Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha megaláz az...

Mit tegyek, ha megaláz az iskolában és ezért már utálok bemenni?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el a gimit és van egy osztálytársam,aki általánosban is velem volt egy osztályba.Általánosban elég jóban voltunk,7.-ben a legjobb barátjának hívott,de 8.-ban "bekattant" nála valami,azóta csak a csőgatyás,Apple cuccos,"jaj,de helyes vagyok,mert folyton más csajjal fekszek le" srácokkal van és ő is ilyen lett...

Szeretem,akárhányszor megbánt és megaláz mások előtt,nem tudok mit csinálni ez ellen.De már kicsinálom magam emiatt...1 éve minden nap sírva alszom el,folyton azt nézem Facebookon,hogy éppen mit csinált aznap.De elkezdődött a gimi és az osztálytársaim lettek a haverjai,akikkel együtt lóg.Előttük megaláz és beszólogat,de nagyon durván,múltkor az egyik mellettünk elsétáló tanár fordult vissza és közölte vele,hogy fogja vissza magát,mert nem egy kutyával beszél,hanem egy lánnyal.Már annyira rettegek,hogy éppen mivel fog bántani,hogy 6 napja nem járok suliba,mert "beteg vagyok",de ezt nem csinálhatom 4 éven át.


Viszont bármit kér,megteszem neki.Pl. én írom néha a házijait,2 dogát írtam már meg helyette és ha lebuktunk volna,én is 1est kaptam volna.


De nem értem,hogy miért csinálja,amikor mindenki mással jól kijövök,vannak barátaim.Szóval nem hiszem,hogy akkora baj lenne velem.Hozzá sem szólnék egész nap,bár a "beszélgetésünk" kimerül egy "Heló"-ban,de akkor is.Régen órákat beszéltünk bármiről és ez így nagyon gáz...


Mit csináljak,hogy kibírjam valahogy és ne legyek lelkibeteg?!15L



2012. okt. 5. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Először is, beszélj vele! Menj oda hozzá amikor egyedül van vagy írj rá facebookon és kérdezd meg hogy miért csinálja ezt veled. És ha így viselkedik veled talán nem kéne neked megírni a háziját és segíteni neki a dogában.
2012. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nem én vagyok a legnagyobb hittel rendelkező ember de én azt mondom hogy imádkozz segitségért. Nem fog csak egyszerüen békén hagyni de legalább nem hagy sebet. És emelett szerintem ne köszönj neki ne nézz rá és próbáld elkerülni a tekintetét mert ha meglát akkor nem fog békén hagyni. Ezt azért mondom mert ismerős a helyzet velem is ehhez hasonló dolog történik viszont 6-ik óta (most 8-os vagyok). De mikor megsért és bármit mond hagyd hogy beszéljen röhögjön a barátaival zárd ki, gondolj arra hogy egyszer majd ő lessz az aki legszivesebben elrohanna saját maga elől. És a bujkálás nem old meg semmit, állj fel, még a csillagokig is emelkedhetsz és akkor nem fogod meghallani amit mond, nem vagy egyedül. Hétfőn menj vissza a suliba és maradj erős :)
2012. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Hasonló cipőben jártam, annyi külcsivel hogy a fiú nem volt régen a barátom. Nem vagyok árulkodós, de olyan mértékben rámszállt, hogy muszály voltam a szüleim segítségét kérni.
2012. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz már vele az ég szerelmére! N érdekeljen már, hogy mit csinált aznap, a legjobb, ha törlöd az ismerősök közül és messze elkerülöd mindenhol. Szerintem válts iskolát, ha azt nem is legalább osztályt. Egyszerűen ne foglalkozz vele, a folyosón még talán eltudtok sétálni egymás mellett és ne érdekeljen, hogy mit mond rólad. Kerüld el messzire és felejtsd el egy életre!
2012. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Túlságosan ragaszkodsz hozzá. Felejtsd el, és zárd le azt az időszakot, amikor jóban voltatok. Gondolj rá szép emlékként, ami elmúlt. :)

Ha így bánik veled, nem érdemli meg a segítségedet. Azért beszél így veled, mert tudja hogy veled lehet, úgy sem szólsz vissza. Csak menőzik.

