Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 es fel eves lanyomat hogy...

18 es fel eves lanyomat hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Jol tanul es segit a hazimunkaba.

De mit szabjak meg neki?

Minden hetvegen bulizik es mindig mas fiuval latom setalgatni. Ezt engedjem neki? Nincs megszabva meddig lehet kint. Nincs nagyon szabadon elengedve? Es minden vasarnap latom rajta hogy haldokol a masoapossagban. Mien pelda ez a 7 eves huganak?


2012. okt. 4. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem 18,5 évesen kellene elkezdeni határt szabni....

Sajnos most már meg sem szabhatod, meddig maradhat ki.

2012. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként.
2012. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy már elkéstél!Minden héten más fiuval, iszik, éli az életét,ahogyan akarja? Ez anyuka a te hibád, abszolut nem jó a 7 éves hugának, hogy ezt látja. Remélem majd arra jobban odafigyelsz. A nagyobbik lányoddal meg próbálj meg elbeszélgetni, ha még lehet!

Sajnos az a baj, hogy az ilyen idõs lányoknak be van táplálva a fejükbe, hogy már felnõttek, költözz el otthonról, stb. ilyen tanácsokat kapnak az ideiróktól is.

2012. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

18 és fél évesen én is jól tanultam, otthon segítettem a házimunkában és elég sokat jártam bulizni, másnapos is voltam elég gyakran... A különbség csak annyi, hogy én általában ugyanazzal a fiúval "sétálgattam".

A szüleim nagyon toleránsak voltak, nem problémáztak ezeken. A kapcsolataimról nem sokat tudtak addig, amíg el nem jegyeztek.

Az eredmény: 2 diploma, házasság, 2 gyerek... Azt hiszem, eddig megálltam a helyem az életben.

Szóval szerintem most már ne idegeskedj és ne kezdj el korlátokat felállítani. Inkább próbálj vele minél többet beszélgetni, minél jobban megismerni a baráti körét.

Ha otthon rendesen viselkedik, nem lesz rossz hatással a hugira sem.

2012. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül neveled? Nem kezdenék bele litániába, mert az nem fog vigasztalni. Abba, hogy miért mindig más fiúval és a lerészegedésben keresi a boldogságot... hogy miért sodródik?

Mennyit beszélgettek egymással és milyen mélyen, őszintén? A Te életed ,mennyire példaértékű az ő számára?

Jó a családi háttér, szeretetteli, meleg, bensőséges?


A határok meghúzásának akkor van értelme, ha a bizalom és a szeret is megvan. Anélkül csak üresség, ami ellen lázadni fog.


Én első körben leülnék vele beszélgetni úgy mindenről, próbálnám megismerni őt, felmérni hogy mennyire boldog. Nem ítélkeznék, nem nevelnék, hanem meghallgatnám. Értően, figyelmesen. Ezt a fajta beszélgetést rendszeresíteném. Aztán, ha megbízik már bennem, látja rajta, hogy nem elítélni és megváltoztatni akarom, akkor egy picit megpróbálnám terelgetni. Akár mesélnék a saját életemről, a saját botlásaimról is.

2012. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Mond neki h próbálja a húga előtt józannak tetetni magát... megfogja érteni h nem jó példa :D ... ha meg nem akkor nyúld le előle a pasijait :D égesd be, aztán beszéld meg vele, h tudsz te szemét lenni ha már nevelni nem is :D ... aztán ráfog állni a dologra, mert visszasírja a régi "jó világot" :D
2012. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Velemenyem szerint mert bulizik es sok fiuval 'setalgat' nem hinnem hogy sodrodik, vagy valamibe menekul.. 18 eves es fiatal, istenem ez miert baj? Egy fiatalnak kellenek az emlekek es a jo bulik az eletebe, persze mindenkeppen beszelgess vele, nehogy atessen a lo tuloldalara, esetleg terhesseg vagy ilyesmi felelotlen dolog...


Ez viszont tenyleg az en szemelyesem velemenyem lesz es nem bantasbol mondom, de azert visszafogni valakit mert van egy 7 eves huga?? 18 evesen bulizzon az ember, pasizzon.. ne 40 evesen jusson eszebe 2 gyerek mellett... Ezzel a 'felfogassal' azt is mondhatnank hogy 18 evesen ne szorakozz, ne fiuzz, ne rugj ki a hambol, ulj egesz nap a szobadban mert a 7 eves hugod rossz peldat lat???Ez kicsit santit nem? Persze en ertem hogy peldat kell mutatni... De nem hinnem hogy a 7 eves huga ottvan mellette pentek szombat ejszaka es ő tartana a gyertyat...

2012. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utsó. Minden hétvégén más pasi? Azért ez nem egészen normális, nem érzed? Az ember érző lény és nem szexgép még 18 évesen sem. Nem gondolom, hogy úgy kellene fogyasztania a fiúkat, mint más a cukrot. Véleményem szerint a szerelem nem ezt jelenti. Arról nem is beszélve, hogy létezik ám kiégés is... nem is olyan nehéz eljutni arra a szintre..
2012. okt. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hmm. Az én olvasatomban a "mindig más fiúval látom sétálgatni" nem feltétlenül jelenti azt, hogy a lány gyakran váltogatja a szexpartnereit. Lehet, hogy csak az igazit keresi, ám ettől még lehet szűz is, nemde?

Egyetértek az utolsó előttivel, mikor járjon bulizni, ha nem most?

2012. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ne legyél naiv.. látszik, hogy nagyon fiatal vagy még... én kb úgy éltem 18 évesen, mint a fent vázolt leányzó..talán még erősebben.. tudom miről beszélek. Utólag nagyon sok kárát láttam annak a pár évnek. Nem azt mondom, hogy szűznek kell lenni, mert szerintem hülyeség, de attól még lehet némi mértéket tartani az "élvezetekkel".
2012. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!