Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egy 16 éves "gyereknek"...

Ha egy 16 éves "gyereknek" van állandó keresete (140-160 ezer), és a szülei belegyeztek, hogy albérletbe költözzön, van-e bármi, ami miatt ne valósulhatna meg az hogy egyedüi/lakótárssal éljen?

Figyelt kérdés
Felesleges kérdések elkerülése végett a a munkát iskola mellett végzi, nem hátráltatja a tanulásban.(telefonos adatfelvétel).
2012. dec. 12. 07:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
18 éves koráig a szülő felel érte, tehát emiatt nem költözhet külön.
2012. dec. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Engem az zavarna, hogy nem lenne ideje a háztartást vezetni, de sajnos átszámolva a költségeket böven marad pénz házvezetö nöre.
2012. dec. 12. 07:37
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Külön költözhet. Ha a szülei beleegyeznek, simán. Annyit kell tudni, hogy ha bármi baj történik, a szüleit veszik elő kiskorú gondatlan veszélyeztetése miatt.
2012. dec. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 16 éves gyerek maradjon a szüleivel,és gyűjtögesse a pénzét,érettségi után arra mehet amerre akar.
2012. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
A pénz nem minden. Nem kell idézőjelbe tenni a gyerek szót, mert a 16 éves még az! Én a 16 éves gyerekem nem engedném el otthonról, hogy aztán takarítónő takarítsa a lakását és egyedül éljen , mert el tudja tartani magát. Az, hogy valaki meg tudja keresni ezt az összeget ennyi idősen, szép dolog, de ettől még nem nő fel egyik percről a másikra. Én nem engedném el, de gondolom, aki akarja, megoldja. Érettségiig otthon tartanám, a pénzét gyűjtögethetné, és érettségi után olyan tervei lehetnek, amilyet akar (de a továbbtanulást akkor is jobban díjaznám, mint a munkát, mert ha meglovagolunk egy jó szelet, az szép, de ha szélcsend van, akkor is tudni kell élni valamiből,ezért jobb előre gondolkodni).
2012. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem minden gyerek ugyan olyan. Lehet hogy a tied egy ingyenélö anyuci pici fia, akinek meg kell fogni a kezét az útesten. Amellett hogy a fiam mindent egyedül intéz másfél éve, 4.5 átlaggal egy elit gimnáziumba, gyúrni is van ideje szigorú étrenddel, magának csinál kaját 3 óránként.

Néhány kérdést olvasva megmerem kockáztatni, hogy önállóbb a legtöbb GYKs szülötöl.

Sajnálom, hogy bizonygatnom kell, de a nem ilyen válaszokra vártam, ugyanis eddig egy válaszolt a kérdésemre. Az önállósággal nincsenek problémák.

2012. dec. 12. 15:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Nincs bele szólás mivel 16 év után a családi házat el lehet hagyni
2012. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
es mivel keresi meg ezt a 140-160 ezret ha nem vagyok tul indiszkret?
2012. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ja bocs, nem olvastam vegig
2012. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted ő a legfelelősségteljesebb tinédzser az egész planétán, akkor hol itt a kérdés ?! Ha ennyire természetes nálatok, hogy egy gyerek nem gyerekként nő fel, akkor hadd menjen a dolgára.
2012. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!