Ne törődj vele, és szólogass vissza neki! Ne akarj mindenáron a barátja lenni újra.

2012. okt. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolja rólad veled mindent megtehet? Vannak emberek akik különös ingerenciát éreznek arra,hogy a másikat molesztálják,de csak azért mert a kiszemelt hagyja magát.Ők nagyon élvezik ezeket a helyzeteket.Óvlak a bosszútól a haragtól mert ez a legrosszabb tanácsadó! Mi volna,amikor sértő veled akkor,ott a helyszínen megjegyeznéd neki "durva vagy"? Vagy amikor a dogát kellene megírni helyette akkor simán közlöd vele,nem teszed meg,mert nem úgy viselkedik veled? Ha csak egyszerűen elkerülöd mondván más,sok dolgod van? Meg tudnád makacsolni magad? Tudsz nemet mondani amikor kell? Nem jó megoldás az iskolábajárás elmulasztása,részint lemaradsz a tananyagról,részint azt sugallod,megfutamodsz. Mi volna,ha tudnád önmagad annyira szeretni,hogy kiállj saját magad mellett? Akárhol vagyunk mindig voltak,lesznek olyan emberek akik:fúrnak,rossz hírünket kelthetik,próbálkoznak meddig mehetnek el...stb? Szerintem neked most jött el az az idő amikor a sarkadra kell állni!!!!!!!!
2012. okt. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3. Vagyok. Most jól hallgass ide. Könnyű azt tanácsolni/mondani hogy: 'ne hallgasd meg, nézd levegőnek' én kb egy évig ezt csináltam. Ha beszólt felnéztem a plafonra, mondván hogy 'lesz@rom' aztán sírva rohantam haza, és a végén már már ott tartottam hogy időnként benyugtatóztam magam...

Nos lehet elítélni, mondván hogy 'nekem csak ennyi a bajom' de higyjétek el akinek nem volt ilyenben része, az nem értheti milyen nehéz. A gond a történeteddel az, hogy érzelmek fűznek a fiúhoz. Kérlek lépj időbe, hagyd a francba. Én is elvesztettem a legjobb bnőmet, el nem mondhatatlan fájdalom, hogy kutyájaként néz rám sőt nevet a fájdalmamon. De már nem érdekel, ténylegesen sikerült lezárnom..kerestem más barátokat akik sokkal jobbak mint ő. Szóval 1. Lépés: mi az, h te dogákat írsz helyette???? Hü.lye vagy???? Ezt hagyd abba de azonnal!

2. Lépés: szólj anyudéknak. Vannak dolgok amiket gyerek nem tud elintézni, nekem elhiheted!!! De ezt a 'dogasegítősdolgot' szüntesd be, mert van egy olyan érzésem a szüleid sem örülnének ha e-miatt kapnál 1-est.

Szóval keress mást, újíts, a fiút meg hagyd a szüleidre én azt mondom!

2012. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3-as! Külcsivel????
2012. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ideje őt parkoló pályára tenni, nem kell házit írni,dolgozatot megírni helyette ...stb


amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten...!!!

2012. okt. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont bármit kér,megteszem neki.Pl. én írom néha a házijait,2 dogát írtam már meg helyette és ha lebuktunk volna,én is 1est kaptam volna."


Szegény,te is olyan jószívű vagy,mint én!Pedig ezt nem szabad,ne tedd tönkre magad!Változtass és vívd ki a tiszteletet valahogyan.Úgy vettem észre,hogy magam körül mindenki képes volt legalább egyszer változtatni magán,és így a körülöttük lévők is változtak..

akkor neked miért ne sikerülne?Én olyan személyiség vagyok,aki nem tud változni,mert visszasírja a múltat.


17/L

2012. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!