Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Voltatok kamasz lányatokkal...

Voltatok kamasz lányatokkal ilyen helyzetben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy kamasz lányom aki 15 éves.Van egy barátja akit nem szeret sem a férjem sem én.A lányom viszont elég makacs ha elmondjuk neki a véleményünket,hogy mi nem tartjuk jónak hogy "járnak".Talán mi vagyunk túl szigorúak?A fiú 22 éves.A lányunk még szűz.A fiú viszont állandóan az ágyába akarja vinni.A férjem a fiúval már elég sokat ordibált,mert sértő megjegyzéseket tesz a lányom hugaira.Mit tegyek?Tiltsam el tőlle a lányom?A lányomnak nem szeretnék rosszat,de nem szeretném ha ez így menne tovább.
2009. júl. 24. 20:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

Szia,

és azt szó nélkül hagyjátok ha elmegy otthonról engedély/ se szó se beszéd nélkül? Mert azt nem szabadna, mindenképp ki kell jelölni a határokat, és nem jó ha a többi lányotok is ezt a példát látja, ők majd még hamarabb ugyanazt akarják, erre vigyázzatok. Úgyhogy kezdetnek szerintem mivel a tiltás nem válna be, meg kell szabni mikorra legyen otthon, engedélyt kell kérnie ha elmegy (egyébként ebben semmi extra nincs egy ilyenkorú gyereknél ez a minimum) és ha legközelebb ezt nem tartja be, 1 hétig sehova vagy egyéb szankciók, ha nincs bizalmatok feléje akkor nem marad más megoldás. Vagy ha ennek ellenére kiszökik, meg lehet vonni akár a szebpénzt, telefont elvenni, inetrnetet, 15 évesen még ne önkényeskedjen! ÉS persze ha betartja ezeket akkor elmehet de szerintem az ottalvás meg nagyon korai. Tényleg egy kicsit meg kellene próbálni korlátozni.

2009. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom sajnos nem vagy könnyű helyzetben.

Én hasonlóan "lázadó" voltam.

Hiába a szép szó, én mentem a magam feje után.

Eszembe sem volt megmondani , mikor feküdtem le a sráccal, akit a szüleim utáltak/igazuk volt, de akkor ő kellett/

Mivel a lányod ott aludt nála szerintem már nem szűz, de ne legyen igazam.Ne tiltsd annál inkább is vele jár!-én se hallgattam senkire, tiltották és csak azért is-

Tudom, nem azt kérdezted ki milyen volt, én azért írtam ezt,mert nem voltam egy könnyű eset én sem:O

2009. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mi mindig reggeltől estig dolgozunk a párommal így nem tudjuk őt a lakásba tartani sajnos.Ez jó ötletnek tűnik a telefon elvétel,zsebpénzelvonás.:) Köszönöm szépen.
2009. júl. 24. 22:05
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is lázadó tipus voltam elszökdöstem, nem pasi miatt, de 15 évesen vesztettem el a szüzességem én is. Nálunk is sokat dolgoztak anyuék éppen ezért nem beszéltünk soha nem is tudták mi van velünk én ebből azt szűrtem le nem is érdekli őket. Én mondjuk elmondtam anyunak hogy nem vagyok szűz. Szerintem ne tiltsad el semmitől egy 15 évesnek teljesen ki van facsarodva az észjárása!!! Inkább sok sok szeretet megértés beszélgetés. Férközz a bizalmába és szép lassú de biztos léptékkel "leszoktathatod" a srácról.
2009. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad szűz a lányod. Amikor ott aludt nála szerinted mit csináltak, tévét néztek? Nem hiszem. A lányod nagyon fiatal és tapasztalatlan és az a fiú nagyon ki használja a naivitását. Legszívesebben azt írnám jelentsétek fől kiskorú megrontása miatt, de sajnos akkor is titeket okolna mindenért és még jobban elveszítenétek vele a kapcsolatot.

Ha megtudjátok oldani vigyétek vagy küldjétek el nyaralni valakihez és ne tudjon szólni róla a pasinak, hogy hová megy. Nem értem mi az hogy nem lehet otthon tartani? Ennyire nem fogad szót? Hát azért az durva még ha nem is vagytok otthon hogy merészel otthonról elmenni, pláne hogy neki kéne vigyázni a húgaira. Szerintem szorosabbra kellene fogni a gyeplőt. Megvonni tőle amit szeret. A nőgyógyászt én is javaslom legalább ennél nagyobb baj ne legyen.

