Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a kamasz lányoma...

Hogy kezeljem a kamasz lányomat? Rivalizál velem.

Figyelt kérdés

Kérlek, ne tegyétek át a gyereknevelés kategóriába, ez több annál.


Lányom szinte szerelmes az apjába. Amivel édesanyaként semmi bajom, de olyan, mintha vetélytársának tekintene. Ha például ketten ülnek a kanapén, és hazaérek a munkából, rögtön hozzábújik, és volt olyan is, hogy nem engedte, hogy a szokásos puszival köszöntsem a férjem (nem csók, puszi). Ez nem is egyszer fordult elő.

Ha férjemmel hétvégén a nagybevásárlást beszéljük át, lányom ragaszkodik ahhoz, hogy ketten menjen az apjával, és kifejezi, hogy semmi értelme annak, hogy én is menjek. Soha nem konfrontálódtam vele, soha nem csattant el a 14 éve alatt egy pofon sem. Elkényeztetve sem volt, mert nem olyanok az anyagi körülményeink, de igyekeztünk neki mindent megadni anyagilag, de lelkileg is. Nem értem, miért vagyok a vetélytársa..

Volt olyan is, hogy kint napoztunk a kertünkben, férjem az autót mosta le. Közben néha hátrament hozzá, és arról beszélt neki, hogy mennyire meghíztam. Férjem csak mosolyog, mert nagyon ártatlanul tudja előadni, szinte "az én érdekemben" beszél férjemnek az undorító elhízásomról. Rosszul esik! Csak akkor szól néhány jó szót hozzám, ha pénz kell neki, mert én nem fogom annyira kemény kézzel, mint a férjem. Bulizni én sem engedem, pedig már menne. Valamelyik osztálytársával, mikor telefonált a kertben, hallottam, hogy arról beszél, milyen kár, hogy én is megyek velük nyaralni az apjával. Fáj.. Főleg, hogy a nyaralásért jelenleg egyedül dolgozom, mert férjem fél éve munkanélküli. Nem tudom, hogy kezeljem a versengését. Nem szeretném elveszíteni, és azt sem értem, miért nem tekint rám anyaként, tisztelettel. Nem így neveltük. Mit tehetnék vele? Üljek le vele beszélgetni? Miről beszéljek vele, hogy értse, mi a problémám? Egyáltalán szóbahozzam, vagy majd kinövi, ha elkezd fiúk után érdeklődni jövőre gimnáziumban? Kétségbe vagyok esve az állandó feszült és "játszmákkal teli" légkör miatt, jobban nem tudom megfogalmazni.


2011. aug. 10. 11:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%
Ez durva... mikor kezdte ezt a rivalizálást?
2011. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Kicsivel talán több, mint egy éve. Tavaly nyáron voltak már problémák, de nem vitte ennyire túlzásba.
2011. aug. 10. 11:11
 3/41 anonim ***** válasza:
91%

A férjed miért tűri ezt?

Szerintem először vele kellene beszélned. Mi az hogy nem hagyja, hogy megpuszild?


Vérszerinti szülei vagytok a gyermeknek?

2011. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Gondolom nagyban közrejátszik, hogy a férjem van fél éve otthon, és nagyrészt ő vezeti a háztartást. Ezáltal szorosabb is vele a kapcsolata. De ettől függetlenül nekünk soha nem volt rossz eddig a viszonyunk, kifejezetten anyás lány volt. Ezért nem értem, miért szeretne kitúrni otthonról, miért nem érzem már, hogy szeret.. Tanácstalan vagyok.
2011. aug. 10. 11:13
 5/41 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez nagyon durva.

Bocs a haszontalan válaszért.

Ja de azért szderintem ha már ilyen komoly a helyzet, lehet jobb lenne néha néha elengedni bulizni, hátha megtetszene neki valaki, és így mellőzné apukát.

Lehet hogy nem így terveztétek, hogy 14 éves lányotok bulizni jár majd, de ebben az esetben szerintem ez lenne a legjobb döntés. Persze csak néha néha ...

Rendszer azért ne legyen belőle, ha meg e miatt örjöngene, hogy keveset engeditek el, akkor az meg egy jó alkalom lenne arra, hogy az apjától kapja meg a fejmosást. Talán egy kicsit kiábrándúlna tőle.

2011. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a problémát NEM a lányoddal kell megbeszélned, hanem a férjeddel.

Utána pedig nektek kettőtöknek kell egyértelművé tenni a felállást, praktikusan hogy TI vagytok egy PÁR, ő pedig a gyereketek. És ebben ezúttal elsősorban a férjednek kell tennie, NEKI odalépni hozzád puszit adni, NEKI elvinnie téged vacsorázni, NEKI jelezni, hogy bár szereti a lányotokat, TE vagy a NŐ az életében.

2011. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
42%
Arról egy szót nem írtál, hogy leültél vele ezt megbeszélni...
2011. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
88%

Ja de tényleg az apja ezt hogy engedheti???!!!

Miért nem állítja le? !

2011. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
78%

És nincs ebben semmi durva, kamaszodik, feszegeti a határokat. Ha eddig volt egy jó kapcsolatotok, akkor az lesz is, ne aggódj.

Neked pedig kéne Anya-lánya programokat csinálni vele. Kényeztető délutánt, masszázs, fürdőbe járás, kozmetikus stb.

2011. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Férjemmel még konkrétan erről nem beszéltünk. Ő örül most nagyon, hogy "visszakapta" a lányát, mert a volt munkahelyén többnyire 12 órázott, és semmi energiája nem maradt szinte a családi életre. Az ő örömét sem szeretném tönkretenni, valahol én is örülök, hogy egymásrataláltak. Csak ennek nem szabadna azzal járnia, hogy anyaként nincs helyem a képben (a lányom viselkedése szerint). Mindketten a vérszerinti szülei vagyunk, tervezett baba volt, és boldog házasságba született.
2011. aug. 10. 11:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!