kíváncsiak vagyunk.

2013. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!