Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a 16 éves lányodna...

Megengednéd a 16 éves lányodnak, hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés
már ne szűz a lányom, titokban volt barátja. ez jó pár hónapja derült ki, azóta nem volt róla szó, de most újra összejött valakivel, és engedélyt kért, hogy vele lehessen. ti megengednétek, tudatában annak, hogy ők már nemi életet is fognak élni?
2012. okt. 25. 21:15
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
bocs, engednéD.
2012. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem aki csak azért tesz meg dolgokat, mert tiltják, az elég gyerekesen gondolkodik. Ez elég egyértelműen mutatja, hogy éretlen még ilyen horderejű kérdésben felelősen dönteni. Tehát a szex nem neki való. Gyerek még. Ha nem a dac munkálkodik benne, hanem komolyan megfontolta, óvintézkedéseket is tett, akkor akár 16 évesen is érett lehet.

Én majdnem 18 voltam, amikor először feküdtem le a barátommal 1 év együttjárás után. Az esemény előtt elmentem nőgyógyászhoz, megtettünk mindent, hogy ne legyek terhes. Engem is tiltottak a szüleim, nem is tudtak az egyészről, még ma sem tudják, pedig ennek 30 éve. Ha csak a tiltás miatt akartam volna lefeküdni valakivel, lett volna rá alkalmam sokkal korábban is. De nem azért történt így, mert "csakazértis", hanem mert szerettük egymást, és természetes volt, hogy ez következik. Akkor úgy terveztük, hogy összeházasodunk. Nem így lett, de 3 évig voltunk együtt, és nem bántam meg, hogy ő volt az első.

Akik dacból tesznek ilyet, nem biztos, hogy nekik is szép emlék marad.

2012. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
27%
Ehhez engedély kell? Azzal jár akivel akar, a magánügye :).
2012. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
70%
32. hogy te milyen kiba... okos vagy. Bírom az ilyeneket, akik már nyilván érett és felelősségteljes gondolkodással JÖNNEK A VILÁGRA. :)))
2012. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%
mi van utolsó fáj,hogy a 32esnek igaza van?
2012. dec. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
54%
Nincs 100% igaza, csak fényezi magát erősen. Óriási különbség van a két dolog között.
2012. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%

Ha fényezném magam, azt mondtam volna, hogy szüzen mentem férjhez. Nem így volt, de észnél voltam, akikor ágyba bújtam a szerelmemmel. És ő is.

A szex felnőtteknek való, ugyanis veszélyei és nemkívánatos következményei vannak. És van aki már 16 évesen felnőtt, van aki meg még 30 évesen se. A felnőttön itt azt értem, hogy testileg fejlett, gondolkodásában pedig felelősségteljes. Felelősséget tud vállalni magáért, partneréért és az esetleg születendő gyermekéért.

A felnőttség erről szól, nem arról hogy azt gondolják egyesek, hogy jól kicsesznek a "szigorú, betokosodott" szüleikkel azzal, hogy csak azért is lefekszenek a pasijukkal/csajukkal.

2012. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
0%

Ha tényleg ennyire bölcs lennél, mint hiszed magadról, akkor sikerült volna helyesen értelmezned azt a bizonyos választ...

Egyébként meg erről majd akkor kéne nyilatkozni leginkább, amikor a saját gyereked bízik benned és nem csinál baromságokat SEMMILYEN téren. Javaslom, olvass egy kis pszichológiát, aztán állj neki ilyen fennhangon hirdetni, hogy milyen szuper okos voltál meg vagy.

Azt meg már Ádám és Éva óta tudjuk, hogy a tiltott gyümölcs mindig édes.

2012. dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Nem értettem félre semmit. Csak az, hogy valaki elmondja a pozitív élettapasztalatát okulásul, nem tartom fényezésnek. A fényezés az, ha valaki olyat állít magáról, ami nem is igaz. Ha te jó vagy valamiben, arra büszke lehetsz, én is azt teszem. Viszont attól, hogy mástól irigyeled, hogy nem hülye, és lepontozod a választ, attól még nem leszel okosabb. Ha te még ott tartasz, hogy a tiltott gyümölcs édesebb, akkor nincs mit mondanom. Úgy látszik, a tiltott gyümölcsért képes vagy bajba keverni magadat és partneredet. Sajnálom. Kívánom, hogy megjöjjön az eszed, mielőtt tényleg bajba kerülsz.

Egyébként meg ez a kérdés nem rólam és nem rólad szól. A kérdést feltevő szülőnek válaszoltam, hogy segítsek érvelni a lányának. Úgyhogy ne velem kötekedj.

2012. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
28%

Megtisztelne, ha meghajolhatnék szellemi nagyságod előtt. Köszönöm, hogy aggódsz, de férjjel és két kisgyerekkel nagy bajba már talán nem fogok kerülni :)))). De valljuk be, nem az az életszerű, amiről a huszonéveddel papolsz.

Ja és nem én pontoztam le... Lehet más is másképp látja, csak van jobb dolga, mint hosszasan írogatni. Ha a kérdezőt annyira érdekelné a topikja, akkor csak ideböffentett volna vmit pár nap alatt. Minden jót neked.

2012. dec. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!