Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Voltatok kamasz lányatokkal...

Voltatok kamasz lányatokkal ilyen helyzetben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy kamasz lányom aki 15 éves.Van egy barátja akit nem szeret sem a férjem sem én.A lányom viszont elég makacs ha elmondjuk neki a véleményünket,hogy mi nem tartjuk jónak hogy "járnak".Talán mi vagyunk túl szigorúak?A fiú 22 éves.A lányunk még szűz.A fiú viszont állandóan az ágyába akarja vinni.A férjem a fiúval már elég sokat ordibált,mert sértő megjegyzéseket tesz a lányom hugaira.Mit tegyek?Tiltsam el tőlle a lányom?A lányomnak nem szeretnék rosszat,de nem szeretném ha ez így menne tovább.
2009. júl. 24. 20:11
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
8%
Fcuk
2009. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
98%

bár én nem voltam ilyen helyzetbe, tudom mit tennék

annak alapján amit leírtál ez a fiu nem való a lányotoknak, beszéljétek meg vele, hogy ez nem igy megy h 15 évesen olyannal jár aki sokkal idösebb, ágyba viszi és ráadásul problémás is. ti vagytok a szülei, megkell védenetek föleg egy ilyen sráctol.

a "tiltás" az nem jo mert a tiltott gyümölcs érdesebbb, legalábbis a lányod igy gondolhatja, beszéld meg vele miért nem jo ez igy aztán apránként szabodáld. ne enged el pl 8 hanem csak 7ig, ad tudtára nem látjátok szivesen a barátját, és mással jobban járna

sok sikert, remélem segítettem

2009. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
A tiltás semmiképpen nem jó (bár a leírtak alapján indokolt lenne) mert a 15-évesek kissé őrültek és még nem tudják, hogy ez az ő érdeküket szolgálja. Inkább alapos felvilágosításra van szükség. Vidd el a lányod nőgyógyászhoz. Tudom, senki sem vágyik erre, de akkor ő is érzi majd, hogy nem ellene vagy, meg kicsit megérti, hogy ez nem játék. Közben szépen elmondhatod neki az aggodalmaidat, hogy te még úgy véled nem érett a szexualitásra, s hogyha a fiú szereti akkor így is kibírja mellette még pár évig. A döntés az övé, de semmi ne érje fölkészületlenül. Hiszen ebben a korban ha azt monjuk valamire, hogy tilos akkor ha kell elszökve hazudozva, keresztül viszik az akaratukat. A fiúval meg meg kell értetni, hogy ha tényleg szereti a lányotokat akkor nem hajszolja olyasmibe amire még nem érett, s hogy értse meg a leányhoz tartozik a családja is. S ezt tiszteletben kell tartania. Tetszik vagy sem, ti vagytok a szülők, s ti dektáljátok a feltételeket. Négyszemközt még a liliomtiprás börtönnelvaló büntetésére is fel lehet hívni a figyelmét. Hiszen ő már felnőtt férfi és tudnia kell!
2009. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

szia. az eltiltás a legrosszabb, azzal a hapsi karjaiba zavarnád, ez tapasztalat!!! inkább beszélj vele higgadtan és észérvekkel, próbálj konkrétumokat mondani, ne csak általános dolgokat, de ne tilts. próbáld meg a lányod bizalmasává válni, hogy ha tanács kell neki, hozzád forduljon. menjetek divatot nézni, fodrászhoz, legyen barátnői-bizalmas a viszonyotok - tudom, ez nehéz, és időigényes, de jobb, mintha falat húzna maga köré a lányod.

nem tudod valahova beiratni esetleg(tanfolyam, lovastábor...), amire vágyik és ahol hasonló korú srácokkal ismerkedne? akkor elfelejtené ezt a fazont, aki amúgy is öreg hozzá.

31/L

2009. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mimár leültünk a lányunkkal beszéltünk,de ő váltig állítja hogy a barátja nem csinál ilyesmit.Valamint sokszor nem engedjük őt el itthonról és még is elmegy.Legutóbb tegnap előtt én és a férjem is dolgozott 7 óra után értünk haza.A lányom nem kérdezte meg,hogy ott aludhat-e a barátjánál de mégis ott aludt.A hugai 10,13 és 8 évesek így nem tudtak mit csinálni.Sajnos a lányom bak és eléggé makacs.Amúgy meg a barátja az a rossz fiú tipus.
2009. júl. 24. 20:28
 6/23 A kérdező kommentje:
Táncra járt 4 évig.Ez volt a szenvedélye.De a barátja megkérte hogy ne csinálja tovább és abbahagyta.Sajnos mindent megtesz neki.): A barátja külön lakásba lakik(1 szobás)és már megkérte a lányom hogy költözzön oda.Persze mi ezt nem engedtük neki.A programokkal kapcsolatban lovagolni próbált,de nem szerette.Az utobbi időben a modellkedésen jár az esze.Legjobb barátnőjét is dobta a srác miatt akivel már kiskoruk óta legjobb barátnők.:( Amit nagyon sajnálok.4 hónapja járnak.Az utobbi 1 hónapban kezdett tragikus lenni a helyzet.:(
2009. júl. 24. 20:32
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Sürgősen vidd nőgyógyászhoz! Attól, hogy azt mondja nem történt semmi, ha ott aludt akkor ez nem biztos. Ha a fiú rosszfiú típus annál inkább. Valószínű a fiú is pangálja a lányt ellenetek. Viszont nem hiszem, hogy el tudnád őket tiltani. Ha eddig kiszökött akkor a tiltás után is megtenné, csak lehet, nem menne haza egy nap múlva. Figyelj oda a lányodra és beszélgess vele minél többet. A szerelemtől úgysem lát tovább az orránál. S ha kell a te válladon fog sírni. Nagyon nehéz anyának lenni. Nagyon nehéz jól dönteni ebben a helyzetben. Viszont nem védheted meg mindentől akkor sem, ha szeretnéd.
2009. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Rendben.Kérünk időpontot holnapra.Most beszéltem vele,hogy menjünk el nőgyógyászhoz.
2009. júl. 24. 20:45
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Annyira sajnálom, hogy így van. Ha úgy látjátok, hogy a fiú nagyon befolyásolja a lányt akkor esetleg egy pszichológus is szóba jöhet. Kizárólag azzal az indokkal, hogy jobban megértsétek őt, mint szülő-gyerek terápia. Nagyon jó anyának tartalak, amiért így aggódsz és próbálsz tenni valamit tenni.
2009. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) Majd utánanézek..Holnap 1-re van időpontunk a nőgyógyászhoz.
2009. júl. 24. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!