2009. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne tiltsd el a fiútól,gondolj bele,ha megtiltod,hogy találkozzanak,de szeretik egymást úgyis fognak találkozni.Csak titokban,így legalább tudtok róla.A nőgyógyász jó ötlet,hiszen 22éves fiú,biztos nem tv-t néztek és beszélgettek egész este.Vagy gondolod igen?Szerintem nem.

Üljetek le,együtt a család beszélgetni.Kérdezzétek meg,hogy mi tetszik benne,hogy mi az ami miatt a szereti.Hagy mondja el,aztán mondjátok el Ti is a véleményeteket a fiúról.Próbáljátok meggyőzni,hogy gondolja át,hogy tényleg az a srác-e az aki a nagy Ő.Talán rá jön a lányod is,hogy nem ő a hozzávaló.Ha ez nem jön be,akkor beszélj titokban a lányod barátnőivel,hogy győzzék meg,hogy nem az a srác a hozzávaló.Talán a barátnőinek hisz majd!

Sok sikert!

14/L

2009. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy szerelmes lány nem lát semmit tisztán,csak a szerelmét!Ő nem lássa hogy miket tesz vele!Ez a barátnő dolog ez jó ötlet, lehet hogy nekik talán jobban hinne!De mindenképpen le kéne ülni a fiúval is beszélgetni,nyugodtan,higgadtan,hogy mégis mit akarna a lányotoktól,mi a célja vele,mennyi ideig tervez vele együtt lenni stb.de ezt úgy kéne megoldani hogy a lányotok ne legyen ott,mert akkor nem biztos hogy azt mondaná amit gondol hanem amit a lányotok hallani akar!Én is úgy gondolom hogy a lányotok már nem szűz,biztosan nem tökmagot számoltak a szobába vagy stb.

A másik dolog véleményem szerint az, hogy a neveléssel már nagyon el vagytok késve,egy 15 éves lányt már nem nagyon hiszem hogy meg leehetne nevelni, ha eddig nem sikerül akkor ezek után már nem valószínű hogy sikerülni fog!!!

Én sohasem voltam ilyen pedig 16 éves vagyok, csak az a különbség hogy engem szigorúan neveltek, sosem az volt amit én szerettem volna, és nagyon örülök is neki!Mondjuk az a gond hogy én nem tudok,vagy nem merek az anyukámmal leülni beszélgetni ilyen szexuális,pasis témákról,mert így neveltek, hogy 18 éves koromig nem lehet barátom!Talán ez az egy dolog ami nem jött össze a neveltetésük során, de a többi igen!!!

Sok szerencsét kívánok

16/L

2009. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, hogy offolok, mi volt a nőgyógyásznál?
2009. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Semmi különös nem volt.Beszélgettünk...A lÁNYom megmondta h már nem szűz...Aztán engem kiküldtek és 2-en beszéltek.

A fiút majd elhívjuk...De a lányunk nélkül.

2009. júl. 26. 12:01
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de amikor este 7-kor hazaértetek, és megtudtátok, hogy a srác lakására ment, utána kellett volna menni.

Tudom, apám ezt tette volna, ha én ezt csináltam volna. Nagyon keményen fogott engem és a nővéremet is, és tudtam, hogy bármeddig elmenne ilyen esetben (nyilván nem gyilkosságig :-) ). Öt percen belül ott lett volna a fiú lakásán és törte volna be az ajtaját. Nem viccelek.

Úgyhogy mi nem is csináltunk ilyeneket, szűzen mentem férjhez és nagyon örülök neki, hogy így történt. Apámnak meg végtelenül hálás vagyok. Most kimondhatatlanul boldog házasságban élek a párommal és ezt a szüleimnek is köszönhetem, akik nem engedték, hogy elrontsam az életemet és kiábránduljak a férfiakból a rosszfiúkkal átélt csalódások miatt.

Nem hiszek a gonoszpókban (horoszkóp), de ha ez neked számít, én is decemberi vagyok, ti baknak mondanátok...

2009. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!