Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a 16 éves lányodna...

Megengednéd a 16 éves lányodnak, hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés
már ne szűz a lányom, titokban volt barátja. ez jó pár hónapja derült ki, azóta nem volt róla szó, de most újra összejött valakivel, és engedélyt kért, hogy vele lehessen. ti megengednétek, tudatában annak, hogy ők már nemi életet is fognak élni?
2012. okt. 25. 21:15
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Timybabyh élete azért ne legyen példakép egy 16 éves lány számára :-( Max. elrettentő példa!!!
2012. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
42%
Figyelj én pont nem a péld miatt irtam hanem arra hogy vigye el nögyogyászhoz ne tiltani akarja irason ki gyogyszert és pont nem fog megtörténi mindez ami én velem. Már bocs.
2012. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Utolsó! Nem jó tanács 16 éves gyereknek fogamzásgátlót fel íratni,normális esetben ennyi idősen még nem is kéne szexelni,mert korai főleg lelkileg,értelmileg, ha mégis szexre kerül a sor ott az óvszer.Egyik fogamzásgátló eszköz sem 100os sőt ha többet használ egyszerre sem.A felelősségteljes szülő felvilágosítja a lányát már 12-13 évesen,és elmondja nekia lehetséges következményeket,veszélyeket,miért nem jó fiatal gyerekként szexelni.

Egy jól nevelt,értelmes lány fel tudja fogni,hogy a szex nem csak valami játék,meg szórakozás.Az hogy te 16 évesen már anya vagy a szüleid és a te hibád is,nyilván nem foglalkoztak veled eleget,és nem beszéltétek meg a dolgokat,nem mutattak jó,követendő példát,és te sem védekeztél rendesen,és túl korán kezdtél szexuális életet élni.

A szülő felelőssége elsősorban,hogy a lánya,fia mikor kezdi el a szexuális életet.kedves kérdező mivel a lányod már nem is szűz,azt hiszem elkéstél már a neveléssel a szabályokkal,nem egy 16 évest kell elkezdeni nevelni,korlátokat kiszabni neki.

2012. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Ti hány évesen feküdtetek le először fiúval?
2012. nov. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Meg. De ülj le vele beszélni, nehogy megismétlődjön az előző eset.
2012. nov. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Persze, engedd meg neki, hiszen tiltani úgysem tudod! Legalább így tudsz majd mindenről. A lányod bizalommal lesz feléd.

Off:Kedves válaszolók, mégis akik írtatok, ki hány évesen vesztette el a szüzességét? Nekem úgy tűnik a válaszokból, hogy itt mindenki legalább 20 éves volt! :-) Szerintem 16 éves kor körül már a legtöbb fiatal él nemi életet. Persze ez nem biztos, hogy jó, de nem minden 16 éves egyforma. Van aki már érett rá, szellemileg is, van aki nem, lásd a 16 éves anyát a válaszolók között (persze a helyesírásból és a fogalmazásból is látszik, hogy ő sajnos még nem csak a szexhez kevés értelmileg, már elnézést). Én is 16 évesen veszítettem el a szüzességemet, nem lett belőlem "ribi" ettől még, nem lettem terhes, 33 éves vagyok és a férjemmel együtt 3 pasival voltam. A húgom már 13(!) évesen veszítette el, ami valóban korai, de ettől függetlenül ő 4 évig együtt volt azzal a fiúval és 32 évesen 5 pasinál tart. Még nincs gyereke sem. Szóval szerintem nem csak kor függő a dolog.

2012. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
0%
azért ok 16 évesen lehet már érett hozzá,de nem sok ilyen lány van a kérdező lánya,meg valószínűleg még 16 sem volt,az meg hogy valaki 13 évesen már szexszel az meg egyszerűen szánalmas még akkor is ha több évig együtt vannak,én 19 évesen veszítettem el,és nem bánom,ettől függetlenül el hiszem hogy 17-18 évesen is lehet valaki rá érett sőt ritkábban 16 évesen is,nyilván én sem várok vele ha 17-18 évesen már van olyan fiú akit érdemesnek tartok rá
2012. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim válasza:
56%
Szerintem enged meg neki.Mert ha nem akkor később sokkal rosszabb lesz mert össze vissza fog hazudgálni.Én ezt csináltam mikor a szüleim ellenezték hogy pasim legyen(15éves vagyok egyépként)
2012. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
33%

Én nem tiltanám, de megpróbálnám lebeszélni a szexről, vagy legalábbis arra rávenni, hogy halogassa, ameddig csak lehet. Igaz, hogy már nem szűz, de azért van vesztenivalója, ha teherbe esik, vagy elkap valami betegséget. Az időhúzás közben az is kiderülhet, hogy mégsem működik a kapcsolatuk. Ráadásul egyik fogamzásgátló módszer sem 100 %-os, történnek balesetek, főleg, hogy tapasztalatlanok, a tablettának meg mellékhatásai lehetnek. (Én felnőttkoromban sem szívesen szedtem.)

Egyébként a petting is egy megoldás lehet ebben a korban az orgazmus előnyeivel, de a valódi aktus hátrányi nélkül.

Sok sikert!

2012. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem engedném meg, akkor is lenne, csak titkolózna.

Úgy tűnik itt sokan tényleg álomvilágban élnek, már ami a fiatalok szexuális életét illeti. Én még "csak" 30 éves vagyok, de pontosan emlékszem, hogy az én tinikoromban sem volt ez másképpen. Volt olyan osztálytársam, aki a nyolcadikos szilveszteri bulin vesztette el a szüzességét... Én "kibírtam" 16 évese koromig, de később azért voltak kalandjaim, mert mindentől tiltottak, és csakazértis ki akartam próbálni. Erről ennyit.

2012. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!